Zmarła najmłodsza matka w historii ludzkości

Kategorie: 

W Peru w wieku 83 –lat zmarła Lina Medina, którą uznaje się za najmłodszą matkę w historii ludzkości.

 

Lina Vanessa Medina zmarła w październiku ubiegłego roku, ale informacje na ten temat podano dopiero teraz. Świat o Medinie usłyszał po raz pierwszy w 1939 roku. Kobieta urodziła pierwsze dziecko w wieku pięciu lat. Wydarzenie to zszokowało lekarzy i opinię publiczną.

 

Dziecko, które urodziło dziewczynkę, było całkowicie zdrowe i nie wyróżniło się niczym szczególnym od zwykłych ludzi, pisze Mamaclub. Pierwsza miesiączka u Peruwianki pojawiła się rzekomo, gdy ta osiągnęła wiek czterech lat i dwóch miesięcy. Medina miała wówczas w pełni ukształtowane piersi. Jej pierwsze dziecko przeżyło tylko 40 lat.

 

Rodzice przywieźli córkę do szpitala z powodu ogromnego brzucha, jak na piąty rok życia. Początkowo zdiagnozowano u niej nowotwór, ale lekarze szybko odkryli, że dziewczyna była w siódmym miesiącu ciąży. Dr Gerardo Lozada zabrał pacjentkę do stolicy Peru na dalsze badania w celu potwierdzenia ciąży.

 

Półtorej miesiąca późnej 14 maja 1939 roku Lina urodziła chłopca przez cesarskie cięcie. Było to konieczne, bo mała nie miała dobrze rozwiniętej miednicy. Operację przeprowadzili dr Lozada, dr Busolleu i dr Kolareta. W La Presse Médicale napisano, że pierwsza miesiączka u Mediny nastąpiła w wieku dwóch lat i ośmiu miesięcy. Potwierdzono, że bardzo szybko rozwinęły się u niej piersi.

 

Syn Liny w chwili narodzin ważył 2,7 kg i nadano mu imię Gerardo (od imienia lekarza, który odebrał poród). Chłopaka wychowywano w przekonaniu, że jest bratem Liny. Całej prawdy dowiedział się jednak w dziesiątym roku życia. Mężczyzna zmarł w wieku czterdziestu lat w 1979 roku z powodu choroby szpiku kostnego.

[ibimage==26199==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nie zachowała się dokumentacja, dotycząca ciąży Liny. Ona nigdy nie zdradziła, kto jest ojcem jej dziecka. Nic nie wiadomo okolicznościach poczęcia. Jej ojciec został aresztowany pod zarzutem gwałtu, ale został zwolniony z powodu braku dowodów.

 

W jednym z artykułów podano, że Indianie w Peru (zwłaszcza w miejscowościach takie jak te, gdzie urodziła się Medina) pielęgnowali tradycje w postaci masowych uroczystości, które zwykle kończyły się orgiami. Dziewczyna musiała być zaangażowana w świętowanie i następnie w zaszła w ciąże. Wielu próbowało wyjaśnić tą tajemnicę, ale nikomu się nie udało (nawet dziennikarzom Reutersa w 2002 roku).

 

Lina wyszła za Raúla Jurado. W 1972 roku urodziła mu syna. Zachowały się dwie fotografie, dokumentujące ten niezwykły przypadek w historii medycyny. Jedno zdjęcie jest bardzo niskiej jakości. Wykonano je na początku kwietnia 1939 roku, kiedy Medina była w 7,5 miesiącu ciąży. Drugi obraz jest bardziej wyraźny – widać na nim Gerardo w 11 miesiącu życia.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika durex

Została sztucznie zapłodniona

Została sztucznie zapłodniona przez lekarza, który lekarz w tamtych czasach nie oparł by się takiemu medycznemu eksperymentowi mając miesiączkującą  kilkuletnią dziewczynkę w dodatku z ubogiej indiańskiej rodziny. Dawca spermy pochodził z poza rodziny, urodzone dziecko było zdrowe.
Dodam że lekarz cały czas miał dziecko na oku, Najmłodsza matka gdy podrosła została sekretarką lekarza,  z wikipedii wyczytałem. To potwierdza medyczny eksperyment.

Portret użytkownika ooo

Zapomniałem dodać do

Zapomniałem dodać do poprzedniego postu...
Wspomniałem, iż normalny stosunek z penetracją pochwy w tak młodym wieku jest niemożliwy, ale...
Bardzo niebezpieczny z punktu widzenia ryzyka zajścia w ciążę jest także seks analny. Wypływająca z odbytu sperma z łatwością może dostać się pochwy, i doprowadzić do zapłodnienia. Ponadto, zapłodnienie u tak młodej dziwczynki jest też możliwe gdy kąpała się w wannie, i w tej samej wodzie w której wpierw kąpał się dorosły mężczyna, który doznał wytrysku spermy do wody (wtedy woda nie była chlorowana), lub ów mężczyzna mógł kąpać się razem z tą dziewczynką, a wytrysk spermy mógł nastąpić samoistnie lub podczas zabawy. Tak więc nie zawsze musi być to gwałt.

Portret użytkownika ooo

Tylko kretyn uwierzy w to, iż

Tylko kretyn uwierzy w to, iż 5 latka została zgwałcona.
Pochwa w tym wieku  ma za małą średnicę, by penis dorosłego mężczyzny mógł penetrować jej wnętrze.
O ile ta dziewczynka miała w tym wieku już miesiączki (dziś to coraz bardziej powszechne z powodu zanieczyszczenia ksenoestrogenami), to prędzej do zapłodnienia doszło nie po przez stosunek, a raczej po przez zewnętrzny wytrysk nasienia w kierunku ujścia pochwy. Być może miał miejsce tak zwany stosunek udowy, tak powszechny w islamie.

Portret użytkownika mo

wygląda na to, że kretyn to

wygląda na to, że kretyn to ty sam we wlasnej osobie, albo menda jerychońska
w islamie stosunek udowy hmmm sam to praktykujesz?
skąd wiesz, że dziewczynki 5-letnie mają małe pochwy? sprawdzałeś?
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!