Archeolodzy odkryli starożytny pochówek na Zaporożu

Kategorie: 

Archeolodzy odkryli w miejscowości Khortytsja na Zaporożu unikalny kompleks religijny z początku epoki brązu z pochówkiem starożytnego kapłana lub przywódcy plemienia. Obiekt powstał w III tysiąclecia p. n. e.

 

„Szczątki mężczyzny, prawdopodobnie kapłana lub przewódcy, znajdowały się wewnątrz owalu, utworzonego z granitu. Człowieka pochowano zgiętego w pół. Wokół niego poukładano kamienie w postaci pierścieni i spirali. Układ ten wyraźnie zorientowany jest na strony świata. 

 

Oznacza to, że było to miejscem kultu lub rytuału związanego z ciałami niebieskimi - słońcem, księżycem, gwiazdami"- powiedział Oleg Tubolcew, jeden z członków ekspedycji. Zdaniem naukowców, wokół miejsca pochówku rozrastał się olbrzymi kompleks o średnicy 50 metrów, składający się z rowów, słupów i dołów, przeznaczonych do składania ofiar.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika eat

Jak zwykle, archeologia

Jak zwykle, archeologia rosyjska ( radziecka) działa i imię udowodnienia że na terenie w tym wypadku regionu Zaporoża było coś sensacyjnego prokuruje takowe odkrycia. A gdzie starożytny człowiek radziecki? Tylko zgięty w pół, znacitsa on paspał. Człowiek radziecki zawsze wyprostowany, godny, fantastyczny, napełniony słowiańska dumą. Admin co tu jest takiego aby zainteresować czytelników? W tym samym czasie zespoły polskich archeologów w trzech miejscach odkryli ciekawe ślady kultur miejskich datowanych na 12-13 wiek p.n.e. Poszukajcie!!!