Znaleziono ikonę, która ma tętno i temperaturę

Kategorie: 

Specjaliści z NASA zbadali ikonę, która przedstawia obraz Matki Bożej. Obraz posiada nie tylko tętno, ale także temperaturę 36,6 stopnic Celsjusza, jak u zdrowego człowieka. Eksperci twierdzą, że ikona emituje nieznane wcześniej kolory, pisze Global Science.

 

Naukowcy badali ikonę Matki Bożej z Guadalupe, która, zdaniem lokalnej mniejszości, posiada unikalne właściwości. Wizerunek Maryi usytuowany jest w granitowej ścianie ołtarza. Otaczają go kadzidła, świece i kwiaty.

Wyniki badań przeszły najśmielsze oczekiwania naukowców. Rozpoczęto od analiz okulistycznych oczu obrazu. Siatkówki oczu Matki Boskiej zmniejszają się rzekomo, gdy zbliża się do nich światło i zwiększają się, gdy światło jest tłumione. Innymi słowy, oczy Matki Boskiej z Guadelupe opowiadają na działanie światła, jak oczy żywego człowieka.

Temperatura płótna, na którym namalowano obraz wynosi 36,6 stopni Celsjusza. A jeszcze większą rewelacją było odkrycie w ikonie tętna. Po użyciu stetoskopu okazało się, że puls wynosi 115 uderzeń na minutę – to jest, jak bicie serca płodu w łonie matki. Badanie farb ujawniło kolejno zagadkę. Skład tych farb nie jest znany współczesnej nauce. Na pewno nie maja one mineralnego lub zwierzęcego pochodzenia. Substancji takich nie znaleziono wcześniej na Ziemi.

W bezpośrednim sąsiedztwie relikwii działy się w przeszłości dziwne wypadki. Tak więc na początku dwudziestego wieku, w pobliżu obrazu podłożono bombę o dużym promieniu działania. Wybuch zniszczył wszystko z wyjątkiem tajemniczej ikony, która pozostała nienaruszona.

 

Naukowcy zwracają też uwagę na dziwny sposób zabarwienia ikony. Ręce Najświętszej Maryi Panny były malowane w różnych odcieniach – jedne są słabsze od innych. Symboliczna różnica może oznaczać jedność wszystkich ras. Krzyż na szyi Maryi może być, zdaniem badaczy, symbolem inkulturacji chrześcijaństwa w społeczności Azteków.

 

Wiadomym jest, że Matka Boża z Guadalupe czczona jest głównie w Ameryce Łacińskiej. Kościół katolicki uznaje tę cudowną ikonę. Pierwsza wzmianka o niej sięga 1649 roku. Pisał o niej Luis Lasso de la Vega. Według jego informacji obraz miał być namalowany w 1531 roku. Ku czci Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku wybudowano wówczas świątynię, którą po dziś dzień odwiedza 14 milionów pielgrzymów rocznie.

Naukowcy z NASA nadal będą badać tajemnicze ikony.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kovaristo

Tzw. racjonaliści powołują

Tzw. racjonaliści powołują się na naukę, ale jak naukowcy mówią o czymś, czego sam świat nauki, to nagle racjonaliści zaczynają gadać, że to na pewno nie tak i ci naukowcy są głupi, ktoś ich oszukał albo przekupił.
 
Jednym słowem: racjonaliści tak naprawdę nie wierzą w naukę, ale lubią nauką wytrzeć sobie gębę.

Portret użytkownika torello

Tallinn, czy Ty w końcu

Tallinn, czy Ty w końcu zaczniesz tytułować prawidłowo Twoje artykuły?
Przepraszam, ale chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Nie znaleziono, lecz "stwierdzono" to i tamto. Obraz jest znany od stuleci, więc jak można pisać, ze znaleziono ikone???
Tym, co maja małą wiedzę w tym temacie polecam "pogooglować" i dowiedzieć się więcej.
Niestety, tak to juz jest, że Żydzi przeszli Morze Czerwone a na zajutrz już zaczeli szemrać.
Gdyby znaki od Boga powodowały wiarę, dziś już każdy człowiek na Ziemi powinien być chrześcijaninem. Niestety, a może i stety, wiara jest łaską i tylko JEMU wiadomo, dlaczego jednym ją daje, a innym nie.
Dla przypomnienia: jednym z największych znaków w nowożytnej historii byl ten dany 13 października 1917 roku. Gdzie? O co tam chodziło? Poszukajcie sami. Dodam tylko, że nie wpłynęło to na nawrócenie ludzkości (świata).

Portret użytkownika Lucifer

Fatima to robota szaraczków,

Fatima to robota szaraczków, specjalistów o religijnych objawień.
Szarzy są odpowiedzialni za epizod fatimski w Portugalii, gdzie przypuszcza się, że Maria Panna mówiła do dzieci. W rzeczywistości, to był holograficzny obraz kobiety, utrzymujący, że jest Marią Panną, „matką Jezusa Chrystusa. Podczas tego incydentu, przypuszcza się, że „słońce” „spadło z nieba” i „w cudowny sposób wyleczyło ludzi”. Te oczywiste „cuda” faktycznie miały miejsce, ale z użyciem technologii Szarych, którzy użyli światła i dźwięku promieniujących na tych ludzi, by dokonać tych zmian.
To jest technologia, która jest tutaj na Ziemi przynajmniej od poprzednich 100 lat. Technologia koloru i dźwięku. Kolory i dźwięki działają, ponieważ cały wszechświat jest holograficzną projekcją, skręconą wewnątrz siebie. To wszystko jest hologramem. Praktycznie wszyscy ludzie obecni wtedy w Fatimie zostali zaimplantowani podczas fazy „zagubionego czasu” w tym epizodzie.
Plan Szarych jest taki, aby stworzyć niewolniczą rasę, nad czym cały czas pracują, w celu kontroli, do pracy fizycznej, do uzyskania energii seksualnej, jako źródło jedzenia, jako zasób dla dalszych eksperymentów nad hybrydami i jako materiał biologiczny
Oni pożywiają się energią. Jeżeli na przykład dwaj ludzie walczą, tworzy się wtedy dużo energii. Oni mogą nakarmić się tą energią. Kiedykolwiek dochodzi do wojny, pojawia się wiele aktywności UFO, karmiących się energią strachu. Szarzy robią również obszerne badania nad możliwościami ludzkiego mózgu i natury [naszej] duszy. Wielu z ludzi, którzy zostali przez Szarych zaimplantowani, jest świadomych faktu, że byli położeni na jakiegoś rodzaju maszynie i „byli ćwiczeni” w jakiegoś rodzaju aktywności.

Strony