Astrofizyk ostrzega przed kosmitami! Jeśli istnieją musimy o nich wiedzieć

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Astrofizyk Jane Breeves z Uniwersytetu w Cardiff ostrzegła, że ​​dwie odległe egzoplanety, nazwane HD 76932 i HD 201891, mogą zawierać bardziej zaawansowane formy życia niż na Ziemi. Światy te są oddalone od nas o odpowiednio 70 i 110 lat świetlnych i są o 8 miliardów lat starsze od naszej planety.

W swoim najnowszym badaniu opublikowanym przez Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne profesor podkreśliła, że ewentualne życie które mogło rozwinąć się na tych egzoplanetach, stanowiłoby olbrzymie niebezpieczeństwo dla ludzkości. Profesor Breeves  uważa, że ​​„warto jak najszybciej sprawdzić, czy inne skaliste światy rzeczywiście istnieją”, a jeśli tak, to czy istnieje możliwość, że życie na nich „mogło powstać przed tym na Ziemi”.

Badaczka ostrzega że jeśli gdzieś istnieje bardziej zaawansowane życie, to sam ten fakt stawia nas w bardzo niekorzystnej sytuacji. Profesor Breeves nalega, abyśmy nie ignorowali możliwości powstania bardziej zaawansowanych cywilizacji i rozpoczęli badania nad ciałami niebieskimi, aby dowiedzieć się, które światy rzeczywiście nadają się do życia.

 

Przypuszczenie, że egzoplanety mogą być miejscem dla bardziej zaawansowanych form życia, opiera się na różnych obserwacjach i wnioskach naukowych. Starszy wiek tych planet oraz ich systemów planetarnych może oznaczać, że życie miało znacznie więcej czasu na ewolucję w bardziej złożone formy. Naukowcy zdają sobię z tego sprawę, dlatego zazwyczaj po odkryciu nowej egzolanety, przeprowadzają analizy atmosfer, używając teleskopów kosmicznych, aby poszukiwać śladów substancji wskazujących na potencjalną obecność życia.

Idea życia pozaziemskiego, zarówno na planetach, jak i na innych ciałach niebieskich, jest niezwykle pociągająca i fascynująca. Jednak warto zaznaczyć, że są to tylko teorie i hipotezy, a niepotwierdzone fakty. Badania nad egzoplanetami są nadal w toku, a poszukiwanie życia poza Ziemią pozostaje jednym z najbardziej intrygujących aspektów dziedziny astrofizyki i kosmologi

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ba19

To ze są "kosmici"  to nawet

To ze są "kosmici"  to nawet Biblia o tym donosi , przecież Bóg Biblii , Jego syn Jezus , aniołowie , cherubini , serafowie  to istoty z po za Ziemi !, A skoro Bóg Biblii ma tytuł Stwórcy nie  mógł sie ograniczyć do stworzenia tylko ludzi na Ziemi , skoro takich planet jak Ziemia jest biliony !

Izajasza 40: "26  „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy?+"

Psalm 147: 4  Określa liczbę gwiazd;+wszystkie je woła po imieniu.+

Psalm 8: 3  Gdy widzę twe niebiosa, dzieła twoich palców,+księżyc i gwiazdy, któreś ty przygotował,+  4  czymże jest śmiertelnik,+ że o nim pamiętasz,+i syn ziemskiego człowieka, że się o niego troszczysz?+

Skomentuj