Znaleziono kościół, w którym nauczał Chrystus

Kategorie: 

Na linii brzegowej Jeziora Galilejskiego archeolodzy odkryli starożytną synagogę, w której nauczał Chrystus. Obiekt, zbudowany około 2 tys. lat temu, zlokalizowany jest w mieście Migdal w północnym Izraelu. Znajduje się on w miejscu, gdzie niegdyś funkcjonowało starożytne miasto Magdala, miejsce urodzenia Marii Magdaleny.

 

Podczas wykopalisk prowadzonych w ramach przygotowań do budowy nowego hotelu na plaży na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, archeolodzy odkryli kamienne rzeźby i starannie wykonany menorah – siedmioramienny świecznik, który jest symbolem judaizmu.

Teraz „Legion Chrystusa", katolicka organizacja, która jest właścicielem ziemi, gdzie znajdują się pozostałości świątyni, twierdzi, że Jezus mógł w niej głosić swoje nauki. W Ewangelii Mateusza wspomniano bowiem, że Jezus odwiedził niegdyś miasto Magdala.

„On wziął łódź i przybył do Magdala" - mówi Pismo.

Świątynia została odkryta w 2009 roku, ale dopiero teraz zaczęto o tym mówić.

 

 

Źródło: The Russian Times

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dr. mis

Co za debilny

Co za debilny tytuł"Znaleziono kościół, w którym nauczał Chrystus", jaki kościół, kościół to nie synagoga, Chrystus nie nauczał żadnym kościele. Początki budownictwa kościelnego, jako budynków odrębnych, sięgają IV wieku, wcześniej istniały jedynie kościoły domowe oraz kaplice w katakumbach. A Pismo Święte powstalo dobre kilkaset lat po śmierci Jezusa, do IV wieku n.e. nie było powszechnie przyjmowanego kanonu Biblii...  Do nauki nieuki.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

o biedny tallinie... "mógł

o biedny tallinie... "mógł nauczać"... To co napisane w NT to bajka utworzona przez żydowskich bajkopisarzy na ociemnienie ludu...
 Szkoda, że nie znaleziono żadnych skryptów z jego nauk, żadnego pisanego słowa ani innej wzmianki za Jego życia..
 Brednie dla naiwnych i strachliwych moherowych wielbicieli

Portret użytkownika niebieski52

Kościół to słowo

Kościół to słowo czeskie(kostel) bo przyjęliśmy katolicyzm pod presją Rzymu od Czechów w 966 r.Jezus zakładał zbory;po aramejsku i grecku brzmi to eklezja...i na pewno nie zakładał religii instytucji z kapłanami bo był wrogiem takiej konstrukcji.Miały to być lokalne grupy wyznaniowe wspomagające się materialnie i duchowo;każdy wyznawca powinien był dążyć do poznania Tor na poziomie rabina.Chrześcijaństwo było dalej religią żydowską tyle że z mesjaszem,który przyszedł.Katolicyzm to nie chrześcijaństwo.

Portret użytkownika ArDoR

Zawartość wszystkich beczek

Zawartość wszystkich beczek ostatecznie wyląduje w jednym oceanie... ;-)Tak że temat jak najbardziej z prawilnej beczki. A skoro już przy beczkach jesteśmy ... Wink
Niebawem, dzięki tego typu urządzeniom, będzie można sięgnąć do czasów dowolnych i niemal naocznie przekonać się co tam się kiedyś działo,  gdzie i kiedy kto bywał i co porabiał...
Natenczas pozostają domysły i naukowe hipochondrie... znaczy hipotezy.
Szkoda że współczesne kompaktowe mieszkanka z wielgahnej płyty ciosane, nie pozwalają na montaż tego typu konstrukcji, tak żeby sąsiedzi nie zadzwonili po odpowiednie służby celem ubezwłasnowolnienia rezolutnego eksperymentatora...
Od dłuższego czasu szukam jakiegoś większego lokum do zainstalowania takiej konstrukcji i jak narazie szczęścia brak.A szkoda, bo pierwsze testy wypadły nadzwyczaj pomyslnie...

Portret użytkownika Io600

Ok, a więc można

Ok, a więc można wywnioskować, że któregoś pięknego dnia Jezus przypłynął do Magdali i na pamiątkę tego przybycia ktoś, w jakiejś synagodze, która powstała trochę później wykonał kamienne rzeźby.
Logika współczesnego człowieka: była to synagoga, w której nauczał Jezus ...

Portret użytkownika A.C.

