W starożytnym Egipcie korzystano z oświetlenia elektrycznego

Kategorie: 

Większość urządzeń, które ułatwiają nam życie uruchamia energia elektryczna. Czy to możliwe, że mędrcy starożytnego Egiptu i Mezopotamii mieli pojęcia o energii elektrycznej, o oświetleniu i o urządzeniach, działających na prąd? Jeśli bardziej szczegółowo przyjrzeć się znaleziskom archeologicznym, odpowiedź staje się oczywista.

Jednym z najczęściej przywoływanych dowodów jest wizerunek ludzi, umieszczony w świątyni Hathor w egipskim Dendera. Ludzie ci stoją obok siebie i patrzą na żarówkę. Czy to jest rodzaj starożytnej lampy? Lampa przypomina kwiat lotosu, wychodzący z podstawy „urządzenia”.  Wewnątrz „żarówki” umieszczony jest „wąż". Zwolennicy tej hipotezy, a w szczególności autor książki „Rydwany bogów" Erich von Däniken, uważają, że „wąż" to żarnik.

Von Däniken w warunkach laboratoryjnych stworzył model żarówki, która działa poprzez emisję przyćmionego światła o odcieniu fioletowym. Użył do tego dwóch metalowych pręcików i łączących je drutów. Ale skąd starożytni Egipcjanie wzięli energię, potrzebną do działania żarówki? Czy korzystali z baterii?

Bateria bagdadzka jest bardzo prosta w konstrukcji w porównaniu do dzisiejszych akumulatorów. Składała się z dzbanka i zatyczki, wykonanej z asfaltu. Przez korek przepuszczono pręt żelazny i otoczono go miedzianym cylindrem. Dzban rzekomo wypełniono płynem, tj. kwaśny ocet. To urządzenie wytwarza energię o napięciu 1,1 V. Naukowcy wykonali kopię tego sprzętu i wykazano, że to działa. 1,1 V?  To jest bardzo słaba moc, ale jeśli połączyć kilka tych baterii, ich pojemność wzrośnie. Bateria ta powstała w okresie od 250 p.n. e.  do 250 n. e. Te baterie to nie tylko teoretyczne źródła energii.

Niektórzy uważają, że najbardziej znany obiekt w Egipcie jest urządzeniem do wytwarzania energii elektrycznej. Mowa o wielkich piramid w Gizie, które były używane, jako starożytna moc.

Starożytna moc? Hipoteza ta została po raz pierwszy przedstawiona przez autora i badacza Christophera Dunn w książce The Giza Power Plant: Technologies of Ancient Egypt . Dunn twierdzi, że „Komora faraona” w centrum piramidy Cheopsa służyła niegdyś, jako centralny generator. Grobowiec zbudowano z różowego granitu, bogatego w mikro kryształki kwarcu.

 

Wielka Piramida w Gizie została zbudowana głównie z granitów. Granit składa się z wielu drobnych kryształów kwarcu, który pod ciśnieniem i / lub w wyniku drgań energii elektrycznej powoduje efekt piezoelektryczny. Stosowany jest w wielu nowoczesnych technologiach, takich jak głośniki, przetworniki sygnałów, a także w przemyśle samochodowym. Według Dunna i innych zwolenników tej teorii, granitowy sarkofag przekształca drgania ziemi o niskiej częstotliwości na energię elektryczną. Płyty na suficie „komory grobowej” mają idealny rozmiar dla rezonansu przy tej częstotliwości.

Być może technologię starożytnych Egipcjan trudno jest docenić, ale wszystko wskazuje na to, że kryje ona przed nami jeszcze wiele tajemnic.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus

To raczej nieprawdopodobne,

To raczej nieprawdopodobne, że istoty, które precyzyjnie ponad obecne ludzkie mozliwości trasowały gigantyczne budowle, posągi i okreslaly ich połozenie precyzyjnie do kierunków równonocy nie potrafiły zbudowac tak przymitywnego urządzenia jak żarówka czy źródła energii...

Portret użytkownika zbyszek181

dlaczego jesteście tak

dlaczego jesteście tak zdziwieni możliwością posiadania energi elektrycznej ???? już dawno temu udowodniono ze używano energii głównie do rozmowy z Bogami . nap wykute w skale prostokąt 8m x 3m x 3m które były wypełniane winogronem , działały jak nasze aktualne akumulatory-baterie. sprawdzono to i okazało sie ze daje napięcie . a co powiecie o słupach Teslii -przsył energi bezprzewodowo - stosowany w egipicie 8 tys lat temu  

Portret użytkownika aron jasnowidz

deniken pisał o tym 20 lat

deniken pisał o tym 20 lat temu ,pisal tez o absurdzie nazwy cheops wzietej z napisu chwufu ,jakiegoś archeologa i wiadomo ze wtedy nie było jezyka pisanego tylko obrazkowy ,nie pasowały im piramidy wiec ogłupili ludzkośc ,a prad był ,ogniwo z hieroglifów zaświeciło ,więc tylko naiwni myslą ze obcych nie ma i .ze piramidy zbudowali ludzie z kamyczków ,zwłaszcza ze do dzisiaj nie jestesmy w stanie załozyc kamyczka na szczyt ,ani zbudowac takiej piramidy ,to jest najlepszy dowód na to ze obcy pomagali je budowac ,mieli oswietlenie i ze do tej pory strzegą tajemnic piramidy i sfinksa ,ale piekne jest to ze w najblizszych latach dowiemy sie wszytkiego o piramidach i obych ,od nich samych ,

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Cytuje: "ale piekne jest to

Cytuje: "ale piekne jest to że w najblizszych latach dowiemy sie wszytkiego o piramidach i obych ,od nich samych" - nie musimy się dowiadywać nic o nich. Wystarczy przeczytać  Księge Henocha. Tam jest opisane wszystko - jak aniołowie (teraz przemianowani na modnych kosmitów) zawiązali spisek, zstąpili na ziemię, rozmnażali się z ludźmi (stąd wzięły się hybrydy). Dokładnie opisane jest jak nauczali ludzi wytopu metali, tworzenia broni, sztuki wojny, nauczyli kłamstwa, astrologii, okultyzmu itd. Sam Chrystus nazwał ich plemiem żmijowym, które będzie żyło wśród ludzi (potomkowie hybryd). To co różni te plemię od człowieka to brak sumienia, brak emocji. Tak więc szanowny "jasowidzu" nie trzeba szukać daleko....

Portret użytkownika jelen74

Salafici – czyli radykalni

Salafici – czyli radykalni muzułmanie nawołujący do odrodzenia religii poprzez powrót do jej korzeni – chcieli niegdyś pokryć Wielką Piramidę woskiem. Tym razem jednak posunęli się o krok dalej i wystosowali apel do władz egipskich, aby zabytek ten zrównać z ziemią. " I się skończą bzdurne teorie z kosmitami.
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

piszesz o jednej rasie a ja

piszesz o jednej rasie a ja uzylem liczby mnogiej ,wiesz ile ras jest na ziemi? no własnie dlatego dowiemy sie prawdy od nich samych abysmy znów nie zabijali sie o nazwy ,księgi itd ,a czas tu na ziemi płynie nie tylko dla nas wiec to co było kilkatysiecy lat temu nie oznacza ze jeszcze jest ,henoh ,ezekiel ,opisali wiele o obcych ,ale na ziemi sa rasy o których oni nie mieli pojęcia ,które nie zostały im pokazane ,dlatego napisałem że prawda spłynie od nich samych ,dlatego ze będzei jedna ,niepodwarzalna ,z konkretnymi obrazami lub nazwami tak aby juz nikt nie cytował starych ksiażek ,porównywał do przeszłosci ,bo kazda rasa ma prawo udoskonalać się ,nawet ci zli i kto powiedział ze w ciągu tych tysiecy lat żadna dobra rasa nie kontrolowała tego co sie tutaj dzieje ,a patrząc na to ile dobra jest na ziemi i że wogóle jest, oznacza że nie wiemy nic o rasach dobrych ale fascynujemy i zabijamy się o rasy złe ,dając im tym samym energie do istnienia ,wiec ja poczekam na konkretne wiadomosci  od konretnych ras które w naszym czasie pieknie sie pojawią gdy śwaidomośc ludzka będzie juz gotowa na to aby nazwac ich przyjaciólmi a nie najeżdzcami ,gdy rozmawiałem z dagonami i pytałem ich dlaczego nam się nie pokazą odpowiedź była prosta : WY NIE POTRAFICIE KOCHAĆ SIEBIE TO JAK CHCECIE POKOCHAC NAS  ,więc zamiast czytać sfałszowane ,poprzepisywane stare ksiegi pod dyktando religi poczekam na ujawnienie prawdy przez inne rasy o sobie .

Portret użytkownika H.R.

W rozważaniach tego typu

W rozważaniach tego typu wszyscy biorą pod uwagę znane nam i stosowane sposoby wytwarzania energii elektrycznej. I tu się kłania ściśle strzeżona do dziś wiedza na temat prac Tesli. Można w sieci dotrzeć do wykazu niektórych patentów, dopuszczonych do publicznej wiedzy i kopii oryginalnych wniosków patentowych Tesli wraz ze szkicami urządzeń. Jest kilka patentów dot. produkcji energii elektrycznej "z powietrza", czyli z wykorzystaniem pola geomagnetycznego do wzbudzenia przepływu prądu elektrycznego w obwodzie służącego w tym celu generatorka. To całkowicie darmowa energia elektryczna. To, że dziś posługujemy się tylko jednym sposobem produkcji tej energii, zresztą również w oparciu o patenty Tesli, nie świadczy, że jest to jedyny sposób jej produkcji. Gdy popatrzy się na szkice Tesli przedstawiające to urządzenie do produkcji prądu "z powietrza", to można sobie zdać sprawę, że jeżeli ktoś używał już tego przed tysiącami, czy dziesiątkami tysięcy lat, to po tak mikrych urządzeniach nie pozostało już dawno nawet śladu. Pozostały natomiast efekty korzystania z oświetlenia elektrycznego, czy płaskorzeźby przedstawiające ten sprzęt.
Co do piramid w Gizeh, to oficjalne, poprawne teorie naukowe na ich temat, są dokładną kalką żydokatolickich dogmatów religijnych. To jest właśnie efekt 1500 lat prania mózgów Europejczyków przez tą żydowską sektę. Ludzie z tzw. świata nauki nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo ich mentalność jest obciążona tym "chrześcijaństwem". Teorie o piramidach to właśnie taki "dogmat naukowy", polegający na tym, że jacyś "naukowi mędrcy" w XVIII i XIX w. napisali (to bardzo istotny fakt(!)), NAPISALI, że było tak, a tak i od tego czasu NIKOMU nie wolno już zmienić tej jedynej i niepodważalnej prawdy, ponieważ to już zostało "zapisane w Piśmie" ... ponoć naukowym. Na przekur nowym faktom, nowym odkryciom i logice. To taka sytuacja, jak byśmy nadal twierdzili, że świat jest płaski, oblany dookoła morzem, na którego krańcu jest otchłań, bezdenna przepaść. Jakbyśmy to słusznie twierdzili, ponieważ w XI, czy XIII w. tak napisał jakiś biskup-mędrzec z wiedzą na poziomie pierwszej klasy dzisiejszej podstawówki. I tego NIE WOLNO podważać!

Portret użytkownika Mirko

Kolego mieszasz

Kolego mieszasz chrześćjaństwo z KRK, a to są dwie różne rzeczy. W piśmie jest zawarta wiedza na temat okrągłej ziemi zawieszonej w próżni, o poszczególnych konstelacjach i siłach panujących w nich. KRK tego nie wiedział dlatego w średniowieczu tyle ludzi zostało spalonych i poddawanych torturom.
 
http://youtu.be/jazBMuQzqhs?t=20m23s
 
 
Pozdrawiam
Mirko

Portret użytkownika abc

"W piśmie jest zawarta wiedza

"W piśmie jest zawarta wiedza na temat okrągłej ziemi zawieszonej w próżni, o poszczególnych konstelacjach i siłach panujących w nich." Proszę zatem o cytaty znalezione przez Ciebie (nie o naciąganą interpretację zwolenników krk).

Portret użytkownika H.R.

Nie wiem co ma oznaczać skrót

Nie wiem co ma oznaczać skrót KRK i jaki ma związek z żydochrześcijaństwem. O ile wiem, to skrót KRK to obecnie logo Krakowa. O jakim wspaniałym, wszystkowiedzącym "piśmie" wspominasz, które ma być "dziełem chrześcijaństawa"??? Myślę, że nie przytaczasz tu śmiesznej Biblii, bo to dziecinne.

Portret użytkownika Mirko

KRK czyli kościół

KRK czyli kościół rzymsko-katolicki. Niebędę przekonywał Ciebie na siłę bo nie o to chodzi, ale jeżeli zbadał byś choć pobierznie zobaczył byś, że dane zawarte w Biblii są wręcz niesamowite. Krytykując Biblię czy chrześciaj musiałeś mieć na myśli raczej KRK i jego doktryny które są sprzeczne z Pismem. Tyle w zasadzie na ten temat, jezeli będziesz chciał sprawdzić to sprawdzisz. Jeżeli nie trudno.
 
Co  do energii zgadzam się z Tobą. zobacz też poniższy filmik polaka naukowca żyjącego w NY który od 4 lat docieka w kwestii wolnej energi urządzeń Tesla, Kapanadze. A od 2 lat pracuje nad tubą Colmana:
 
https://www.youtube.com/watch?v=CGV6CoPntJU&feature=youtu.be&t=36m35s
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika H.R.

Otóż już dawno, z ciekawości,

Otóż już dawno, z ciekawości, uważnie przeczytałem (całe, od deski do deski) owo "Pismo" i nigdzie nie było w nim wzmianki o rewelacjach, które przytaczasz. Owszem, jak zawsze twierdzę, są w nim (chodzi o żydowską Torę, czyli Stary Testament) pewne fragmenty wyraźnie odbijające poziomem logiki, wiedzy, mentalności i inteligencji od poziomu tej semickiej dziczy, które wyraźnie pochodzą "skądś" i zostały zwyczajnie, po żydowsku skradzione z dorobku innej, cywilizowanej cywilizacji (nie wykluczone, że od pradawnych Ariów) i po kradzieży zeżydzone, aby stały się ich dorobkiem. Jest to jedyny powód, dla którego można zaglądać do tego starego, żydowskiego bełkotu, ponieważ są to istotne poszlaki, mogące wskazać właściwe kierunki do poszukiwań śladów pradawnej, wysokorozwiniętej cywilizacji, niekonieczni obcej. A w dzisiejszych czasach, rozsądny człowiek, nie może już nadal zaprzeczaćtakiemu faktowi. Jednak informacji, o których wspominasz, nie spotkałem. Może sprecyzuj o czym mówisz?

Portret użytkownika dfsdsfds

moim zdaniem: albo to są

moim zdaniem: albo to są kompletne bzdury albo mamy dowód na istnienie życie pozaziemskiego. to jest w 100% niemożliwe, żeby starożytni egipcjanie mogli korzystać z żarówek, ale jeśli tam było UFO to by mogło wyjaśnic całą sytuacje.