Niezwykła mapa sugeruje, że Chińczycy odnaleźli Amerykę przed Krzysztofem Kolumbem

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Odkrycie Nowego Świata przez Kolumba jest jednym z najbardziej znanych wydarzeń w historii ludzkości. Jednak nowe dowody zdają się kwestionować tę powszechnie przyjętą wersję wydarzeń. Tajemnicza mapa z 1763 roku, oparta na oryginale z 1418 roku, sugeruje, że starożytni Chińczycy mogli dotrzeć do wybrzeży obu Ameryk znacznie wcześniej niż Europejczycy.

 

 

Naukowcy, badając tę niezwykłą mapę, odkryli wiele cech, które wskazują na zaawansowaną wiedzę geograficzną i astronomiczną jej twórców. Mapa przedstawia nie tylko obie Ameryki, ale także Antarktydę, co było wówczas nieznane większości ówczesnych cywilizacji. To rodzi pytanie, skąd autorzy mapy mogli czerpać taką wiedzę?

 

Według historyka Gavina Magesa, Chińczycy mogli opłynąć świat w latach 1421-1423 i dotrzeć do wybrzeży Ameryki znacznie wcześniej niż Kolumb. Ponadto, wczesni europejscy odkrywcy Nowego Świata wspominali o chińskich kurczakach i porcelanie, co mogłoby świadczyć o wcześniejszych kontaktach między Chińczykami a ludami tubylczymi Ameryki.

 

Oczywiście, autentyczność tej mapy nadal budzi kontrowersje wśród badaczy. Niektórzy uważają, że może to być fałszerstwo lub błędna interpretacja starożytnych tekstów. Jednak wiele faktów przemawia za tym, że Chińczycy mogli mieć kontakt z Ameryką na długo przed przybyciem Europejczyków.

Jeśli te przypuszczenia okażą się prawdziwe, to podważyłoby to powszechnie przyjętą wersję odkrycia Nowego Świata przez Kolumba. Mogłoby to również mieć daleko idące konsekwencje dla naszego rozumienia historii ludzkości i jej powiązań między różnymi cywilizacjami.

 

Być może w przyszłości uda się znaleźć więcej dowodów na kontakty starożytnych Chin z Ameryką. Być może odkrycie to rzuci nowe światło na nasze rozumienie historii, a także na rolę, jaką odegrały różne cywilizacje w kształtowaniu naszego świata.

 

Niezależnie od tego, czy mapa z 1763 roku okaże się autentyczna, czy też nie, jedno jest pewne - tajemnica odkrycia Nowego Świata wciąż skrywa wiele nieodkrytych jeszcze kart. Kto wie, jakie jeszcze niespodzianki czekają na nas w przyszłości, gdy będziemy badać historię ludzkości?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj