Zapomniany film studia Disney. Czy ujawnił prawdę o UFO?

Kategorie: 

Źródło: Własne

Większość z was kojarzy Walta Disneya jako twórcę bajek dla dzieci. Mało kto słyszał jednak o innej produkcji autorstwa jego studia, która pojawiła się w kinach w 5 stanach w USA w 1995 roku. Następnie zaprezentowano ją również w kilku stacjach telewizyjnych lecz od tamtej pory, słuch po nim zaginął. Film opowiada o interakcjach USA z UFO i kosmitami, poczynając od incydentu z Roswell w 1947 roku.

 

Dokument opowiadał o prawdziwych kontaktach rządu Stanów Zjednoczonych z kosmitami. Film pokazuje nawet sytuację gdy przelatujące UFO zmieniły kody nuklearne we wszystkich amerykańskich bazach lotniczych w 1975 roku. Film przedstawiał nawet bardzo rzadkie ujęcia, na których kręcono UFO o różnych kształtach, rozmiarach i miejscach. Podano nawet opinie naukowców, pilotów wojskowych i innych ekspertów którzy całkiem poważnie wyrażali się na temat obiektów UFO.

 

Historia tego filmu jest dość trudna do wyśledzenia. Wiadomo iż na samym początku widać tam postać Michaela Eisnera czyli ówczesnego prezesa firmy. Można więc mieć pewność, że film faktycznie wyszedł z tej wytwórni. Jednak kulisy powstania tej produkcji oraz jej prawdziwe znaczenie, nabrały z biegiem lat niemal mitycznego statusu.


Wstęp do filmu, w którym głos zabiera Michael Eisner

Oficjalnie, wspomniany wyżej film dokumentalny, stanowił formę promocji dla sekcji Disneylandu zwanej zwanej "New Tomorrowland" oraz znajdującej się w nim atrakcji "Alien Encounters". Zgodnie z planami, miało to zastępstwo dla już wówczas przestarzałego Tomorrowlandu. Ostatecznie projekt został porzucony, jednak dokument mimo wszystko pojawił się w mediach i zyskał sobie sympatię wielu ufologów.

 

Stało się tak głównie za sprawą podejścia jego autorów do przedstawienia zjawiska UFO. Twórcy dokumentu, nie potraktowali go bowiem jak teorii spiskowej, ani też nawet nie posługiwali się trybem przypuszczającym. Zamiast tego prezentowali oni dowody świadczące o istnieniu istot pozaziemskich, zeznania oficerów amerykańskiej armii czy też ofiar porwań. W narracji tego dokumentu zjawisko UFO było faktem, który z jakiejś przyczyny jest pomijany.


Kadr z porzuconej atrakcji Alien Encounters

Dokument w dużej mierze zapadł się pod ziemię i był rozpowszechniany głównie wśród społeczności ufologicznych. Dopiero era internetu sprawiła, iż zyskał on sobie większą publikę oraz zainteresowanie. Obecnie wielu badaczy zjawiska UFO uważa, iż podejście jakie zaprezentowano w tym filmie, mogło kryć pewne intencje względem jego oglądających. Pojawiają się teorie, iż nie była to zaledwie reklama dla atrakcji turystycznej, a raczej ćwiczenie którego celem było sprawdzenie reakcji opinii publicznej na prawdę dotyczącą istot pozaziemskich oraz pojazdów UFO.

 

Trudno stwierdzić z całą pewnością czy ufolodzy przesadzają w swojej interpretacji. Studio założone przez Walta Disneya, współpracowało już z amerykańską armią, podczas II wojny światowej. Wówczas zajmowało się ono tworzeniem filmów propagandowych a nawet bajek nacechowanych ideologicznie. Pojawiają się zresztą głosy iż oryginalna wersja dokumentu miała zawierać oficjalne nagrania US Air Force wykonane przez pilotów myśliwców. Ostatecznie zrezygnowano z ich zawarcia w filmie, jednak przyczyna takiej decyzji pozostaje nieznana.

 

Zgodnie z powszechnymi teoriami, amerykańska armia zamierzała podzielić się prawdą o obserwacjach UFO jednak aby uniknąć paniki poproszono o współpracę dobrze kojarzące się wszystkim studio Disneya, aby uniknąć paniki w społeczeństwie. Innymi słowy, nowa atrakcja miała być zaledwie pretekstem dla eksperymentalnej akcji mającej zbadać reakcje ludzi na informacje dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Niezależnie od tego jaka prawda kryje się za tym nagraniem, na dzień dzisiejszy jest ono dostępne w wielu miejscach internetu. Jedną z dostępnych wersji zamieszczam poniżej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Należy jeszcze dodać, że to

Należy jeszcze dodać, że to nikt inny jak tylko Diney zrobił z von Brauna super gwiazdę telewizyjną. Von Braun w programach realizowanych przez Disneya roztaczał wizję lotu na księżyc oraz marsa. To w programie Disneya von Braun przedstawił wizje pierścieniowej stacji kosmicznej krążącej wokół ziemi, stacji, której zmodyfikowany projekt został wykorzystany w Odyseji Kosmicznej Kubricka. W końcu to Disney wykreował von Brauna do roli bohatera narodowego.

Portret użytkownika Homo sapiens

UFO to istoty potężne ! Mogą

UFO to istoty potężne ! Mogą nawet zabić ! Tu najnowszy artykuł o ranczo skinwalkera: "W lipcu 2020 na kanale History Channel pokazano ósmą część serii programów „Przeklęte ranczo skinwalkera” (bęącą jednocześnie częścią pierwszą nowej – zapowiedzią). Ujawniono w niej szereg wstrząsających informacji! Jak pisaliśmy, ranczo, a właściwie istoty które nim rządzą, potrafią dokonywać wielu rzeczy, okaleczać bydło, powodować niezrozumiałe dla ludzi zjawiska czaso-przestrzenne a nawet coś na kształt „cudów” ! W ósmej części pojawił się bohater znany z poprzednich siedmiu odcinków – niebieskooki i blond włosy doktor Travis Taylor – inżynier kosmiczny (także NASA), naukowiec optyczny, pisarz science fiction, wykładowca." całosć tu: http://argonauta.pl/czolowy-amerykanski-naukowiec-ujawnia-szokujace-informacje-o-demonicznym-ranczo-skinwalkera/

Postaram się przesłać adminowi cały tekst...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj