Naukowcy: Biblia została napisana wcześniej niż dotychczas sądzono

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Izraelscy archeolodzy i matematycy z Uniwersytetu w Tel Awiwie poddali w wątpliwość wiek Biblii. Naukowcy przeanalizowali niedawno znaleziony skarb z fragmentami dokumentacji w języku hebrajskim i doszli do wniosku, że większość z tych ksiąg to Tanach (Biblia hebrajska). Napisano ją dwa wieki wcześniej niż powszechnie sądzono.

 

 

Podczas wykopalisk, prowadzonych na starożytnych cmentarzyskach, specjaliści odkryli szczątki z czasów Świątyni Salomona. Specjalna analiza wykazała, że fragmenty naczyń sięgają 600 r. p. n. e. Dowiedziono też, że w tamtych czasach ludzie w Izraelu byli wykształceni i piśmienni.

 

Dotychczas sądzono, że Biblia została napisana w czasie niewoli babilońskiej w latach 590 - 540. Eksperci sugerowali wcześniej, że późniejsze spisanie Pięcioksięgu związane było z niskim poziomem wykształcenia Izraelczyków. Dokonane odkrycia pozwoliło naukowcom podważyć tą hipotezę.

 

Rozszyfrowano starożytne napisy na skorupach i uznano, że ich autorami nie są żołnierze. Zapisy powstały więc przed niewolą babilońską. Świadczy to o tym, że nie tylko bogaci, ale także zwykli Izraelici, mogli pozwolić sobie na naukę w tamtych czasach.

 

Na podstawie dostępnych danych, naukowiec Christopher Ralston stwierdził, że Pięcioksiąg spisano nie później niż w roku 800 p. n. e., czyli 200 lat wcześniej niż dotychczas sądzono, podaje Free Press.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika xxxx

ha ha żydki w czasie saksów w

ha ha żydki w czasie saksów w babilonie sprzątając świątynie bo do niczego innego się nie nadawali ukradli parę zwojów z tekstami religijnymi i po powrocie do domu dawaj zaczęli się chwalić co to oni nie zrobili w tym babilonie jake mądrości pozyskali i wogóle jakie hojraki z nich byli i masz teraz to księga natchniona - więcej powagi to tylko blada i niekompletna wiedza sumeru więc nie podniecajcie się jaka to wspaniałość nie doszukujcie się głębszych znaczeń

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj