Spotkanie z obcym w Finlandii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W styczniu 1970 roku, dwóch mężczyzn wybrało się na wycieczkę na nartach biegowych po lesie w rejonie Imjarvi w południowej Finlandii. Nie spodziewali się, że ten dzień przejdzie do historii jako jedno z najdziwniejszych spotkań z obcymi w tym kraju.

Aarno Heinonen i Esko Viljo trenowali do nadchodzących zawodów. Trening przebiegał spokojnie. Mężczyźni zatrzymali się podczas zachodu słońca, żeby podziwiać wieczorno-nocne niebo. Wraz z coraz większym zaciemnieniem nieba zauważyli coś dziwnego. Zaczęło się od nietypowego, buczącego dźwięku, który usłyszeli, szukali jego źródła. Zobaczyli na niebie jasne światło, które poruszało się bardzo szybko w ich kierunku. Obiekt wyglądał na rodzaj metalowego statku.

Wraz ze zmniejszaniem się odległości między obiektem, a dwójką mężczyzn, buczenie stawało się coraz mocniejsze, aż w końcu zupełnie ogłuszające. Obiekt przybliżył się na tyle, że mogli oni dostrzec jego kształt. Był to dysk o średnicy około 3 metrów, którego otaczała szaro-czerwona poświata. Obiekt zawisł nad ziemią.

Po jakimś czasie, w dolnej części statku pojawił się otwór, z którego wysunęła się rura. Emitowała ona bardzo jasne światło, które zakreśliło na śniegu krąg. Światło było niemalże oślepiające. Mężczyźni mrużąc oczy starali się zorientować, co się dzieje. Wtedy jeden z nich poczuł szarpnięcie do tyłu, które wywołają niewidzialna siła. Po chwili ze światła wyłoniła się obca postać. Miała ona w rękach pudło emanujące oślepiającym, żółtym światłem oraz mgłą. Ta ostatnia zbliżała się do mężczyzn i doprowadziła ich do mdłości i odrętwienia nóg. Mgła stała się na tyle gęsta, że nie widzieli się oni nawzajem, a tajemnicza postać, wraz ze statkiem, zniknęły.

Dwójka gdy tylko mogli, uciekli z tego miejsca. Po drodze cały czas mieli mdłości, wymiotowali, a ich samopoczucie było bardzo złe. Po zdarzeniu  mieli problemy zdrowotne, takie jak problemy ze wzrokiem, z pamięcią, czy nadmierna potliwość twarzy.

Z racji nieposzkalowanej opinii Heinonen’a i Viljo ich relacja była traktowana bardzo poważnie w środowisku ufologów. Jednakże, na skutek późniejszych opowieści pierwszego z wymienionych, który twierdził że pomiędzy 1970, a 1972 rokiem spotkał UFO kilkanaście razy, również wydarzenie z 1970 roku mocno straciło na wiarygodności. Do dziś więc mocno podzielone są zdania na temat tego, czy było to faktyczne spotkanie z obcymi, czy urojona wizja spowodowana jakimiś czynnikami.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj