W Stanach Zjednoczonych sataniści zamierzają postawić statuę diabła w miejsce pomnika dziesięciu przykazań

Kategorie: 

W USA powstała afera z powodu projektu pomnika poświęconego diabłu, który został przedstawiony przez wyznawców Kościoła Szatana. Pomimo ostrej krytyki władz, sataniści zamierzają postawić monument w pobliżu budynku Kapitolu.

 

Według The Raw Story, w poniedziałek zwolennicy amerykańskiego Kościoła Szatana złożyli formalny wniosek o instalację posągu w pobliżu budynku rządowego, Oklahoma - State Capitol (Kapitol stanu Oklahoma) w miejscu, gdzie w 2012 roku został wzniesiony pomnik dziesięciorga przykazań biblijnych.

 

Ilustr. The Raw Story

Dzieło projektanta - satanisty przedstawia 2 - metrowy pomnik Szatana Baphomet (stwora o koziej głowie ze skrzydłami i długą brodą), który jest rozpowszechnianym i popularnym symbolem Kościoła Szatana. Według autorów projektu ma powstać rzeźba diabła, a wokół jego tronu będą stać uśmiechnięte dzieci i widnieć będą ozdoby z cytatami z dzieł Lorda Byrona (George Gordon Noel Byron) i Williama Blake'a.

„Pomnik został zaprojektowany w celu odzwierciedlenia poglądów satanistów z Oklahoma City i innych miast” – napisał w swoim oświadczeniu rzecznik Kościoła Szatana Lucien Greaves. „Pomnik będzie miał także znaczenie funkcjonalne,  ponieważ ludzie w każdym wieku będą mogli usiąść na kolanach szatana w poszukiwaniach inspiracji i kontemplacji".

Inicjatorzy projektu uważają, że siedzący na tronie Baphomet „będzie służył jako latarnia morska, wzywając do współczucia i empatii." Opisując pomnik, dodają, że „przyjmując nasza ofertę dobrzy ludzie z Oklahoma City pokażą, że wspierają i chronią podstawowe prawa konstytucyjne".

 

Jednakże, "dobrzy ludzie" w obliczu „biblijnego pasa” władz USA poddają ich ofertę ostrej krytyce, twierdząc, że taki projekt nie zostanie zatwierdzony przez komisję .

"Myślę, że trzeba pamiętać, gdzie jesteś” - zaapelował do Satanistów kongresman Don Armes. „Uważam, że musimy być wrażliwi na ludzi o innych poglądach, ale w Oklahomie, nikt nie będzie wspierać takich rzeczy".

Odpowiedź władz nie ostudziła wyznawców Kościoła Szatana, którzy nie mają zamiaru odbiegać od planu.

"Będziemy budować pomnik, pomimo hipokryzji ustawodawców Oklahomy" - powiedział Lucien Greaves.

Sataniści wynajęli prawników, którzy domagają się respektowania prawa ich klientów do ekspresji religijnej, dokładnie tak samo jak poszanowano prawa zwolenników religii judeochrześcijańskiej. Ich zdaniem konstytucja zapewnia im prawo do dowolnych poglądów i wierzeń, dlatego nalegają na udzielenie zgody na instalację monumentu.

Władze miasta są w nie lada kłopocie, bo muszą się teraz uciekać do legislacyjnych sztuczek, aby nie musieć wydawać decyzji, której nie chcą podejmować. Władze z Oklahomy otwarcie mówią, że jest to deklaracja polityczna a nie religijna i odmawiają zajmowania się sprawą.

 

 

Źródło: LA Times

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ben

Witam zaczne bardzo prosto

Witam zaczne bardzo prosto wierze w Boga  , bardzo dużo pojawilo się tu głosów  szatan Bóg to szatan
cyt...
wywiało by z naszego kraju ten cały yahwistyczny pomiot szatana...
człowieku nie jestem fanatykiem ale w tobie jest więcej z szatana niż w innych twoja wypowiedz i wielu innych daje jasny obraz po której stronie jesteście od was emanuje nienawiścią do bliżniego co z wami się stało baca baron rh+ nakręcacie się jak małe dzieci  i co w co wierzycie że Boga nie ma ale jest szatan ten lepszy który daje szczęście milość .Nie sami dobrze wiecie że jest coś ktoś może nic,wyższego  od nas ale napewno nie jest to szatan jeśli uwarzacie że szatan to jest to to przypodobajcie się jemu już to robicie chwalicie go ,--a zapomniałem Boga już w sercu nie macie.
Nie jestem żadnym fanatykiem religijnym a wy ?człowiek bez wiary , nawet chęć stworzenia rodziny poczęcie nowego życia to dar istoty wyższej napewno nie szatana!!!!!!

Portret użytkownika b@ron

ben...wskaż mi w którym

ben...wskaż mi w którym miejscu "emanowałem nienawiścią do bliźniego" jasno się wyraziłem o swoich odczuciach na temat wiary ale czegoś nie zrozumiałeś, strasznie mieszasz...sugerujesz że skoro nie wierzę w boga to czczę szatana??? bo tak zrozumiałem...prostuję to od razu nie wierzę w boga takim jakim go przedstawiają ,nie wierzę w szatana...ludzie to wymyślili by odróżnić dobro od zła , w którym miejscu chwaliłem szatana???...co znaczy "mieć boga w sercu"...ja też nie jestem fanatykiem, wierz w co chcesz i i pozwól wierzyć innym ,czy fakt że moja niewiara się pogłębia ,czyni mnie złym według ciebie? ...chcesz podyskutować ?...dyskutujmy ...
ps. ale się tak nie drzyj Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika benet

 [email protected] odnośnie twojego

 [email protected] odnośnie twojego poniższego kom.zgadzam się z Tobą w 100%,religia została nam narzucona przez chrześcijańskie społeczenstwo,szło to z pokolenia na pokolenie,do tego jeszcze doszła komuna i przesladowanie koscioła,więc człowiek tym bardziej czuł się katolikiem,no nie żebym był jakimś opozycjonistą,bylem wówczas młodzikiem Smile Na oczy zacząłem przeglądać gdy założyłem rodzinę chrzciny,komunie i te ciągłe wołanie o pieniądze słowem cyganeria,ale to wszystko dla Boga i te kapiące złotem ołtarze.Dużo też wówczas czytałem, aż wyleczyłem się zupełnie z tej religii.Nie oznacza to,że jestem całkowitym ignorantem (czasami miewam wyrzuty sumienia Smile jestem powiedzmy takim "niezupełnym ateistą ":-)  agnostykiem.Chociaż kto wie,może jako zgrzybiały staruszek z alzhejmerem znów się nawrócę 

Portret użytkownika Szaweł

 Jezus był żydem=>katolicy

 Jezus był żydem=>katolicy wierzą w żyda, żydzi nienawidza katolików i vice versa. To jest dopiero paranoja i hipokryzja. A kat-olicy wzięli się od chrześcijan, którzy kat-owali ludzi w średniowieczu na śmierć.

Strony