Zmumifikowane zwłoki z andyjskiej kolekcji muzealnej mogą być śladem po wizycie obcych

Kategorie: 

Dyrektor Muzeum Privado Ritos Andinos, Renato Davila Riquelme powiedział, że mierząca około 120 centymetrów mumia o trójkątnej kształtem głowie oraz dużych oczodołach i nietypowych zębach trzonowych nie jest prawdopodobnie człowiekiem.

 

Zanim zostało to obwieszczone ciało poddano oględzinom dwóch lekarzy. Potwierdzili oni, że mumia nie posiada charakterystycznych cech rasy ludzkiej.

Antropolog podkreślił, że struktura czaszki jest wyjątkowa i nie istnieje w żadnej grupie etnicznej na świecie. Sposób, w jaki tworzyły się połączenia czaszki jest zadziwiający a osobnik ten posiada niezarośnięte ciemiączko, co może wskazywać na młody wiek.

Oczywiście istnieje również możliwość, że mumia ta jest po prostu pozostałością dziecka, które było z jakiegoś powodu genetycznie zmutowane. Dużą czaszkę tłumaczyć może wodogłowie, ale ta choroba nie tłumaczy anomalii związanych z oczodołami i innych.

 

 

Źródłohttp://www.rpp.com.pe/2011-11-17-cusco-antropologo-espera-apoyo-para-estudiar-momia-de-andahuaylillas-noticia_423258.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze