Czy Bośnia leży na ruinach NAJSTARSZEJ cywilizacji w Europie?

Źródło: Google Earth

Pomysł, że Europa była niegdyś domem dla niezwykle zaawansowanej starożytnej cywilizacji, poruszył wyobraźnię i zainteresował ludzi na całym świecie. Podczas gdy wiele osób pozostaje sceptycznie nastawionych do idei, że w odległej przeszłości w Europie istniała zagubiona cywilizacja, wiele odkryć świadczy o niekompletności historii, jaką znamy. Jednym z dowodów na istnienie takiej kultury, są zagadkowe piramidy w Bośni oraz olbrzymie kule odnajdywane w ich okolicy.

 

Odkrycie tajemnic tego regionu, wziął sobie za cel dr Semir Osmanagić. Jego zdaniem, piramida została zbudowana w okolicach 12 tysięcy lat temu, co umiejscawiałoby ją na osi czasu, podczas biblijnego potopu. Do znaleziska doszło we wsi Visoko znajdującej się na terytorium Bośni i Hercegowiny. Jeśli porównamy piramidę z Bośni do Wielkiej Piramidy w Egipcie okaże się, że Bośniacka konstrukcja jest większa, bo ma 220 metrów wysokości i boki po 360 metrów. Gdyby nauka przyjęła do wiadomości istnienie tego zabytku zostałaby ona największą piramida świata.

Osmanagić uważa, że wzgórza w Bośni są pozostałością pradawnych piramid, które zostały zbudowane około 14 tysięcy lat temu, a wewnątrz nich znajduje się sieć starożytnych tuneli. Archeolog do tego stopnia zafascynował się piramidami w Bośni, że postanowił założyć fundację zbierającą środki na ich dokładną eksplorację.

Z badaczem nie zgadzają się oczywiście środowiska naukowe a geolodzy z Uniwersytetu w Tuzli, twierdzą że wzgórza mają ten sam skład, co inne wzniesienia w okolicy i z pewnością nie są efektem działalności człowieka. To jednak nie koniec jego niezwykłych teorii. Osmanagić twierdzi bowiem, że wzgórza w kształcie piramid emitują wiązki energii w zakresie mikrofalowym widma elektromagnetycznego. Na szczycie jednej z rzekomych piramid, wychwycono zresztą wiązkęo częstotliwości 25 KHz.

 

To jednak nie jedyne anomalie w tej okolicy. Kilka lat temu, odkryto tam również dużą liczbę ogromnych głazów o sferycznym kształcie. Najprawdopodobniej, zostały one wyrzeźbione, przy czym skala precyzji z jaką mamy tu doczynienia skłania do wątpliwości. Osobliwe skały, zostały odkryte w pobliżu miejscowości Podubravlje.

Średnica jednego z kamieni liczy przeszło 1,5 metra długości. Brunatno-czerwony kolor kuli wskazuje na jej bardzo wysoką zawartość żelaza. Zamieszczony na poniższych zdjęciach ogromny sferyczny głaz to nie jedyne takie znalezisko, jednak ma ono największe rozmiary. Całkowita masa tego konkretnego obiektu może przekraczać 30 ton. Czy sferyczne kamienie oraz piramidy w Bośni to pozostałości po starożytnej, zaawansowanej i do tego zapomnianej cywilizacji?

 

Wiele osób może nie być świadomych istnienia ledwie poznanej dziś cywilizacji Doliny Dunaju. Jest to jedna z najważniejszych starożytnych kultur, jakie kiedykolwiek istniały w Europie. Rozwijała się ona na przełomie 5500-3500 pne na obszarze znanym dziś jako Bałkany - rozległy obszar rozciągający się od północnej Grecji po Słowację i od Z Chorwacji do Rumunii.

