Fizyka kwantowa pomaga zrozumieć istnienie życia pozagrobowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Większość z naukowców deklaruje swój ateizm. Zwłaszcza często czynią to biolodzy, którzy uważają, ze są w stanie pojąć wszystkie aspekty ludzkiego życia i śmierci. Jednak wśród braci uczonych są i tacy specjaliści, których pogłębione badania wręcz zbliżają do pojęcia świata pozagrobowego. Mowa o fizykach kwantowych.

 

Ktoś, kto zetknął się z dziwnościami świata kwantowego i stara się pojąć probabilistyczną naturę rzeczywistości prędzej czy później zda sobie sprawę, że to, co opisują mu słupki równań matematycznych odsłania świat tak niezwykły, że wszelkie szkiełka i oczy dowolnych zapalonych ateistów po prostu sprowadzają się do roli śmiesznego pseudodowodu. Właśnie wśród fizyków kwnatowych jest najwięcej wiary w istnienie jakiegoś bytu nadrzędnego. Im bardziej odkrywają naturę rzeczywistości tym bardziej oczywiste się to robi.

 

Profesor Robert Lanza twierdzi, że odpowiedź na odwieczne pytanie o istnienie życia pozagrobowego leży w fizyce kwantowej, a konkretnie w teorii zwanej biocentryzmem. Lanza jest pracownikiem Wake Forest University School of Medicine w Północnej Karolinie. Według niego dowód leży w idei, że koncept śmierci tkwi w naszej świadomości.

 

Innymi słowy śmierć jest według niego iluzją stworzoną przez nasz umysł. Profesor Lanza uznaje, że ludzie wierzą w śmierć, bo ich tego nauczono, lub dlatego, że umysł ludzki jest związany z praca narządów wewnętrznych. Jego teoria zwana biocentryzmem wyjaśnia, że osoba, która nie rozumie tego pojęcia nie może jej doznać.

[ibimage==19469==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Lanza twierdzi, że życie i biologia są kluczowe do poczucia rzeczywistości i to życie tworzy wszechświat, a nie odwrotnie. To z kolei oznacza, że ludzki umysł jest w stanie wpływać na rzeczywistość poprzez determinowanie jej. Tym samy jest w stanie determinować kształt i wielkość obiektów we Wszechświecie. Konkluzja związana z fizyką kwantową jest taka, że to wszystko nie może istnieć bez twojej wiedzy.

 

Takie podejście do teorii wszystkiego oznaczałoby też nowe rozumienie kwestii przestrzeni i czasu. Z tego punktu widzenia byłyby tylko fantomami umysłu. Zdaniem Roberta Lanza, gdy tylko ludzie pojmą tą teorie zrozumieją, że śmierć nie istnieje.

 

Naukowiec porównuje też człowieka do kwiatu, który kwitnie w multiwesum, czyli w nieskończenie dużej ilości światów, które poszły innym torem. Dodaje on, że fakt istnienia multiświata jest kolejnym dowodem na to, że śmierć nie jest czymś ostatecznym.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Fanka1

Zdesperowany młody człowieku.

Zdesperowany młody człowieku. Podobne problemy to prawie wszyscy mają, również tacy co mają na utrzymaniu dzieci i se krzywdy nie robią. Jak "starzy" jeszcze żyją, to chyba masz co jeść... A jak mamroczą, to nie traktuj tego tak poważnie... czasem trzeba wypuścić drugim uchem. Pomyśl o tym, co zrobić, by zarabiać na swoje potrzeby. Może kurs językowy i zagranica? Masz przecież marzenia, jesteś chłopem - spręż się... Widzisz... mnie wszyscy zmarli, mam astmę i arytmię a jednak się nie daję... i chcę żyć. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Fanka1

Zdesperowany człowieku, który

Zdesperowany człowieku, który napisałeś na forum, że chcesz się powiesić. Nie rób tego. Nie istnieje taki problem, który wart byłby odebrania sobie życia. Życie jest najcenniejszym darem jaki ma człowiek. Napisz, co Cię gnębi. Pozdrawiam.

Portret użytkownika bert

Jestem ateistą,ale zaczynam

Jestem ateistą,ale zaczynam odkrywać,że to wszystko samo powstać nie mogło.Ciekawe jest to,że nawet dziś wszystko musi mieć swój projekt i nakład .Cały świat oparty jest na matematyce i skomplikowanych wzorach co już nie jest przypadkiem,nie wspominając o kodzie DNA.Żadna nauka nie powinna stawiać sobie granic.

Portret użytkownika b@ron

jeśli śmierć jest iluzją , to

jeśli śmierć jest iluzją , to życie też ...wszelkie duchy ,zjawy itp nie muszą być kimś z zaświatów ...kimś kto umarł być może to zazębianie się światów równoległych ,które też są iluzją ...jak dla mnie po śmierci nic już nas nie spotka ,chociaż obym się mylił...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika zico169

ogulnie życie pośmierci

ogulnie życie pośmierci istnieje ,eksperyment jaki został kilka tysięcy lat temu zrobiony i opisany efekt został w księdze umarłych tybetu i egipcjan. tybet pokazuje ze człowiek po śmierci staje się energio powoli zanikająco i zeby się odrodzić musi się zmienić w kule energii by wejść w ciało. schematem koła nieskończonej energii jest koło darmy. egipcjanie pokazują ze zeby stać sie energią trzeba mieć czyste sumienie i dobre serce ,poniewaz by stać się energią trzeba skupić sie tak mocno i nic nam niemoze przeszkodzić, gdy zaś proces przemiany zostanie zakłucony to zje naszą dusze bestia kturej imie nicość

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj