Duńska gazeta z osiemnastego wieku opisuje przypadek obserwacji UFO!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Obserwacje obiektów uważanych obecnie za UFO są znajdywane w wielu tekstach z dawnych wieków. Dają nam one często obraz tego co widzieli ci ludzie. Niektóre z opisów brzmią dziwnie znajomo. Na przykład przekaz z 26 grudnia 1760 roku z Danii. Wówczas, naoczni świadkowie opisali niezidentyfikowany obiekt widziany nad miasteczkiem Vejle.

 

Opis tego wydarzenia pojawił się w gazecie Opregte Groninger Courant z dnia 23 czerwca 1761 r. Oto artykuł na ten temat :

„26 grudnia o godzinie 10 wieczorem nastąpiła silna burza. Była to noc z 26 na 27 a samo zjawisko zaszło w okolicach 2:04. Jeszcze nie leżałem w łóżku. Godzinę wcześniej zauważyłem z okna bardzo wyraźne zjawisko, które z początku pomyliłem z błyskawicą.

Ostatecznie nie położyłem się spać, a o 4 pojawił się nieznany obiekt, które zdawał się poruszać w poziomie. Wydawało się, że miał około 1,5 sążni długości (około 3 metrów), grubość dłoni i wyrzucał promienie ognia z obydwu stron. Poszedłem do mojego ogrodu i tam zauważyłem kolejną kulę ognia, która miała kształt kuli, powoli skręcającej z południa na północ.

Początkowo kula wydawała się bardzo ciemna, podobnie jak słońce, kiedy chowa się za chmurami, emitując jedynie tyle światła, aby pozostać widoczną. 

Dwie minuty później blask tej kuli stał się słabszy i nieco bardziej czerwony, a następnie całkowicie zniknął. Niedługo potem nastąpiła burza, której towarzyszyły tak silne i straszne podmuchy wiatru, że wiele osób uważało, że to trzęsienie ziemi.”

Artykuł o którym mowa powyżej, jest dostępny na stronie internetowej Niderlandzkiej Biblioteki Narodowej. Trudno zaprzeczyć iż opisywany w nim obiekt w dużym stopniu przypomina pojazdy UFO znane w dzisiejszej popkulturze. Czy jest to jedynie życzeniowe myślenie czy też faktycznie mamy tu doczynienia z obserwacją pozaziemskiego pojazdu? O tym zadecydujcie już sami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj