Wiedza Starożytnych - tajemnica budowy piramid i korelacja z koralowym zamkiem

Kategorie: 

Oto film rozpatrujący powiązanie starożytnych nauk z piramidami i koralowym zamkiem, wybudowanym przez pewnego amerykanina, na Florydzie. "Konstrukcja ta zwana jest Koralowym Zamkiem i została zbudowana na Florydzie ze skały koralowca już w latach 1920-1940.

 

Mimo, że budowla jest stosunkowo młoda, porównuje się ją często do greckich antycznych świątyń, albo brytyjskiego Stonehenge. Niektórzy porównują ją nawet do egipskich piramid. Co jednak jest najbardziej zdumiewające, zamek został zbudowany z wielotonowych bloków koralowej skały przez jednego człowieka – niewysokiego, szczupłego łotewskiego imigranta – Edwarda Leedskalnina.

 

Leedskalnin zdołał znaleźć sposób na to, aby w pojedynkę nie tylko wyciąć ważące po 30 ton bloki skalne, ale także przewieźć je na miejsce budowy i bez użycia ciężkiego sprzętu ustawić na swoim miejscu. Oblicza się że do zbudowania Koralowego Zamku niezwykły Łotysz zużył 1000 ton koralowej skały, a kolejne 100 ton poszło na zrobienie kamiennych mebli. Niektóre bloki skalne były dwa razy większe od tych, z jakich zbudowano piramidy w Gizie.

 

O twórcy budowli wiadomo niewiele. Podobno jego narzeczona widząc, że nie jest ani taki młody – jak myślała – ani zamożny, porzuciła go i Leedskalnin, żeby czymś się zająć zaczął budować Koralowy Zamek. Całe przedsięwzięcie zajęło mu 20 lat. Pierwszą lokacją budowli było miasteczko Florida City, lecz gdy okazało się, że grunt na którym budował nie należy wyłącznie do Leedskalnina, przeniósł on swoją budowlę do pobliskiego Homestead."

 

 

Na podstawie : http://nowaatlantyda.com/2009/12/15/koralowy-zamek/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Starożytni wiedzieli o

Starożytni wiedzieli o przyszłości ludzkości więcej niż przypuszczamy ! Wiele z przepowiedni jest zawartych w Biblii.
T o , jak myślimy w kategoriach przestrzennych, było przedmiotem wyczerpujących badań Kurta Lewina. Jego teoria pola to najlepiej rozwinięta, czysto psychologiczna koncepcja działania umysłu przewidującego przyszłość. Dla Lewina wszystkie nasze myśli i działania zachodzą na płaszczyźnie pewnego rodzaju mentalnej mapy. Ta stale zmieniająca się
wewnętrzna mapa rejestruje, gdzie umieszczamy siebie w stosunku do wszystkiego, co jest wokół nas; ma to ogromne znaczenie w związku z tym, dokąd chcemy iść - z naszymi celami i upragnioną przyszłością. Lewin nazywa tę wewnętrzną mapę „przestrzenią życia. Dodatkowo, ci którzy są uduchowienie Boskim pierwiastkiem w połączeniu mapą "przestrzeni życia" mogą wyczuć otaczającą rzeczywistość oraz istoty wszelkiego sortu, w tym i demoniczne. Lewin uważał, że
układamy naszą drogę przez życie, wypełniając mentalną przestrzeń życia stale zmieniającą się grupą obrazów tego, co zarówno leży „na zewnątrz", jak i jest jednocześnie niezależnie aktywne „wewnątrz naszej głowy". Kreśląc na kartkach i tablicach zawile labirynty wypełnione napięciami, wartościowościami, ścieżkami, wektorami, ograniczeniami i siłami pola poszukującymi równowagi, Lewin był w swoim żywiole. Kontynuował seminaria latem, rysując na piasku, bądź też zimą, kreśląc na śniegu, a także w pomieszczeniach, zapełniając rysunkami rozłożone na podłodze arkusze brązowego papieru. Widok był zaiste niezwykły - zarówno Lewin, jak i jego studenci, pochyleni nad wykresami, bazgrali po papierze i mówili wszyscy naraz. W oparciu o te „bazgrały" Lewin i jego studenci rozwinęli koncepcję, która pomogła im studiować to, jak umysł radzi sobie z przyszłością. Wychodząc poza indywidualną „przestrzeń życia", badali, jak myśli i zachowanie dwóch lub więcej osób współdziałają ze sobą wewnątrz „przestrzeni społecznej", tworząc zmianę, z której rozwija się przyszłość. Z tego przedsięwzięcia zrodziła się większość tego, co nazywamy dziś psychologią społeczną. Niestety dzisiejsi naukowcy są opętani wizją homoseksualną lub Gender, a ta reszta która boi się wypowiadać w sprawie normalności społeczeństwa została zmarginalizowana, lub oskarżona o niszczenia "państwa" gdy chce przeciwstawić się patologiom społecznym wprowadzanym przez demoniczne organizacje ! Oczywiście oni nie kończą zdania o "niszczeniu państwa", bo są świadomi, iż chodzi o państwo demoniczne, budowane przez ogólnoświatową tajnąorganizację !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Dedal

przeczytałem komentarze

przeczytałem komentarze 'pasjonata' i sie uśmialem -  są 'takie ładne, amerykanskie' - niestety nie jest to tak oczywiste jak piszesz.
 
Facet był dobrze wtajemniczony (po swoim ojcu) i wiedzę wywiózł z Królewca. Maszyneria działała i nie była prądnicą.
ale tylko tyle mogę tu napisać.
 

Portret użytkownika kuzYn

Rozumiem że nie możesz

Rozumiem że nie możesz napisać, bo jest to utajnione. Pewnie przez Tajne Służby USA. Jest to pewnie tak tajne, ze po X latach nie wiadomo będzie co zostało utajnione. Był tu na forum jeden gość który jak nikt znał się na utajnianiu, ale obraził się kiedyś i odszedł. Szkoda, bo moze powiedzioał by coś  na ten temat Biggrin

 

Portret użytkownika Isabella

Ten gosc posiadal mala

Ten gosc posiadal mala skrzyneczke  a w niej kamien taki ,ktory my nazywamy Gralem.
Gral dziala na grawitacje i jest koloru czarnego.
Po jego smierci kamien znikl.
Na jednym z filmow o nim mowiono ,ze pracowal zawsze w nocy i pomagaly mu obce istoty.

Portret użytkownika pasjonat

tak sam zostawil wszystko bo

tak sam zostawil wszystko bo zmarl na raka, wszystkie maszyny sa w jego sypialni wlacznie z "latajacym kolem" ktore słuzylo jako prosta malowydajna pradnica.
 
podobno Smile hehe uwielbiam to slowo nie mniej niz "ponoć"

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Akurat odwiedzilem to miejsce

Akurat odwiedzilem to miejsce (Coral castle) 2 tygodnie temu ...masakra w co wy wierzycie. Posty Homo sapiensa ??? Dzis przeczytalem chyba z 20 blogow cudow o tym miejscu ..widze tez sie naczytales i pokopiowales...
Jutro moj artykul.
Smile
ps koralowiec nie jest skala tylko formacja skalna...za mloda i zbyt miekka (jak pumeks - duzo dziur) wiadro wody wlane w koralowca znika w ciagu 20 sek. dlatego fosa w coral castle nie utrzymuje grama wody.
 
Do jutra..
 
ps zona porzucila go dzien po slubie kiedy skumala ze zmarnowal sporo czasu na kamienne meble dla niej i jej matki (sale tortur)
 
artykul wielka kupa ...

Myślę, więc jestem...

Strony