1500 letnia mumia nosiła buty „Adidasa”

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Czyżby kolejny dowód podróży w czasie? Być może znane marki odzieżowe stanowiły inspirację dla starożytnych Mongołów... W górach Ałtaju w Mongolii na wysokości 3 tys. m n. p. m. archeolodzy odkryli zmumifikowane ciało starożytnego człowieka. Zaskakujące jest zwłaszcza bardzo współcześnie wyglądające obuwie na jego nogach.

 

Trudno w to uwierzyć, ale na nogach zmarłej kobiety (w grobie brak było łuku i stąd takie ustalenia) odkryto buty, do złudzenia przypominające dzisiejsze produkty niemieckiej marki Adidas. W oczy rzucają starannie szyte, białe paski trampek.

 

Użytkownicy Internetu zaczęli żartować, że Mongołowie wymyślili słynną markę obuwniczą ponad 1500 lat temu, produkując jednocześnie wysokiej jakości buty. Pochówek górski znaleziono w miejscu, gdzie w okresie wczesnego średniowiecza nie było nomadów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pilipp

widze, że nie zmieniliscie

widze, że nie zmieniliscie podejscia do czytelnika i nie zmienicie a tallin rozumu nie nabierze. swietna strategia, dac "gownonewsa" majac czytelników za idiotów. byle był klik. 

nigdy wiecej! ssijcie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj