Makhunik - starożytne miasto w Iranie gdzie żyli hobbici

Kategorie: 

Źródło: popotopie.blogspot.co.uk

W Irańskiej prowincji Kerman, w miejscowości Shahdad  odkryto starożytne miejsce gdzie żyli lilipuci ludzie. Archeolodzy oszacowali jego wiek na 3 tysiące lat p.n.e. Jego prawdziwa nazwa to Shahr-e Kotouleha co się tłumaczy jako "Miasto karłów"

 

Według "Iran Daily" aż do 1946 roku nikt się nie spodziewał aby jakakolwiek cywilizacja mogła kiedykolwiek istnieć na pustyni, jednakże we wspomnianym wcześniej roku  Wydział Geografii Uniwersytetu Teherańskiego (Geography Faculty of Teheran University) zdołał przeprowadzić badania w Shahdad, odkrywając wyroby garncarskie będące dowodem na istnienie zamierzchłej cywilizacji zamieszkującej tereny dzisiejszej "Pustyni Lut"

[ibimage==21623==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kolejna ekipa przybyłych na te tereny archeologów doprowadziła do odkrycia cywilizacji, której wiek oszacowano na koniec 4 tysiąclecia p.n.e. do początku 3 tyś. p.n.e. Prace archeologiczne były prowadzone pomiędzy 1948-56, wtedy to odkryto cmentarze z drugiego i trzeciego tysiąclecia p.n.e. Odsłonięto piece do wytopu miedzi, mosiężne przedmioty oraz garncarstwo. Starożytne miejsce Shahdad rozciąga się na przestrzeni 60 km w samym centrum irańskiej Pustyni Lut. Miasto jak to miasto posiada warsztaty, miejsca mieszkalne i cmentarze. Dalsze archeologiczne dochodzenie ustaliło, że na terenach mieszkalnych "Miasta karłów" znajdowała się dodatkowa specjalna strefa dla jubilerów, rzemieślników i farmerów, odkryto ponad 800 grobów.

[ibimage==21624==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Archeologiczne badania w hobbicim mieście ustaliły, że mieszkańcy porzucili ten teren około roku 3 tysięcznego p.n.e. Oficjalna archeologiczna informacja mówi, że przyczyną była susza występująca na tych terenach w tym czasie. Podobne informacje archeologiczne jak zapewne państwo pamiętają pojawiają się także w tłumaczeniu przyczyny pozostawienia wspaniałych piramid z Ameryki południowej, tam także przyczyną miała być susza.

[ibimage==21625==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Okres sprzed 5 tysięcy lat jest tym, który zbliża się do czasu w którym miał nastąpić Biblijny potop. Jeżeli przyjmiemy, że susza była czynnikiem emigracji tej ludności, to musielibyśmy przyjąć jej globalny zasięg co jest prawdopodobne gdy przeanalizuje się pewne starożytne wskazówki, Ktoś mógł wywołać globalną suszę, a stało by się to raczej przed potopem, choć globalny kataklizm z pewnością przyniósł ze sobą zmiany planetarnej pogody i w oczywisty sposób także byłby możliwym czynnikiem powodującym ucieczkę. W tym miejscu trzeba wspomnieć o sumeryjskim "złym wietrze" występującym na tych terenach w podobnym okresie co archeologiczna datacja lilipuciego exodusu. O tej niezwykłej sumeryjskiej zagadce pisałem na innymedium w tym artykule:

[ibimage==21626==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wróćmy jednak do Irańskiej tajemnicy miasta hobbitów. Mir-Abedin Kaboli który nadzoruje archeologiczne wykopaliska wypowiedział się następująco:

"...z najnowszych badań wynika, że mieszkańcy Shahdad porzucili ich dobytek zostawiając go w ich domach, a następnie zasklepili wejścia domostw błotem..., dalej powiedział..: że to wskazuje na chęć ich pózniejszego powrotu..."

[ibimage==21627==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zasklepianie wejść domostw z ich pełną zawartością może wskazywać na nagłą potrzebę ucieczki przed jakimś zagrożeniem, a nie przed suszą jak sugerują archeologowie. Oczywiście jak zwykle nie wiemy wszystkiego, bazujemy na szczątkowych informacjach ewolucjonistycznego establiszmentu.

 

Niezwykłym elementem tego hobbiciego miasta jest architektura jego domostw, dróg i pozostawionego sprzętu. Ściany, sufity, domowe paleniska, półki naścienne i wszystkie pozostawione sprzęty użytku domowego mogły być używane tylko przez karłów.

[ibimage==21628==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Najnowsza sprawa związana z tym miejscem dotyczy odkrycia 25 centymetrowej (dwadzieścia pięć) mumii karła mającej być przemyconą poza granice Iranu, przemytnicy chcieli ją sprzedać za sumę ponad 3 milionów dolarów, taka wartość wskazywać może na to, iż  byli świadomi niezwykłości posiadanego przez nich okazu. Sprawna akcja Irańskiej policji uniemozliwiła wywóz tego cennego znaleziska do jakiejś prywatnej kolekcji. Należy zapytać ile tak ważnych artefaktów pozostaje wciąż w prywatnych rękach władców obecnej cywilizacji ?

 

"Kermański Department Kulturalnej Spuścizny" (Kerman Cultural Heritage Department) ustalił, że mumia należy do osoby w wielu 17 lat ! Część z archeologów jest zdania, że trzeba dalszych badań archeologicznych by móc twierdzić, że miasto to było zamieszkiwane przez tzw. hobbitów, w tej kwestii wypowiedzieli się oni następująco:

"...Ekspertyzy medycyny sądowej nie zdołały ustalić seksualności mumii, czy są to zwłoki męskie, czy żeńskie, nie możemy na niej polegać w ustalaniu wieku osobnika do wysokości zmumifikowanego ciała, więcej antropologicznych badań jest potrzebne w tym przypadku by ustalić potrzebne dane tego znaleziska..." stwierdził Javadi, jeden z archeologów "Cultural Heritage and Tourism Organization" prowincji Kerman.

Dalej pan Javadi wypowiada się w następującym tonie:

"...nawet jeżeli dowiedzione zostanie, że zwłoki należą do karła (czyli hobbita, dopisek mój), nie będziemy mogli z całą pewnością stwierdzić, że region w prowincji Kerman, w którym zostały odkryte był "miastem karłów", ten teren jest bardzo stary i uległ w starożytności zasypaniu ze względu na zmiany klimatyczno-geograficzne..." dalej stwierdził, że: "...technologia nie była wystarczająco rozwinięta w starożytnych czasch by budować wystarczająco wysokie mury okalające ich domostwa..."

[ibimage==21629==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ciekawych danych dostarczyły inne badania dokonane przez antropologów tych terenów, ujawniły one że ludzie w latach poprzednich rzadko osiągali 150 cm wysokości, jednakże w czasach obecnych ich populacja osiąga standardowy wzrost.

 

Czy uda się odkryć prawdę o Makhuniku i jego zawartości ? Na razie pozostaje ona okryta mgłą tajemnicy, tak samo jak tajne zbiory prywatnych kolekcji.

 

W tym i podobnych tematach zapraszam państwa na blog, który prowadzę pod tym adresem: http://popotopie.blogspot.com/2014/04/zagadka-ludzkosci-przedpotopowych-ile.html

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Manitu

Hobbici prawdopodobnie byli

Hobbici prawdopodobnie byli spokrewnieni z ludźmi. Ich dokładne pochodzenie nie jest znane, ale na początku Trzeciej Ery zamieszkiwali w dolinie Anduiny. W czasach Hobbita i Władcy Pierścieni większość hobbitów mieszkało w Shire lub w okolicach miasteczka Bree. Hobbici zwani byli również niziołkami (w sindarinie perian w liczbie pojedynczej, periannath jako określenie całego ludu) ze względu na mały wzrost.
Hobbici przed przybyciem do Shire dzielili się na trzy szczepy.
Więcej na  : http://pl.wikipedia.org/wiki/Hobbit_%28rasa%29

Portret użytkownika Zenek

Lilipuci to chyba na GMO bo

Lilipuci to chyba na GMO bo wedle wed na Ziemi żyli ludzie mniejsi niż liść (do 5 cm). Osobnik w szklanym słoju jest cokolwiek większy od niego ni nie jest hobbitem a GOBLINEM jakie tu na portalu już były opisywane - małe, czarne śmierdzace i dokuczające zwykłym ludziom. Kolejne "osiągnięcie" genetyczne yahwe.

Portret użytkownika baca

Homoś ciekawe znalezisko,

Homoś ciekawe znalezisko, bardzo ciekawe ale... psuje je doszczętnie twoja jahwistyczna naciągana w niebywały sposób patologia... jak zawsze zresztą...
posluchaj - odkopano zakopane karzełki, ok
karzełki ktoś zakopał 5 tysięcy lat temu - spoko
może były pracowite i się same zakopały - nie mam uwag
potop był około 12 tysięcy lat temu - wiadomo
biblię napisano jakieś tysiąc lat temu - to też już pewne plus minus parę nieistotnych stuleci
DLACZEGO więc KUŹWA z uporem MANIAKA piszesz po raz milionowy "biblijny potop"?
coś ci sie stało w głowę że tak masz z chronologią porypane? czy o co chodzi? chcesz komus naiwnemu wdrukować do bani, że potop był "biblijny"? - to o to chodzi aby się z żydami kojarzył?
jak potop może być "biblijny" skoro był przed biblią?
a tak w ogóle to ten potop miał za zadanie potopić żydostwo w cholerę - potop nie miał nic wspólnego z biblią albo karzełkami Smile
wiesz co, to juz lepiej napisz coś ala "w Iranie odkopano biblijne karzełki" - bo będą mimo wszystko bliższe biblii od potopu Smile
PS ps więcej sensu i dużo więcej romantycznego uroku można było odnaleźć w twoich dawnych pełnych naukowego entuzjazmu artykułach z cyklu na przyklad: Dziwne Międzygatunkowe Trójkąty Seksualne PomIędzy Szarakami Czesławą i Marianem Na Latającym Tapczanie...
no to kiedy będzie druga część pamiętnej Sagi o Tapczanie?
pozdrawiam Smile
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

No i mamy kolejną rasę

No i mamy kolejną rasę ,przypomnę ze w Peru znaleziono również mumie tak malutką ,ale co to za dowód dla kajdaniarzy (KAJDANIARZ -Człowiek który ma zarzucony schemat myślowy zwany kajdanami poprzez religię, swoje ego ,książki pseudonaukowcow itp .) JAK PISAŁEM ISTNIEJE WSZYSTKO CO WMÓWILI nam ze nie istnieje a wszystko co uważamy za prawdę to kłamstwo ,ale to już nie ma znaczenia jak upadnie wszystko co znamy .

Portret użytkownika eRHea

Aron, chcesz powiedzieć, że

Aron, chcesz powiedzieć, że wróżka zębuszka, świety mikołaj, pan twardowski na księżycu, Agarta wewnątrz ziemi i agharta wewnątrz tybetu, Atlantyda na oceanie indyjskim i atlantyckim, dnie bałtyku, Mu, Lemuria, krasnoludki, elfy, olbrzymy, kobiecy orgazm, kamień filozoficzny, szklanka na sok z chrysusa(tzw sw gral), gadające węże, wejście do jądra ziemi na islandii i cywilizacja pod wodą w trójkącie bermudzkim, do tego czarownice, latające miotły, lewitujące piramidy istnieją?
I znaczy się to wszystko nam te uny pokażą?
I ojciec który jest swoim własnym synem też?
I jeszcze powiedz, że istnieje uczciwy polityk i cnotliwy ksiądz.
 
I rodzące dziewice...
 

Portret użytkownika karzeł redakcji

Wielka rewelacja. A co to

Wielka rewelacja. A co to Karła żeś nie widział?
Nie znamy dobrze historii tego miejsca, w artykule też nie jest podana. Równie dobrze mogło być to miasto "zesłanców", nieszczęśliwych karzełków z innych miast, których wysyłano do tego miejsca.
Z jednej strony byłoby to dosyć humanitarne (karzełki nie czuły się wyobcowane, byli wśród swoich), z drugiej - zapewniało niejako "czystość rasową" pozostałych miast.
Ale łatwiej uwierzyć w UFO, niż w ludzką inteligencję, szczególnie tym, którym jej ewidentnie brakuje.

Portret użytkownika aron jasnowidz

oj brakuje ,brakuje tej

oj brakuje ,brakuje tej inteligencji kajdaniarzom którzy mumie 30 cm z peru zaliczaja do normalnych karłow ,miasto karłów jako obóz dla nich, aby im było dobrze ?,ciekawe że było ich tak wiele że zrobili im miasta ? no i jeszcze pozwolili sie rozmnażać? ,a przeciesz chodziło o "czystośc rasy" ? kajdaniarzy nie brakuje ,fajnie ze będa wychodzic teraz wszyskie znaleziska zamiecione pod dywan ,i nie pasujące do zadnego schematu ,oczywiscie nad wyraz inteligentni znajda teorie która zawsze będzie uważała że to chorzy ,niepełnosprawni ludzie i że dano im mieszkać obok nas ,albo że to fałszywe zdjęcia i filmy,
więc w 21 wieku ,mamy syreny ,elfy ,krasnoludki -karzełki ,rasy z długimi czaszkami ,kryształową czaszkę :)rase olbrzymów ,raptilian ,"szaraki",porwania przez ufo z implantami ,duchy, budowle których nie jesteśmy w stanie zbudować ani zroumieć ,znaki na niebie i ziemi ,a mimo to każde kolejne znalezisko nie potrafi ściągnąć kajdan z rozumu .Ciekawe dlaczego ?moze sysytem ogłupiania nadal działa ?może potrzeba większego znaku bo te o których czytacie na tym portalu są niewystarczające ,tylko jaki znak was zadowoli ?jak nie słuchacie nikogo kto miał do czynienia z obcymi ,zadego archeologa który zaczyna mówić o innej rasie na ziemi ,naukowców ktrzóy nie wiedzą jaki i co ale wiedzą kiedy ,więc skoro nie przyjmujecie żadnejj alternatywy to pytanie brzmi :dlaczego jesteście tak zatkani schematami i kto wam to zrobił ?Dobrze ze czasy mamy tak fajne że wiele schematów się rozleci ale tylko tym którzy dopuszczą do siebie mysl ze tak mogło być albo ze tak jest ,reszta dalej bedzie kłociła się i wymyślała teorie:nicości ,projektanta , czystek rasy w miastach itd albo że to fotomontaż bo oni nic w ogródku takiego nie znaleźli i nic im do domu nie wleciało przez ścianę :)pozdrawiam i z przyjemnością czekam na kolejne dowody że jestesmy jedną z wielu ras na tej pieknej planecie i napewno nie najmądrzejszą:)

Strony

Skomentuj