Uczeni odkryli, że po śmierci aktywują się geny które próbują przywrócić organizm do życia

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie udowodnili, że konkretne geny w zwłokach zwierząt i ludzi pozostają hiperaktywne przez pewien czas po śmierci. Można wyjaśnić to w ten sposób, że organizm próbuje po prostu walczyć ze śmiercią. Najnowsze odkrycie pokazuje jak mało jeszcze wiemy o tym co dzieje się z organizmami po ich śmierci.

 

Śmierć postrzegana jest raczej jako koniec życia, lecz paradoksalnie jak stwierdził mikrobiolog oraz główny autor badania Peter Noble, dzięki niej możemy jeszcze więcej dowiedzieć się o życiu. Badając aktywność genów u martwych myszy i rybek zebrafish (tzw. danio pręgowane) odkryto kilkaset genów które w przypadku gryzoni były nadaktywne przez 24 godziny od śmierci, a w przypadku rybek nawet przez 4 całe dni.

 

Wcześniej naukowcy zaobserwowali, że nawet geny w ludzkim organizmie stają się nadaktywne przez co najmniej 12 godzin od momentu zgonu. Co ciekawe, chodzi tu o geny odpowiedzialne za system odpornościowy i zwalczanie stresu, które aktywują się w sytuacjach awaryjnych. Mowa jest również o genach które są aktywne w stadium rozwoju zarodka po czym przechodzą w stan uśpienia - i jak się okazuje, stają się znów aktywne dopiero po śmierci aby przywrócić ciało do życia, oczywiście bezskutecznie.

 

Odkryto również, że ponowna aktywacja uśpionych genów jest powiązana z formowaniem się komórek nowotworowych, co wyjaśnia dlaczego biorcy narządów od zmarłych dawców mają większą zachorowalność na raka. Jak wyjaśnił Peter Noble, odkrycie może się zatem okazać przydatne nie tylko w transplantologii przy ustalaniu "jakości" narządów do przeszczepu, ale także pozwoli ustalić kiedy dokładnie doszło do zgonu człowieka.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Nie ma żadnych dowodów na to

Nie ma żadnych dowodów na to co ci "uczeni" mówią, poza tym, że mówią. Czy jak "uczeni w piśmie" to znaczy, że wiedzą? Wiedzą tyle co zjedzą.

0
0
Portret użytkownika Dr MorT

To tak samo jak z Biblia

To tak samo jak z Biblia iJezusem pisac to ja see tez moge , potem wieki po mnie ktos uwierzy w Bajki z mojej ksiegii .

0
0
Portret użytkownika paweuG

Czyli skoro istnieją takie

Czyli skoro istnieją takie geny to może wsród 7 miliardów ludzi jest ktoś u kogo skutecznie działają i przywracają do życia..

1
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Janek

bo po zgonie niema nic ....

bo po zgonie niema nic .... niestety taka prawda rodzisz sie i umierasz jak zwierze Smile (dla wierzacych w samej bibli los ludzki jest porownany do losu zwierzat) i tyle w temacie ....rodzimy sie by zyc ,zyjemy by umierac Smile 

0
-1
Portret użytkownika pilipp

pewnie masz mocne dowody na

pewnie masz mocne dowody na poparcie swojej teorii, pewnie umarłeś i pozniej jednak ozyles czy cos bo nic nie bylo. ludzie chcą wierzyc ze cos jest PO bo sie po prostu boją smierci i nicosci ktora mialaby ich czekac. 

0
0
Portret użytkownika demik

Czytam tekomentarze

Czytam tekomentarze izastanawiam sie nad głupota ile nienawisci i pogardy jest dla ludzi kturych dotkneło nieszczęscie  nie wiecie co was czeka to jest obżydliwe i nie interesują mnie wasze komentarze .

2
-1
Portret użytkownika zibi1973

Wiem co nas czeka,wkrótce

Wiem co nas czeka,wkrótce wojna,obecnie jest wdrążana nienawiść człowiek do człowieka,po to by skłócić wszystkich ty myślisz że to ludzie tak sobie robią,życie ludzkie to biznes stwórców

3
-1
Portret użytkownika sandrax

Jak ma być wojna,to szykuj

Jak ma być wojna,to szykuj mundurek harcerza i wiatrówke,zostaniesz bohaterem.

0
-2
Portret użytkownika zibi1973

Nie mówię że biznes ma

Nie mówię że biznes ma polegać na pieniądzu ze szmatek,a mowa choćby o duszach kto będzie miał więcej ten z wnętrza ziemi czy z nieba,a wszystkim dzieleni  jesteśmy my,czytałem coś takiego i nie wiem o kim jest mowa o iluminatach,a kim oni są że się tak wywyższają,mogą nie być ludźmi,może to potomkowie reptilian http://www.zbawienie.com/przymierze.htm

2
0
Portret użytkownika taurus

Hej zibi, jeżeli ktos się boi

Hej zibi, jeżeli ktos się boi to jest "jedzeniem" dla pewnych nazwijmy to bytów energetycznych. My musimy czerpać energię z materii ale wyższe istoty czrpią swoja energię, z materii i energii. Szystko we wszechświecie musi jeść..To oczywiście, moje prywatne przemyślenia.

0
0
Portret użytkownika zibi1973

Co może cieszyć z odbioru

Co może cieszyć z odbioru jednej duszy energii,niewiele,ale żarówkę by zaświecił,może jakby je połączył to by rozświetlił miasto

2
0
Portret użytkownika Polsky

To oznacza tylko jedno.

To oznacza tylko jedno. Kiedys faktycznie ludzie zyli wiecznie ale ktos lub cos poprzestawial geny.

1
0
Portret użytkownika baca

coś w tym jest, bo kiedy

coś w tym jest, bo kiedy żydzi zabili najlepszego z nich - cały zdrowy wcześniej świat - zaraz ogarnęła epidemia morderczego dla mózgu jahwistycznego nowotwora...

po jego śmierci musiał sie uaktywnić gen tej afrykańskiej dżumy...

co ciekawe ten, którego zabili, natychmiast uciekł... przypadek?

4
-3

Skomentuj