I co z tego,że być może

I co z tego,że być może nauczał.To była żydowska religia. Później kilku cwaniaków wymyśliło sobie że zrobią na bazie jakiegoś słynnego Jezusa religię katolicką w celu ogarnięcia ciemnoty i zarobienia paru groszy. No i udało się im.

Portret użytkownika mlodyrob

Macie odwage atakowac

Macie odwage atakowac katolików bo nic wam nie zrobią(sam nie zgadzam sie z tym co robi kosciół ale modlic do Boga nikt mi nie zabroni)Ale czy bedziecie tacy kozacy jak bedzie trzeba w realu! walczyc z islamem? Chyba ze jestescie na garnuszku ciapatych?????

Portret użytkownika niebieski52

Do obrony granic służy ARMIA.

Do obrony granic służy ARMIA. Katolicyzm najechał nas w 966 r. Watykan to państwo o ustroju "monarchia absolutna" a papież to cesarz. Ludzie nie walczą z kościołem katolickim tylko pokazują falsz jaki wciska;prawda niszczy kościół. 3-przepowiednia fatimska:kościół upadnie gdy ludzie nauczą się czytać Biblię(to tylko tzw. Stary Testament a nie jak wciska się nieukom że Biblia,Ewangelie i Nowy Testament to całość; to ksiegi 3-różnych religii) i Ewangelie.Przepowiednia miala być ujawniona do 1956 r.;co ciekawe Biblia byla zakazana w katolicyzmie do 1956 r. Katolicyzm to nie chrześcijaństwo tylko nowa religia na bazie chrześcijaństwa powstała w 325 r.-(Sobór Nicejski) i wprowadzana pod przymusem Edyktem Cesarskim od 391 r. na terenie Cesarstwa Rzymskiego i ziemiach okupowanych,czyli praktycznie cała Europa,Pn Afryka i bliski wschód.

Portret użytkownika tosia

Sam sobie odpowiedziałeś na

Sam sobie odpowiedziałeś na fakt istnienia wrogości jakiejkolwiek religii. Jeśli jest Bóg, to dlaczego nie przyjmiesz go w innym kolorze, tylko będziesz walczył o biel swojego Boga? Jeśli jesteś takim jego miłośnikiem, to powinieneś go przyjąć w każdej postaci  - nawet zielonofioletowej. 

Portret użytkownika solar

powiem krótko nie jestem

powiem krótko nie jestem jakimś katolem który myśli tylko o Bogu i nie zajmuje się niczym więcej ale uważam ze najprawdopodobniej realna religią jest właśnie chrześcijaństwo. wystarczy porównać biblie odrzucić z niej bajki pisane o niebie, skarbach w niebie oraz nie kojarzyć Boga z pogodą ponieważ zjawiska pogodowe nie mają z Bogiem nic wspólnego, wiec wychodzi na to że Bóg istnieje, ślady po Jezusie, cuda w kościołach. poza tym trzeba usunąć z głowy głupią wyobraźnię że w niebie się spotka ludzi, dzieci itp. a dowody na istnienie Boga i Jezusa będą na każdym kroku.

Portret użytkownika StefanFspanialy

Przeczytales biblie od konca

Przeczytales biblie od konca do konca , przeczytales koran , tore, lub jakas inną sanhite , nalezy najpierw wszystkie te dziela przeczytac , aby na spokojnie moc polemizowac , ktora ewentalnie jaka wiara jest ta najpierwszą , według Ciebie realną . Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. 

Portret użytkownika StefanFspanialy

Albo niech napisze z jakiego

Albo niech napisze z jakiego to ORGINALNEGO jezyka zostala przetlumaczona ta księga, bo niestety we wszsytkich wydaniach jakie mialem przed sobą jedynie wzmianka takiego rodzaju widnieje .

