Trójkąt Bermudzki to wciąż nierozwiązana zagadka

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Trójkąt Bermudzki, znany z tajemniczych zniknięć statków i samolotów, jest jednym z najbardziej nierozwiązanych zagadek naszego świata. Położony na Morzu Sargassowym pomiędzy Portoryko, Bermudami i Miami, ten odcinek wody od dawna przyciąga uwagę badaczy i miłośników tajemnic. Jednak niedawne odkrycia mogą rzucić światło na tę tajemnicę.

 

 

W 2017 roku członkowie kubańskiej straży przybrzeżnej odkryli statek widmo, który okazał się być SS Cotopaxi – statkiem, którego zaginięcie zgłoszono 95 lat temu. Statek, który wypłynął w swoim ostatnim rejsie w 1925 roku z Charleston w Karolinie Południowej do Hawany na Kubie, zatonął w Trójkącie Bermudzkim po tym, jak w sztormie zaczął nabierać wody. 32 członków załogi zniknęło bez śladu.

 

Latem 2019 roku nurkowi Michaelowi Barnette'owi udało się potwierdzić, że „Wrak Niedźwiedzia”, odkryty 35 lat temu, to faktycznie wrak SS Cotopaxi. Badania wraku wykazały, że przyczyną zatonięcia było złe stan techniczny statku, a nie tajemnicze zjawiska związane z Trójkątem Bermudzkim.

 

Trójkąt Bermudzki od dawna fascynuje miłośników zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych. Uważają oni, że w tym miejscu zdarzają się rzeczy niewytłumaczalne i znikają bez śladu statki oraz samoloty. Niektórzy twierdzą, że w tym miejscu widziano UFO czy inne tajemnicze zjawiska. Jednak według danych statystycznych, Trójkąt Bermudzki nie jest miejscem wyjątkowo niebezpiecznym i nie odnotowano tu większej liczby zaginięć niż w innych rejonach oceanów.

 

Wśród naukowych wyjaśnień tajemniczych zniknięć w rejonie Trójkąta Bermudzkiego wymienia się podwodne erupcje metanu, które mogą powodować gwałtowne zatonięcia statków poprzez zmniejszenie gęstości wody. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska jest niewielkie.

 

Innym wyjaśnieniem mogą być trudne warunki pogodowe, zwłaszcza duże cyklony formujące się w rejonie pomiędzy Florydą, Karaibami a Bermudami. Błędy ludzkie również są częstą przyczyną katastrof morskich czy lotniczych, niezależnie od miejsca ich zdarzenia.

 

Jednym z najsłynniejszych zaginięć w Trójkącie Bermudzkim jest zniknięcie pięciu samolotów marynarki wojennej USA – słynny Lot 19 w grudniu 1945 roku, wraz z jednym z samolotów biorących udział w akcji poszukiwawczej. Te wydarzenia posłużyły dziennikarzowi Vincentowi Gaddisowi do napisania artykułu "Śmiertelny Trójkąt Bermudzki" w 1964 roku, co przyczyniło się do popularyzacji legendy o Trójkącie Bermudzkim.

 

Mimo tych odkryć i wyjaśnień, Trójkąt Bermudzki w dalszym ciągu przyciąga uwagę i zainteresowanie wielu osób. Wielu badaczy nadal próbuje rozwikłać jego tajemnice i znaleźć wyjaśnienie zniknięć.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj