Watykan organizuje konferencję na temat obcych w kosmosie

Kategorie: 

Watykan dołącza się do NASA i różnych organizacji rządowych wspominających ostatnio o możliwości konfrontacji lub spotkania z przedstawicielami obcej cywilizacji. W Stolicy Apostolskiej ma być zorganizowana specjalna konferencja naukowa poświęcona kwestii możliwości istnienia obcych pozaziemskich cywilizacji.

 

Watykan zdaje się przygotowywać ludzkość na coś dużego, co może niedługo nastąpić. Dosłownie kilka dni temu ukazał się raport naukowców NASA na temat możliwości interwencji obcej rasy, jeśli człowiek nadal będzie niszczył ziemię w takim tempie. Raport ten był klasyczną analizą ryzyka i jakkolwiek sam pomysł inwazji obcych z powodu wzrastającego CO2 należy traktować jako bujdę na resorach to już część analityczna raportu była bardzo solidnie przygotowana.

 

O możliwości kontaktu z obcymi cywilizacjami wspomina ostatnio bardzo wiele instytucji i autorytetów teraz dołączył do nich Kościół Katolicki. Wydaje się, że są to jakieś działania uprzedzające tak, aby w wypadku odkrycia obcych móc powiedzieć, że istnienie innych form życia nie przeczy Biblii, bo są to wszystko istoty boskie.

 

Tego typu konferencję trudno nie klasyfikować jako oswajanie ludzi z tym tematem. Trudno się zresztą dziwić, bo wiele set lat utwierdzania w przekonaniu, że jesteśmy jedynym inteligentnym bytem spowodowało, że tego typu zagadnienia jakkolwiek rozpatrywane często na gruncie naukowej probabilistyki są traktowane jako niepoważne i śmieszne. Jeśli Kościół Katolicki angażuje się w takie zagadnienie znaczy to, że coś wisi w powietrzu, coś naprawdę dużego…

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Enki

Spokojnie, bez paniki. 

Spokojnie, bez paniki.  Przybywamy w pokoju. Zabierzemy tylko złoto i parę innych rzeczy jakie dla nas wydobywaliście przez ostatnie 3600 szar i pójdziemy swoją drogą. Jesteście już samodzielni choć nadal bardzo prymitywni. Może następnym razem spotkamy was w lepszej kondycji psychicznej.

Portret użytkownika Gość

Hehehe.. dobre. A czym niby

Hehehe.. dobre. A czym niby były te wszystkie wielomilionowe filmy SF, książki o UFO i... czym jest powołanie oficjalnego biura d/s kontaktów dyplomatycznych z obcymi przy ONZ? Wszystko to miało przygotować ludzkość na nadchodzące spotkanie.Sęk w tym, że tych spotkań była w historii cała masa, ale przez jakiś czas mieliśmy sporą przerwę w tego typu kontaktach w skali masowej i trzeba trzódkę na nowo przygotować. Polecam filmowy cykl "Ancient Aliens" na History. Kwestia czy to będę Anunaki i czy nadal uważają nas po prostu za swoją własność? Może nie być ciekawie.