Portret użytkownika baca

"... gdzie Jezus mógł głosic

"... gdzie Jezus mógł głosic nauki"... heh... kościoły to sa ostatnie meiejsca na Ziemi nadające się do głoszenia nauk... to są ośrodki działające jak magnes ale nie na ludzi spragnionych wiedzy tylko na oszołomów, błaznów, idiotów, dewiantów, darmozjadów no i szarlatanów...
i pierwszą rzeczą jaką te ośrodki tępią to właśnie ośrodki wykładania rzeczywistych nauk - szkoła bowiem jest największym wrogiem tej patologii.
Proste pytanie: czy jest ktoś jeden, jedyny za całej wielkiej kuli ziemskiej, nauczony czegoś pożytecznego w jakiejkolwiek świątyni?
I prosta odpowiedź: żadna ze świątyn jeszcze nikogo niczego nie nauczyła... tam się nie naucza tylko wbija do tępego łba nienawiśc do innych światyń i pokorę wobec pasożytów którzy tę nienawiść sieją.
i dlatego własnie Jezus nie garnął się do zakładania szkół lub uniwersytetów tylko jako samozwańczy król i samozwańczy prorok i samozwańczy zbawiciel popędził ile miał sił w osiołku do pierwszej lepszej świątyni... a jak szarlatan wpadł w kłopoty to jak wszyscy wiemy nawet sam siebie nie zbawił... że o naiwniakach już nie wspominę którzy 2 tysiące lat na jakieś zbawienie od szarlatana nadal czekają... masakra - za dwa tysiące lat ci idioci będą czekać na Patryka Geryla Smile

Portret użytkownika antifa

Narzekasz na nienawiść sianą

Narzekasz na nienawiść sianą przez pasożytów a sam takową siejesz jak jeden z nich któremu świątynia do łba nawaliła i krzyczysz jak skrzywdzony losem Smile Pewnie dlatego że na stronce zbuntował ci się twój czatowy harem, to było już jak z typowej świątyni - meczetu Smile

Portret użytkownika mlodyrob

Wielki wybuch -Brak dowodów

Wielki wybuch -Brak dowodów na takie zjawisko(jak powstala energia i jak została zainicjowana do tego wielkiego wygłupu)Jak powstało tak skomplikowane srodowisko jak ziemskie?Myslenie ludzki jest specialnie wprowadzane w błąd bo mamy w genach wojne..............wpajaną od zawsze wojna ekonomiczna ,medyczna,religijna,etniczna itd...dlaczego?Zeby nie widziec prawdy najbardziej rozpier...a mnie ksiadz w wojsku albo zawodnik po walce mma dziekujacy Bogu za wygrana.Bóg istnieje ale coraz skuteczniej jestesmy od niego odcinani mozna miec pretensje do niego ze tyle zwleka z pomocą dla tego swiata który tak rujnujemy.

Portret użytkownika sio

Śmiać mi się chce jak

Śmiać mi się chce jak chrześcijanie spostrzegają rzeczywistość.
Każdy kto widział jezusa albo go dotknąl był święty a nawet ziemia po której stąpał.
Ziemia święta - ha, ha, ha - zaprawdę powiadam wam - tyle w niej świętości co u rzekomych w butach.
Bóg nigdy nikogo nie wywyższał ani żadnej ziemi a jeżeli już to tylko po to aby pomagać żebractwu - mam na myśli żebraków duchowych.
Był tylko na początku i pozostawił świat doskonały. Religie były założone przez ludzi albo tych, którzy ludźmi się stali.
I podobno przychodzi na końcu aby zabrać ze sobą wszystkich was abyście nie zostali skrzeczącymi demonami po tym jak zniszczycie ziemię i samych siebie - to znaczy Boże miłosierdzie i Boża świętość.

Portret użytkownika antifa

Skoro był tylko na początku,

Skoro był tylko na początku, to już go nie ma, skoro mamy świat niedoskonały, co nie? Wink No i czemu bóg nikogo nie wywyższał, ale wywyższał żebraków niczym socjalizm? Wink Zasada równi i równiejsi? No i czy ty nie zostałeś już dawno takim skrzeczącym demonem wymagającym bożej hospitalizacji, albo psychiatrycznej?

Portret użytkownika sio

Odpowiem ci jeżeli tu

Odpowiem ci jeżeli tu zaglądasz antifa.
Bóg był na początku na ziemi a potem tu Go nie było, ale był i jest tam
Było nie wielu ludzi o nieskazitelnych charakterach - co było podstawą niesamowitej cywilizacjii.
Materia sie kształtuje zgodnie z ludzkim duchem czy jego jakością.
Bóg to stworzył ale potem tu Go nie było - ponieważ to byl dar dlajego dzieci, aby doświadczały nieograniczonego szczęścia. potem powoli wszystko zanikało aż nastał obecny czas.
Nowe duszyczki przychodziły jak hindusi,żydzi, chrzęcijanie itd, którzy nigdy nic nie mieli wspólnego z doskonałością. Ich religie to marzenia o lepszej rzeczywistości.
Aby to zmienić sam Bóg musi tu przyjść a nie posłannicy - i to jest koniec i początek czasów.