Wielka anomalia w pobliżu Słońca, złudzenie, które rzuca cień?

Kategorie: 

Niezidentyfikowany wielki obiekt zaobserwowano w okolicy Słońca. To, co udało się uchwycić Spencerowi Booth z Eugene w stanie Oregon jest naprawdę nieprawdopodobne. Coś, co wyglądało początkowo jak typowy efekt "lens flare" może nie być złudzeniem.

 

Odbicia soczewkowe zwykle nie rzucają cienia a ten obiekt wyraźnie to robi. Poza tym to coś rusza się po nieboskłonie. Obiekt jest wielkości Księżyca, ale nie może to być nasz satelita gdyż wtedy znajdował się gdzie indziej.

Co zatem uchwycił obiektyw? Czy jest to jakiś gigantyczny obiekt ORBS? Czy jest to statek obcych? Mityczna planeta Nibiru? A może po prostu sprawna fałszywka?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ZGG

Poprostu znaki czasu. Jak

Poprostu znaki czasu. Jak czytałem rużne opisy, to wiele razy ludzie widywali rużne zjawiska ,które normalnie nie wystepują.A potem były straszne wydarzenia. I tak indjanie przed najazdem hiszpanów widzieli krwisto czerwone niebo na wschodzie. I teraz coś się będzie działo. I wcale nie potrzebujemy iść do wróżki.Na forum kod czasu w temacie słońce napisałem że są teorie ,iż nasze słońce być może jest portalem miedzywymiarowym. lub czymś w tym rodzaju, i że w innym wymiarze jest czarna dzióra, a u nas słońce. To jeden młody admin wyciął mi to, zanim zdążyłem to wstawić. Już po wysłaniu podląd mi to zablokował. I wstawił swoje. Litości ZGG czarna dzióra. OO A gdybym to ja wstawił temat, że ruscy niezależni naukowcy wyliczyli, że słońce ma aż 70 sfer o rużnych parametrach. I bardzo blisko słońca wedłóg tych wyliczeń panuje tamperatura[ minus 153, i coś tam. To dopiero mieliby używanie. I zgrywy. Jednak kometa elevy przeleciała bardzo blisko, i jakoś te tysiące celsjuszów jej nie spaliły.A poza tym w bezposredniej bliskości słońca satelity i inni obserwatorzy widują bardzo dużej wielkości rużne objekty. Wygladające na pojazdy. Ba nawet jakaś prostokątna powiedzmy skrzynka w koronie słonecznej ostatnio była widziana. NASA bardzo często cenzuruje te zdjęcia, i możemy zobaczyć tylko wycięte czarne kwadraty. Więc zależy im aby utrzymać w tajemnicy to co tam się dzieje.  http://www.electrino.pl/Forum/viewtopic.php?t=150  http://electrino.nowyekran.pl/post/44817,kometa-przeleciala-przez-slonce  http://losyziemi.pl/  http://kodczasu.pl/index.php Tu znajdziecie wiele tematów. Niestety i na tym forum plamy słoneczne działają na ludzkie zdawałoby się poważne umysły. Co opisałem powyżej. Podczas maksymum aktywności słonecznej zawsze nadchodzą zmiany. Wybuchjają rewolucje ITP;

Portret użytkownika eboka

No właśnie, flara, nie flara,

No właśnie, flara, nie flara, obiektyw, ogniskowa, soczewka, odbicie, refrakcja itp., mówcie moi mili co chcecie, a ja widziałam ostatnio w Turcji dwa słońca i nie tylko ja. Słuszna uwaga, że jakoś wcześniej tego nie obserwowano, widocznie nie było tego widać tak często jak obecnie.  

Portret użytkownika ZGG

Nie koniecznie flara. Jakoś

Nie koniecznie flara. Jakoś wczesniej nikt takich flar nie iobserwował. A nagle stało sis tego zawalenie.Wedłóg ezoterycznych tekstów są planety widzialne ,i nie widzialne. Całę światy równolegle.[ całe swiaty pracujące na ruznych wibracjach.] Żeby wiefzieć nieco więcej należałoby poszukać, czy ludzie obserwowali to też gołym okiem. Ale zaraz znalazł by się taki mądralski który powiedziałby, że taka osoba zapewne nosi szkła kontakowe. I te powodują odbicia.He he?!

Portret użytkownika PIOTRmaczuga

to nie jest flara każdybądż

to nie jest flara każdybądż razie, niewie coto jest, po :1) widać byłoby smuge światła przy założonej oslonie oraz zawirowania powietrza od temp. i opadania flary.2) nieważne jakim to sprzętem zdjęcie zostało wykonane 3) było by widać w każdybądzi razie retusz ( korekta słońca, nieba i jasności )4) i nie jest to napewno kakzwany duch.

Portret użytkownika noigel1

flara jak nic, na 110 fotce

flara jak nic,
na 110 fotce jest na 111 juz przepadlo, gdzie sie podzial ogromny obiekt, ktroy jest od 7lat w  US
na 38 co sie dzieje, nachodza na siebie slonce i to cos, wiec to cos powino zakryc ladnie slonce jesli jest przed sloncem (jak zacmienie slonca - ksiezyc) , a nic sie nie dzieje. a to znaczy, ze jest za sloncem  wiec musi byc naprawde ogrrrrromne (uwzledniajac odleglosc aby spokojnie sobie  "lecialo", chyba na orbicie Wenus nie jest?) i nikt jeszcze oficjanlnie nie zglosil ogromnego obiektu, ktory od 7 lat tutaj jest.Zaden astronom amator nie chce byc slawny
na 133 widac nawet dwa slonca i co teraz :/

Portret użytkownika ARTUR 5

Ten obiekt znajduje się w

Ten obiekt znajduje się w naszym układzie już conajmniej 10 lat ale od 7 lat ma szczególny wpływ na ziemię .Początkowo zbliżał się do ziemi tylko w czerwcu i listopadzie ale jego orbita jest zbieżna z naszą i w miarę upływu czasu wizyty stały się częstsze .Jest on odpowiedzialny za większość kataklizmów naturalnych ostatnich lat.

Portret użytkownika pepe pan dziobak

To nie może być obiekt

To nie może być obiekt kosmiczny bo zmienia swoje położenie w sposób skokowy. Położenie zależy od ogniskowej obiektywu. Dane exif są dostępne na stronie picasa do której odnośnik umieścił admin i widać ścisłą zależność, którą opisałem wcześniej.Gdyby jakiś obiekt był tak wyraźnie widoczny to mielibyśmy miliony relacji na jego temat. Samo pojawienie się UFO w Jerozolimie było zarejestrowane co najmniej przez trzy osoby na filmach, a trwało koło minuty.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Flara, bo cień jest

Flara, bo cień jest nienaturalnie umiejscowiony wzgledem źródla światla (słońca) oraz zmienia się zależnie od ustwienia filtra.
Poza tym film albo jest przemontowany (obiekt porusza się byle jak po niebie, więc nie orbituje), albo nie jest przemontowany i wtedy drobne ruchy kamery dają te chaotyczne przemieszczenia.
Ostatnie zdjęcie tutaj umieszczone pokazuje dwa "cienie".
 
Mam w szufladach dziesiątki zdjęć z takimi białymi duchami zrobionymi z odbić.

Portret użytkownika pepe_pan_dziobak

Bardzo ciekawe zdjęcia.

Bardzo ciekawe zdjęcia. Patrząc na picasie kolejno na zdjęcia 35, 36 i 37 robione w dwusekundowych odstępach widać zdecydowanie inną ilość cienia na "obiekcie" na zdjęciu 36. Do tego cień nie pasuje do światła pochącego ze słońca. Wygląda jaby był oświetlony nieco od dołu spod słońca - od chmur?Po zmianie ogniskowej na z wartości 200 na zdjęciach 35, 36, 37 na wartość 122 na kolejnych zdjęciach wykonanych 15 sekund później pozycja obiektu jest zdecydowanie inna i nie zmienia się specjalnie do zdjęcia nr 50 przez kolejne 25 sekund. Zacienienie pojawia się jakby na czubku obiektu.Na pewno nie obiekt kosmiczny. Też uważam, że to FLARA.

Portret użytkownika marioti

Flara. Może niezwykła ale

Flara. Może niezwykła ale flara. Na początku filmu widać, że człowiek używa specjalnych filtrów do obserwacji słońca., które mogły właśnie wywołać taki kształt i kolor flary. Z drugiej strony nie wiemy jakim konkretnie sprzętem dysponował. Ale to i tak mało istotne. Wystarczy popatrzeć na film i zdjęcia.  Jeżeli przyjmiemy oś obrotu między obiektywem a punktem patrzenia obiektywu, to nasze "ufo" zawsze jest po przeciwnej stronie słońca. Flara - i już.