Ta starożytna kultura była jedną z najbardziej wpływowych i najważniejszych kultur w południowo-wschodniej Europie, będąc jedną z pierwszych cywilizacji, które opracowały narzędzia miedziane, zaawansowaną architekturę, w tym dwupiętrowe domy, projektowanie i produkcję mebli, a co najważniejsze, pismo. To właśnie oni mogli być twórcami domniemanych piramid, oraz tajemniczych kul z Bośni. Obecnie nie ma jednak dowodów, które pozwoliłyby nam na ustalenie autorów tych struktur.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Jeśli chodzi o tego typu kule

Jeśli chodzi o tego typu kule to występują na całym świecie i wszędzie są zagadką. Ale nikt ich nie rzeżbił. W jakichś bardzo zamierzchłych czasach rosły na Ziemi naprawdę gigantyczne drzewa i wydawały gigantyczne owoce z takimiż pestkami. W czasie potopu te pestki się zmineralizowały. Zresztą na Ziemi jest wielka ilość "pieńków" po tych drzewach. Wszelkiego rodzaju "górki stołowe" to pieńki po tych gigantycznych drzewach. Przy czym są podejrzenia że ktoś je wycinał. Niby Bóg aby mu się ludziomałpy nie wspinały do nieba. Ale bardziej realna hipoteza że obce cywilizacje pozyskiwały drewno. Tego typu wielkie drzewa których jakieś resztki gatunków jak Mamutowce w Kalifornii są bardzo długowieczne i dostarczają cennego drewna. Jeżeli chodzi o potopy które zagubiły wiele starych cywilizacji , to nie był tylko jeden potop ten sławny biblijny czy pamiętany również w innych religiach i kulturach. Właśnie około 5000 lat p.n.e. był mniejszy potop związany ze zbliżeniem się do Ziemi stada komet i część z nich wpadła w atmosferę gwałtownie się topiąc i wywołując nieustanne super obfite deszcze które nie tylko zniszczyły drogi, uprawy , budynki, ale spowodowały znaczne podniesienie się poziomu wody w wielu akwenach. Taki kiedyś program oglądał na Discovery. Ocalała ludność rozpierzchła się w różnych kierunkach dając początek różnym kulturom. Mniej więcej w tamtym okresie pojawiły się naprzyklad pierwsze neolityczne kultury rolne na obecnych ziemiach polskich.

Portret użytkownika Alvin

Mówisz o tym przygłupie, co

Jeśli chodzi o tego typu kule to występują na całym świecie i wszędzie są zagadką. Ale nikt ich nie rzeżbił. W jakichś bardzo zamierzchłych czasach rosły na Ziemi naprawdę gigantyczne drzewa i wydawały gigantyczne owoce z takimiż pestkami. W czasie potopu te pestki się zmineralizowały. Zresztą na Ziemi jest wielka ilość "pieńków" po tych drzewach. Wszelkiego rodzaju "górki stołowe" to pieńki po tych gigantycznych drzewach.

Mówisz o tym przygłupie, co to tworzy takie filmiki - jak ten od tego momentu?

Tak ze dwie minuty od tego momentu....  Kolejny mega religijny przygłup, no, jeszcze tylko płaskiej Ziemi brakuje - jakiego kształtu wg Ciebie jest Ziemia? Plaska jak naleśnik, czy bardziej zbliżona do kuli? 

 

 

 

Portret użytkownika Ar

Nie wiem czy to sa piramidy,

Nie wiem czy to sa piramidy, ale tam zyli wtedy nasi slowianscy przodkpwie z cywilizacji Vinca i byli w stanie takie cos zbudowac. Budulec z okolicy czyli zlozenie naturalne. Kula moze byc dzielem natura a moze byc dorzezbiona. Co za problem zrobic to piaskiem. Wspomniane pietrowe budynki to  nasza pradawna tradycja (przeciez tak do dzis sa budowane goralskie chaty. To pietro bylo skladem zywnosci. Czas 5000 czy 6000 pne sie zgadza. 

A "biblijny" potop byl dokladnie w 2299 roku pne. Sa na to dowody. Choc przedtem tez bylo wiele podobnych zjawisk

 

 

Skomentuj