Wielka Piramida w Gizie jest równie wielką zagadką

Kategorie: 

Od wieków mówi się o siedmiu cudach świata rozbudzających wyobraźnię ludzi wśród nich jest jeden interesujący w szczególności, wielkie piramidy w Gizie w Egipcie.

 

W stosunku do tej budowli po prostu każdy czuje podziw zwłaszcza rozumiejąc skalę obiektu, jego precyzję i usytuowanie. Zakłada się, że piramida służyła, jako grobowiec dla faraona Cheopsa. Ale czy rzeczywiście tak jest? Nie znaleziono nigdy ani sarkofagu ani mumi, lub nawet ślad skarbów grobowca.

 

Co ciekawe do dzisiaj nie wiadomo jak ją zbudowano. Istnieje szereg hipotez począwszy od nasypowej rampy z systemem bloczków poprzez teorie o tym, że kamienie potrzebne do jej zbudowania odlewano ze starożytnego cementu, czemu miałyby świadczyć pęcherzyki powietrza odkryte przy którymś badaniu przekroju skały.

 

Faktem jest, że nie wiemy jak powstała ta budowla a szacowanie jej wieku jest oparte na inskrypcji, która mogła powstać znacznie później. W piramidzie praktycznie nie ma hieroglifów a jej usytuowanie jest pełne geometrii i astronomii. Jest całkiem możliwe, że Wielka Piramida istniała przed cywilizacją Egipską a budowle tego typu wznoszone przez Egipcjan mogły być wyłącznie naśladownictwem.

 

Pojawia się od razu pytanie, to, kto ją zbudował skoro nie byli to Egipcjanie. Odpowiedź na to pytanie może być bardzo prosta. Piramidę zbudowała poprzedzająca nas cywilizacja określana mianem Atlantydów lub Arian. Wiemy przecież, że wydarzył się wielki potop, są o nim podania we wszystkich religiach. Znamy mit o kontynencie zalanym przez morskie fale.

 

Postarajmy się sobie wyobrazić, że wiemy o nadchodzącym cyklicznie kataklizmie, w jaki sposób moglibyśmy zostawić przestrogę dla potomnych. Wiemy, zaznaczam, że katastrofa będzie globalna, zmieni się linia brzegowa, a kontynenty przemyją kilometrowe tsunami. Co moglibyśmy zrobić? Nagrać DVD? Napisać o tym w książce? Nie. Najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie czegoś tak trwałego, co może przetrwać tsunami oraz może stanowić zagadkę matematyczno-astronomiczną poprzez stosowne proporcje i specyficzne usytuowanie.

 

Zachęcam do obejrzenia najnowszego dokumentu na temat tej intrygującej wielkiej budowli dołączonego do tego wpisu. Niestety wyłącznie w języku angielskim. Polecam!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gość

Faktem jest, że hipoteza

Faktem jest, że hipoteza mówiąca o tej piramiedzie jako grobowcu dla jednego faceta, do tego wybudowanym za jego życia (pamiętajmy, że w czasach Cheopsa w Egipcie dożycie 40-tki to był sukces) - nie trzyma się kupy. A raczej trzyma - z przewagą owej kupy. Wielu egiptologów zwracało uwagę na fakt, że owe "inskrycpje", a tak naprawdę pojedyncze kartusze z nazwiskami trzech faraonów w piramidach w Gizie, wyglądają na XIX wieczne fałszerstwo (do tego zawierają błąd w hieroglifach w 100% zgodny z ówczesnym popularnym we Francji podręcznikiem pisma staroegipskiego). Ale cóż.. na tej nader wątłej podstawie opiera się "pewnik" o tym, jak to egipscy chłopi, po godzinach, ciągnąc wielotonowe bloki na linach.. usypali takie piramidy, z dokładnością do milimetrów... żeby było weselej, usypali w tym celu rampy z ziemi, których masa i objętość musiałyby wielokrotnie przekraczać masę i objętość samej piramidy (każdej z nich!) i potem grzecznie tą ziemię rozsypali po okolicznych ogródkach.. a że tej ziemi jakoś nie widać (np. w postaci sztucznych chałd czy wałów.. a komu to przeszkadza? Wink To, że nie ma żadnych zapisków w Egipcie, na temat faktu budowy tych piramid, również nikomu nie przeszkadza, pomimo, że zachowały się nawet egipskie rachunki czy księgi podatkowe. A więc o wiele bardziej błache rzeczy, w Egipcie skrupulatnie notowano. Oczywiście Egipcjanie ukryli fakt budowy owych obiektów przed sąsiadami - w Babilonie też nikt tego nie odnotował. Zapewne zrzucili w tym celu hel, żeby stworzyć sztuczną mgłę... itd. itd.

Portret użytkownika Sylwia

Nie jestem wszechwiedząca ale

Nie jestem wszechwiedząca ale uważam, że Egipcjanie dostali te piramidy w spadku. Dlatego inne piramidy egipskie tak różnią się od tych w Gizie. Co więcej część z nich nie przetrwała wcale bądź jest mocno uszkodzona. Egipcjanie próbowali skopiować Wielka Piramidę. Dlatego nie ma żadnych zapisów bo sami nie wiedzieli jak została zbudowana. I nie wykluczam dwóch możliwości-albo poprzednia cywilizacja miała prąd i maszynerię albo odlewali te bloki. Z pewnościa nie wybudowano jej za pomocą jakiegoś rylca i kamulca...nasza cywilizacja może mieć zupełnie inną historię i na każdą możliwość trzeba mieć otwarty umysł.