Elon Musk zapowiada stworzenie pierwszych cyborgów

Kategorie: 

Źródło: LaterClips

Zapytany o możliwości urządzenia zwanego Neuralink, Elon Musk potwierdził, że może „przekwalifikować część mózgu odpowiedzialną za występowanie uzależnienia lub depresji”.

 

Firma Neuralink opracowuje chip do poprawy widzenia, siły i wielu innych uszkodzeń mózgu. Niewiele wiadomo na temat tych innowacji, choć Musk ogłosił, że więcej informacji na temat nowych urządzeń pojawi się 28 sierpnia br.

 

W czwartek Pranay Pathole, użytkownik Twittera, zapytał miliardera przedsiębiorcę o możliwości opracowywanego chipa. Pathole zapytał wprost: „Czy można użyć Neuralink do przekwalifikowania części mózgu odpowiedzialnej za uzależnienie lub depresję? Byłoby wspaniale, gdyby Neuralink mógł być stosowany w leczeniu uzależnienia / depresji."

 

W odpowiedzi Musk powiedział, że wdrożenie tego będzie całkowicie możliwe. Musk powiedział wcześniej, że dzieli go zaledwie rok od stworzenia „człowieka za sześć milionów dolarów”. 48-letni Musk potwierdził: „Urządzenie zostanie wszczepione w czaszkę. Włókna elektrod są ostrożnie wkładane do mózgu, a ty nawet nie wiesz, że ktoś je posiada. Aparat może oddziaływać w dowolnym miejscu w mózgu."

 

„Zasadniczo może naprawić prawie wszystko, co jest nie tak z mózgiem, i przywrócić funkcjonalność kończyn. Ludzie będą mogli chodzić i być normalni, być może trochę lepsi - jak osoba za sześć milionów dolarów. W dzisiejszych czasach raczej to tanio ”. „The Six Million Dollar Man” to popularny w USA serial telewizyjny z 1970 roku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj