Czy Atlantyda była kolonią marsjańskiej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Czy to możliwe, że Atlantyda była kolonią nieznanej nam marsjańskiej cywilizacji? Badacze spekulują, że starożytne miasto mogło znajdować się właśnie na Marsie

 

W ostatnich latach wokół tajemniczej Atlantydy rozpętała się prawdziwa burza spekulacji. Większość naukowców zgodnie uważa, że to starożytne miasto leżało gdzieś na Ziemi, jednak dwóch szwajcarskich badaczy przedstawiło zaskakującą teorię - Atlantyda mogła znajdować się na Marsie i być kolonią obcej, zaawansowanej cywilizacji.

 

Doktor Stefan Weiss i egiptolog Konrad Wech, po latach studiowania starożytnych egipskich zwojów, doszli do wniosku, że Atlantyda wcale nie zatonęła w oceanicznych głębinach, a znajdowała się na powierzchni Marsa. Ich odkrycia rzucają nowe światło na relacje między starożytnym Egiptem a tą tajemniczą cywilizacją.

 

Według naukowców, zdjęcia wykonane przez sondy kosmiczne na Marsie wyraźnie ukazują pozostałości świątyń i posągów, które są identyczne z tymi znanymi z Egiptu. Oznacza to, że Atlantydzi mogli wykorzystywać podobne technologie i posiadać zaawansowaną wiedzę, której współczesna nauka wciąż nie potrafi w pełni wyjaśnić. Być może to właśnie ta technologia pozwalała im na handlowanie z Egipcjanami, na przykład dostarczając złoto.

 

Weiss i Wech odkryli także starożytne zwoje, które opisują podróże kosmiczne oraz konstrukcję promów kosmicznych ze statkami-matkami. Zdaniem naukowców, to dowód na to, że Egipcjanie mieli wiedzę z zakresu technologii kosmicznych i potrafili latać. Naukowcy uważają nawet, że słynny szybowiec znaleziony w grobowcu Tutanchamona był w rzeczywistości wahadłowcem kosmicznym, który uległ katastrofie.

Nie wszyscy naukowcy podzielają jednak entuzjazm Weissa i Wecha. Niemecki historyk Seth Rausch uważa, że ​​uczeni ci posunęli się za daleko, nazywając cywilizację marsjańską Atlantydą. Jego zdaniem, jeśli Atlantyda istniała, to znajdowała się na Ziemi. Podobne stanowisko reprezentuje norweski astronom Elling Gade, który zgadza się, że Atlantyda mogła być kolonią obcej cywilizacji, ale twierdzi, że musiała znajdować się na naszej planecie.

 

Podsumowując, teoria szwajcarskich naukowców, że Zaginione Miasto Atlantyda znajdowało się na Marsie, wzbudza spore zainteresowanie, ale też kontrowersje wśród badaczy. Fotografie z Marsa oraz odszyfrowane starożytne zwoje zdają się ją potwierdzać, jednak inni naukowcy uważają, że Atlantyda musiała znajdować się na Ziemi. Choć brakuje jednoznacznych dowodów, dyskusja na ten temat z pewnością będzie trwała nadal.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj