Telefony z zaświatów, czy zmarli kontaktują się z żywymi?

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Widmowe rozmowy telefoniczne, znane również jako „rozmowy od zmarłych” lub „telefony z zaświatów”, to zjawisko, w którym dana osoba otrzymuje telefon od kogoś kto niedawno zmarł. Połączenia te są często krótkie, a głos po drugiej stronie linii jest zwykle opisywany jako odległy, zniekształcony lub trudny do rozpoznania.

 

Widmowe rozmowy telefoniczne były zgłaszane przez ludzi na całym świecie. Podczas gdy niektórzy uważają, że te rozmowy są dowodem na życie pozagrobowe lub komunikację ze światem duchów. Inni przypisują je czynnikom psychologicznym, usterkom technicznym lub niesmacznym żartom.

Historii tego typu jest na pęczki a jeśli wierzyć twórcom portalu liveabout.com w większości przypadków, rozmowy są bardzo krótkie i często sprowadzają się do jednego zdania wypowiedzianego przez zmarłego przyjaciela bądź krewnego. Wiadomości głosowe to zresztą nie jedyna droga komunikacji. W 2014 roku, Rumunka Gina Mihai twierdziła, że otrzymała od swojej dawno zmarłej babci wiadomość w postaci zdjęcia. 34 - letnia kobieta ujrzała dziwnena wyświetlaczu telefonu selfie swojej zmarłej babci.

 

Istnieje wiele teorii na temat tego, co powoduje fantomowe rozmowy telefoniczne. Niektórzy uważają, że są one wynikiem pozostałości energii lub wspomnień odciśniętych w świecie fizycznym, podczas gdy inni sugerują, że są formą psychokinezy, w której myśli dzwoniącego są w stanie manipulować linią telefoniczną. Sceptycy doszukują się tu natomiast chorób psychicznych z granicy psychozy.

 

Niektórzy uważają te telefony za pocieszające, ponieważ czują, że otrzymują wiadomości od bliskich, którzy już odeszli. Inni uważają je za niepokojące lub przerażające, ponieważ czują, że kontaktuje się z nimi coś, czego nie rozumieją. Zjawisko widmowych rozmów telefonicznych pozostaje fascynującym i tajemniczym aspektem świata paranormalnego, który nadal wzbudza ciekawość i debatę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Marek_rb

Kiedyś dużo o tym czytałem.

Kiedyś dużo o tym czytałem. Sam doświadczyłem tego zjawiska. Kilka lat temu zmarł ojciec z którym nie utrzymywałem kontaktu. Żył z nową partnerką (zmarła miesiąc przed nim) i jej córkami. Tuż po jego śmierci zostaliśmy niezwłocznie poinformowani o tym fakcie. Jakieś 2 tygodnie po pogrzebie numer ojca cały czas wydzawaniał do córki swojej partnerki. Ta odbieraka telefon ale w słuchawce słychać było dziwne, niezrozumiałe odglosy. Podejrzewałem kradzież telefonu przez członków jego rodziny którzy weszli do domu zanim zabrał go zakład pogrzebowy i zaczeli szukać "pamiątek" po nim. Zgłosiłem ten fakt na policję a policja poleciła żebym skontaktował się z operatorem w celu zablokowania karty. Dzwonię następnego dnia do operatora i co słyszę? Nie odnotowaliśmy w systemie żadnego połączenia z tej karty a co lepsze.. ta została zablokowana i usunięta z systemu dzień po jego śmierci. 

Skomentuj