W Peru znaleziono mumię z gigantyczną głową

Kategorie: 

Dziwna mumia została znaleziona w Peru (w prowincji Quispicanchi). Antropolog Renato Davila Riquelme, który znalazł szczątki, powiedział, że to mumia obcego, ponieważ jej właściwości nie odpowiadają cechom człowieka.

 

W Peru, w miejscowości Andahuaylillas, znaleziono szczątki dwóch humanoidów.  Jeden z nich jest dość dobrze zachowany. Ma dużą wydłużoną czaszkę i ludzką postać. Wymiary czaszki są prawie takie same, jak wielkość reszty ciała (ok. 50 cm). Krawędzi kości czaski sąsiadują ze sobą jak u noworodka i mają postać ciemiączka, a duże trzonowce są rozwinięte, jak u mężczyzny w wieku dorosłym.

Antropolog Renato Davila Riquelme, który pracuje w muzeum Privado Ritos Andinos w mieście Cusco w południowo - wschodnim Peru, zauważa również, że oczodoły w znalezionej czaszce są większe niż te w ludzkiej.

Zabezpieczone szkielety są obecnie przechowywane w Muzeum Privado Ritos Andinos w Cusco. W celu rozstrzygnięcia zagadki pochodzenia szkieletów, do współpracy zaproszono ekspertów z Rosji i Hiszpanii. Już na pierwszy rzut oka widać, że cechy mumii nie odpowiadają żadnej grupie etnicznej, występującej na świecie.

Drugi szkielet jest niekompletny, ale jego dalsze badania genetyczne powinny rzucić światło na relacje ludzkości i obcych. Naukowcy z Peru sugerują, że znaleźli pierwszy namacalny dowód pobytu kosmitów na ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze