We wschodnich Chinach zaobserwowano wyraźne miraże

Kategorie: 

Tysiące turystów i mieszkańców było świadkiem bardzo wyraźnego mirażu, który trwał przez cztery godziny i był obserwowany w Penglai City w prowincji Shandong, na wschodzie Chin. Do zjawiska doszło w poprzednią niedzielę.

 

Mgła gęstniejąca na brzegu rzeki nagle zaczęła tworzyć obraz miasta. Pojawiły się nowoczesne wieżowce, szerokie ulice miasta tętniącego życiem i pełnego samochodów. Dało się też zobaczyć tłumy ludzi wszystko to było wyraźnie widoczne.

 

W mieście Penglai przed pojawieniem się rzadkiego zjawiska pogodowego padało przez dwa. Miraż, miał miejsce podczas chińskiego długiego weekendu. Małe miasto przyjęło wtedy ponad 30 000 turystów.

 

Eksperci twierdzą, że w całej historii zarejestrowano już wiele miraży w Penglai, na końcu Półwyspu Shandong, co uczyniło je znanym, jako miejsce zamieszkania bogów.

 

Wyjaśnili, że iluzja powstaje, gdy wilgoć zawarta w powietrzu staje się cieplejsza niż temperatura wody morskiej, która załamuje promienie słoneczne prowadząc do tworzenia odbić krajobrazu.

 

 

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/china/2006-05/07/content_583576.htm

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)