Archeolodzy znaleźli dom, w którym Jezus spędził dzieciństwo

Kategorie: 

Brytyjscy archeolodzy, pracujący od dziewięciu lat na terenie dawnego Nazaretu, zakończyli badania i ogłosili, że wzbogacili swoja wiedzę na temat pierwszych lat życia Jezusa Chrystusa. Dzięki wykopaliskom, naukowcy odkryli zniszczone ściany domu, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery.

 

Zlokalizowane są one na wapiennym wzgórzu, gdzie zdaniem badaczy, mieszkał Chrystus z rodzicami. Chrześcijański Prorok przebywał tam krótko. Później w miejscu jego domu wybudowano świątynię. Artykuł o przebiegu wykopalisk opublikowano w czasopiśmie Biblical Archeology Review. Kenn Dark, brytyjski archeolog z Uniwersytetu w Reading, sfotografował pozostałości kamiennych murów.

 

Należy zauważyć, że przed rokiem 2006, żaden z badaczy nie odważył się sprawdzić dokładnie, gdzie mieszkali Maria i Józefa - rodzice Jezusa, chociaż posiadane dane na temat pozwalały na lokalizację domu, opisanego przez niezależnych archeologów pod koniec XIX wieku.

 

Przypomnij, że o dzieciństwie Jezusa wiemy niewiele. Wiadomo, że młody Chrystus studiował Torę. Żydzi uważają, że później wykazał się zdolnościami politycznymi. Naukowcy informują, że ich praca nie jest jeszcze zakończona, a wykopaliska będą kontynuowane.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Niedawno znaleźli ossuarium z

Niedawno znaleźli ossuarium z kośćmi "Jezusa syna Marii i Józefa" teraz... chyba znaleźć  musieli legitymację szkolną mitycznego Jezuska z wpisanym meldunkiem? A w jakiej jesziwie/kahale czy jak tam zwały się ichni ogłupiarnie jagniatek-niewiniątek ona wydana jeśli wolno spytać, czy zdjęcie się zachowało i czy kolorowe?

Portret użytkownika niebieski52

Admin to też ma ciasno w

Admin to też ma ciasno w głowie bo nie puszcza innych poglądów i wiedzy niż te ,które wbito mu do głowy.Większość dużych religi wyrąbała sobie monopol na swoją "prawdę".

Portret użytkownika iwonamalgorzata

Bóg mowi, ludzie uspokujcie

Bóg mowi, ludzie uspokujcie się nawet, świętego Syna niepotrawicie uszanowac, to jak szanujecie życie, czy Wy nawet w cuda nie wiezycie, to jak ma przetrwać świat cały, hm..

"monotonia cichego życia pobudza umysł do twórczości.."A.E

Portret użytkownika iwonamalgorzata

o niegrzeczni chopcy, nawet

o niegrzeczni chopcy, nawet nie uszanuja kobiety, no, no, nieładnie, a z wami kiedy rozmawia Bóg,
puk, puk, jaki Bog, moze Pani Bog,może szara komórka, do Was si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,e odzywa, co mysza się nazywa hiii
 

"monotonia cichego życia pobudza umysł do twórczości.."A.E

Strony