Czy słynne archiwa Akaśa skrywają wszystkie sekrety świata?

Kategorie: 

Źródło: internet

Starożytni Summerowie, Hindusi i inne antyczne cywilizacje pozostawiły wiele sekretów. Mimo, że funkcjonowały z dala od siebie, niespodziewnie wytworzyły wiele wspólnych konceptów. Jednym z nich jest eter - kosmiczna, przenikająca wszechświat substancja. A wraz z nią boski zapis jego historii, odbite w eterze archiwa Akaśa.

Słowo eter, znane też jako Akaś, pojawia się w historii w dwóch formach, mitycznej, opisujące fragment nieba, a także kosmicznym, jako substancję wypełniającą wszechświat. Hinduizm nazywa go piątym, najważniejszym żywiołem, po ogniu, wodzie, powietrzu i ziemi.

 

Opisano go w antycznych tekstach jako niemożliwą do ujęcia zmysłami ciecz, fundament całego stworzenia, który mają w sobie zarówno ludzie, jak i bogowie. Co więcej, w niektórych źródłach to właśnie eter ma być siłą kierującą stworzeniem, pierwszym żywiołem w świecie materialnym.

Natura samych archiwów może być naturalna lub sztuczna. Mityczny eter, przenikający każdą żywą istotę, ma działać jak filtr fotograficzny i zachowywać w sobie informacje, obrazy ludzi od samego powstania życia. Zapisano w nich żywota roślin, zwierząt, zgodnie z karmiczną hierarchią.

 

Niestety, poznanie tej wiedzy wymaga umiejętności czytania eteru, a prócz tego szczegółowej selekcji. W natłoku życia na Ziemi przytłaczającą większość stanowią zwierzęta, insekty, skupione na emocjach. Znalezienie konkretnych informacji na temat historycznej osoby i cywilizacji przyjść ma z trudnością.

 

Nietrudno zauważyć podobieństwa do rozwijających się dzisiaj technologii. Zbiór wypełniony pokładami nowej, użytecznej wiedzy, ale także śmieciami i mirażami łudząco przypomina tzw. Big Data - internetowe dane, o ogromnej objętości. Czy archiwa Akaśa są jego starożytnym odpowiednikiem, założonym przez wyższą cywilizację? Niezależnie od źródła ich pochodzenia, uzyskanie dostepu do eterycznych kronik dałoby nam odpowiedzi na wszystkie pytania dręczące ludzkość.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika CanisLupus

Tu kolega hyh akurat sie myli

Tu kolega hyh akurat sie myli. Biblioteka Aleksandryjska szla z dymem kilka razy. Najczesciej w wyniku dzialan wojennych. Resztki zbiorów zostaly spalone w 391 n.e. na polecenie chrzescijanskiego patriarchy Teofila. Choc z drugiej strony, biorac pod uwage fakt, ze chrzescijanstwo bylo ( i w sumie nadal jest) zydowska sekta, to w swietle tego oskarzenia kolegi bynajmniej nie sa bezpodstawne...  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

twój jezus cie nie uratuje,

twój jezus cie nie uratuje, bo nikogo jeszcze nie uratował. Demony wchłaniają ludzkie głupie dusze tym Wielkim Kłamstwem, które rozsiewasz.. Pokaz dzieło twojego jezusa, bo my je widziamy w Iraku, Kosowie II w.ś i w wielu innych zdarzeniach kaźni ludzi. Tylko idiota może bełkotać takie frazesy!

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Kmieciu

Hm, w zasadzie psychiatra

Hm, w zasadzie psychiatra częściej ma do czynienia z typkami co z Jezusem gadali, bądź wręcz uznali, że sami są Jezusem - ktoś, kto zaprzecza istnieniu "niewidzialnych przyjaciół (z nieba)", których rzekomo widują różne mocno niezrównoważone psychicznie jednostki (a potem piszą dzienniczki i trafiają na ołtarze) rzadko gości w psychiatryku...
 

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj