Pocztówki, które wstrząsnęły Europą

Kategorie: 

Źródło: https://cont.ws/post/255444

Pod koniec XIX - XX wieku wielu europejscy cukiernicy często umieszczali kolekcjonerskie widokówki w pudełkach z produktami. Były to zwykle obraz natury, dzikich zwierząt, władców z przeszłości, zapiski historyczne lub po prostu reklamy. Człowiek oglądał i czytał wkładki, a tym samym kupował i oczekiwał na nowe czekoladki, aby zebrać kolekcję.

 

 

 

W 1898 roku fabryka czekolady Chocolaterie d'Aiguebelle przy klasztorze La Trappe, a także stowarzyszenie Tapioca de l'Etoile zdecydowały się dystrybuować w swoich produktach serię czternastu pocztówek, opowiadających o masakrze Ormian w osmańskiej Turcji w latach 1895 - 1896.

 

Na Wystawie Światowej w Paryżu szokujące ilustracje zostały nagrodzone złotym medalem przez międzynarodowe jury. W 2012 roku Muzeum i Instytut Ludobójstwa Ormian pozyskało na aukcji jedną z tych kolekcji.

 

Przedstawiamy Wam kilkanascie kart pt. Pogrom Ormian. Pocztówki pokazują nie tylko rzeź dokonaną przez Turków i Kurdów na Ormianach, ale i brutalne represje wobec chrześcijan i obywateli greckiego Heraklionu (Kreta).

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Ten obrazek któryt zamieścił

Ten obrazek któryt zamieścił 777 pochodzi z audycji w temacie niszczenia Europy i chrześcijaństwa, bardzo dobra audycja na którą zapraszam wszystkich interesujących się prawdziwym obliczem inwazji islamistów oraz osobami stojącymi za inwazją ! Oczywiście jest tam mowa o Sorosu, który finansuje tą niby "emigrację ", jest tam też mowa o tym pogromie !, audycja jest tutaj:

Masoneria w islamie/islam w masonerii dr Krajski Polskie Radio 
https://www.youtube.com/watch?v=C8t3HjaaLm0

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika 777

Turcja to koń trojański przez

Turcja to koń trojański przez który mają się przedzierać islamiści i teroryści ! "Władze w Ankarze chcą zablokować dotacje dla orkiestry symfonicznej z Drezna, która planuje zagrać koncert symfoniczny poświęcony pamięci Ormian zamordowanych przez Imperium Osmańskie podczas I wojny światowej. Ten sam kraj coraz głośniej zgłasza swe aspiracje do pozostania członkiem UE. Spór toczy się wokół projektu „Aghet” (to ormiańskie określenie ludobójstwa), który realizowany jest przez drezdeńskich symfoników oraz niemiecko-ormiańskiego gitarzystę Marca Sinana. To nieprzypadkowy muzyk, bo jego babcia była świadkiem wydarzeń sprzed 100 lat. Koncert został wsparty przez Komisję Europejską kwotą 200 tys. euro. Według doniesień dziennika „Bild”, ambasador Turcji w Brukseli „od dłuższego czasu codziennie” domagał się cofnięcia dotacji i usunięcia ze strony internetowej KE informacji o projekcie zawierającej słowo „ludobójstwo”.  http://www.pch24.pl/pukajacej-do-bram-ue-turcji-przeszkadza-koncert-poswiecony-pamieci-ludobojstwa-ormian,42807,i.html#ixzz46rR1xFfN

Dobrą pocztówką memem który oddaje prawdę o sytuacji UE i Polski jest mem o tytule Komitet Obrony Diabła !

W poprawnej rozdzielczości można go ściągnąć z strony homosia

http://popotopie.blogspot.com/2015/10/co-takiego-dzieje-sie-w-polsce-ze-jako.html

κόσμος-kosmos-wszystko, co fizycznie istnieje, cała przestrzen i czas, wszystkie elementy rzeczywistości.

Skomentuj