Most Ramy - jedna z najstarszych pozostałości dawnych dziejów

Kategorie: 

Źródło:

Gdy, były dyrektor Służby Geologicznej Indii uważa, że znalazł ostateczny dowód na to, że liczący 1,7 miliona lat Most Ramy zlokalizowany u wybrzeży Indii i Cejlonu wskazuje na istnienie inteligentnej cywilizacji  funkcjonującej miliony lat temu zdecydowanie warto jest się temu przyjrzeć. Oczywiście, takie twierdzenia stoją w zupełnej sprzeczności z oficjalną wersją historii, ale w dzisiejszym świecie dotyczy to chyba wszystkich przełomowych odkryć.

Hindusi powszechnie uważają, że most powstał, gdy bóg Rama potrzebował przedostać się ze swoimi wojskami na starożytny Cejlon. Dla większości z nich jest to miejsce święte, stworzone ręką boską. Most ma 48 kilometrów długości i można nim teoretycznie przejść z Indii na Cejlon. Na całej długości ta dziwaczna grobla utrzymuje głębokość do metra i jest to też powodem problemów żeglugi.

Statki muszą nadrabiać ponad 400 kilometrów, aby dopłynąć w niektóre miejsca na Cejlonie. Gdy jednak rząd indyjski poinformował o planie przekopania kanału żeglownego przez most, podniosła się wrzawa. Jest to zrozumiałe, ponieważ dla niektórych niszczenie reliktu ich historii w celu stworzenia kanału dla żeglugi ma prawo wydawać się im świętokradztwem.

Jakiś czas temu aby osiągnąć cel w postaci budowy kanału próbowano udowodnić, że Most Ramy jest wytworem natury a nie człowieka. Niestety dla przemysłu żeglugowego, nie udało się tego osiągnąć, a Sąd Najwyższy prowincji Madras w 2007 roku orzekł, że Most jest sztucznym obiektem stworzonym przez człowieka.

Most Ramy zaznaczony na mapie starożytnego Cejlonu przez Ptolemeusza - Zdjęcie: Wilfriedbluhm.de

Wspomniany na początku tekstu dyrektor Służby Geologicznej Indii, Dr. S. Badrinarayanan przysłużył się tej sprawie w istotnym stopniu, ponieważ przeprowadzone przez niego i jego zespół badania udowodniły że czubek Mostu Ramy, składa się głazów w postaci wapienii, piaskowca i koralowca o wymiarach 1,5 x 2, 5 m. Głazy leżą na morskim piasku o grubości od 3 do 5 metrów i dopiero potem zaczyna się twardy grunt.  Obecność wolnych głazów na piasku wskazuje na to, że grzbiet nie jest formacją naturalną i powstał w sposób sztuczny. Kto zatem i kiedy wybudował tą niezwykłą konstrukcję? I czy naprawdę liczy ona ponad milion lat? Na odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z Mostem Ramy, będzie trzeba jeszcze poczekać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika x25

Milion lat? Ciekawe jak to

Milion lat? Ciekawe jak to wymyślili. Szkoda, że nie sto milionów.

No i z tymi starymi supercywilizacjami to też jakaś bzdura - dzisiaj nie byłoby już żadnych naturalnych złóż surowców bo byłyby wyeksploatowane. A tymczasem gdy my zaczynaliśmy wszystko było dziewicze i w zasięgu ręki.

 

Skomentuj