Wilkołaki zabijają stada zwierząt na filipińskiej wyspie Sibale

Kategorie: 

Farmerzy, żyjący na Wyspie Sibale w centralnych Filipinach donoszą, że tajemniczy zabójca, prawdopodobnie wilkołak lub wilkołaki, atakuje i zabija zwierzęta gospodarcze podczas nocy przed pełnią księżyca. Drapieżnik wysysa krew i wyszarpuje ważne organy tj. wątroba i serce – podaje Manila Standard Today.

 

Lemuel Cipriano, burmistrz Sibale, powiedział, że ponad 200 kóz zostało zabitych w ciągu ostatnich dwóch lat, a ich zwłoki, porozrzucane w otwartym polu, miały poszarpane szyje i otwarte rany brzucha.

„Dzieje się tak od 2012 roku. Masakry mają miejsce przy okazji pełni księżyca. Do tej pory ponad 200 kóz zostało zmasakrowane przez nieznanego zabójcę” – powiedział Cipriano.

Podejrzane wilkołaki atakują między północą a godziną drugą w nocy, kilka dni przed nadejściem pełni księżyca. Ostatni atak miał miejsce w środę, kiedy wilkołaki wypatroszyły dziewięć kóz, należących do San Vicente Barangay Capitan Ulpiano Ebora.

Pogłowie kóz na wyspie oszacowano na około tysiąc sztuk, ale maleje ono z powodu tajemniczych ataków. Całkowita liczba kóz zabitych w ciągu ostatnich kilku tygodni to 14 w Barangay Poblacion i 13 w Barangay San Vicente.

Nelia Yap, lokalny agronom, mówi, że mieszkańcy są zdumieni, bo zabójca lub zabójcy atakują w nocy i tylko przed nadejściem pełni księżyca.

„Zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje, zwykle po północy i przed rozpoczęciem świtu w czasie nadejścia pełni księżyca. Ostatni atak miał miejsce 12 lipca” – powiedziała Yap. „Nie jesteśmy w stanie określić, czy mordercami są wilkołaki, psy lub inne dziko żyjące zwierzęta”.

Burmistrz Cipriano nakazał urzędnikom dziewięciu obwodów wyspy i funkcjonariuszom lokalnej policji prowadzenie nocnych patroli, aby zidentyfikować morderców i powstrzymać nocny ubój.
 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

wstrząsający artykuł, jednak

wstrząsający artykuł, jednak coś mnie bardziej zaniepokoiło niż te zabójstwa kóz ...
cyt...
"Całkowita liczba kóz zabitych w ciągu ostatnich kilku tygodni to 14 w Barangay Poblacion i 13 w Barangay San Vicente"
czyżby to kolejny zwiastun końca świata???, bo skoro wilkołaki zabijają kozy tylko w czasie pełni...to znaczy że tam pełnia trwa kilka tygodni ???...mój boże...ziemia się zatrzymała...wszyscy zginiemy...te wilkołaki też ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika zxc

"gdyby to był normalny głodny

"gdyby to był normalny głodny zwierzak nie szukał by u ofiary wątroby" - zwierzętą np. lwy najpierw zjadają wątrobę itp. potem mięso, w stadach, samiec alfa jako pierwszy zaczyna jeść - właśnie wątrobę, ale co tam przecież to tylko teorie naukowców, a przecież Ty masz ich gdzieś.

Portret użytkownika zibi1973

Nie do końca mam ich

Nie do końca mam ich gdzieś,zapiszę w notatniku was aby mi się utrwaliła wiedza,Adrem i ty macie  racje ale jest problem skąd wziąć w tamtym  terenie takiego drapieżnika jak lew czy coś podobnego

Portret użytkownika baca

sTalinn widze trzyma rękę na

sTalinn widze trzyma rękę na pulsie... wieśniaków... prawdziwy głos ludu he he he
wilkołaki, czupakabry, pająki jak mikrobus i wszystkie inne tego typu sprawy ZAWSZE ale to ZAWSZE u niego atakują farmerów, rolników, gospodarzy i tym podobnych wiejskich ciemniaków - w sTaliniźmie to chyba żelazna reguła znaleźć najpierw tępych i naiwnych analfabetów a potem...
wieś tańczy i śpiewa a w mieście mają polewkę... bo wilkołaki wypatroszyły kozę Estebanowi Smile
nie martw się sTalinn - koza Estebana jeszcze przed tragiczną śmiercią zrobiła światową karierę:
[ibimage==22192==50_procent==Oryginalny==self==null]
 
 

Strony