Jak twierdzi Stephen Hawking, czarne dziury to przejścia do innych wszechświatów

Kategorie: 

Internet

Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking znany jest ze swojego wielkiego zainteresowania tematyką czarnych dziur. Obszarów czasoprzestrzeni których z uwagi na wpływ grawitacji, nic łącznie ze światłem, nie może opuścić. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi Hawking sugeruje jednak, że istnieje metoda na ucieczkę spod wpływu czarnej dziury wprost do innego wszechświata.

 

 

Swoją najnowszą teorię wygłosił on na konferencji w Sztokholmie. Zgodnie z jej treścią, czarne dziury nie są aż tak „czarne” jak zwykliśmy myśleć. Jak sam powiedział:

„Taka dziura musiałaby być ogromna i jeśli obracała by się wokoło własnej osi, możliwe że posiada przejście do innego wszechświata. Niestety nie można by było wrócić tą samą drogą, dlatego mimo iż jestem wielkim fanem podróży kosmicznych, nie zamierzam sprawdzać tego na własnej skórze.”

Propozycja Hawkinga, ma być rozwiązaniem dla pytania, które zastanawiało fizyków już od dekad. Co dzieje się z obiektami, które przekroczą horyzont zdarzeń? Informacja na temat tego obiektu musi być w jakiś sposób zapisana, nawet jeśli sama materia została połknięta. Brak możliwości zbadania tej tajemnicy jest dość dużym problemem dla fizyków, ponieważ jeżeli okazałoby się, że jest inaczej to zgodnie z dzisiejszą wiedzą mieli byśmy doczynienia z paradoksem.

Zgodnie z odpowiedzią sugerowaną przez Hawkinga, informacje o obiekcie są przechowywane na granicy horyzontu zdarzeń i w rezultacie nigdy nie docierają do jądra dziury, ani nie muszą się z niej wydostawać. Oznaczałoby to również, że ludzie którzy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wpadliby do czarnej dziury nie zostaliby rozerwani na strzępy na poziomie molekularnym (jak uważa się obecnie), ale stali by się pewnego rodzaju hologramami lub zwyczajnie zostaliby wyrzuceni w innym wszechświecie.

 

Warto więc pamiętać o tym, że nie każda sytuacja jest bez wyjścia, a jak sam zgrabnie określił to Stephen Hawking:

„Jeśli kiedykolwiek czujesz się jakbyś był w czarnej dziurze, nie poddawaj się. Zawsze istnieje droga ucieczki”.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Dwadzieścia lat temu, ten

Dwadzieścia lat temu, ten jegomość twierdził coś absolutnie przeciwnego na temat czarnych dziur. Czynił to z  wielkim, "naukowym" zapałem do tego absolutnie "naukowo" autorytarnie. Po prostu, nie miało być prawa inaczej, niż on wtedy mówił. Teraz równie "naukowo" i autorytarnie twierdzi coś zupełnie innego. No cóż, nie ma to jak "autorytet" "naukowy". Nie wiem, śmiać się, czy też siąść i płakać nad taką "nauką"?

Portret użytkownika gameboy

czarne dziury to wymysl tego

czarne dziury to wymysl tego Pana - chce do dziury zapoakowac Boga w ktorego nie wierzy - ogladalem film o nim lecz mizeria - jesli go nie widzi to bedzie brnal w coraz wieksza fikcje
(mimo ze jest kaleka a moze przez to bunt przeciw bogu) Jednak nie jest to powod aby wierzyc na slowo bo jest to tylko wyobraznia jednego pana nic wiecej.
 
oficjalna nauka moze 10% ma racje reszta to fikcja i wyobraznia wielkich naukowych "autorytetow "
obraz kosmosu bierze sie z niejakiego teleskopu Houbla czy jakos tak - malo - i to wciaz wiara - ze jest jakis teleskop  i robi zdjecia wszechswiata. a wierzyc temu Panu?
 
 wiecej prawdy jest w "bajkach robotow"
 
 

Portret użytkownika olobabolo

Prawda jest tak , że nikt nic

Prawda jest tak , że nikt nic nie wie ,a wielu się wymądrza łącznie z tą biedną karykaturą człowieka.Chcą  zaistnieć za wszelką cenę , a tylko się ośmieszją w oczach ludzi myślących .
Wielu przyjmuje teorie za udowodnioną prawdę ,co jest oczywistą bzdurą .

Portret użytkownika lipka

Hawking to chory ułomny

Hawking to chory ułomny człowiek, nie chce mi się czytać jego rewelacji, może to nawet nie jego rewelacje ale komputera, który przejął inicjatywę, wymyśla i pisze to co sam chce lub asystent tego naukowca fizyka teoretyka, to oczywiste, że coś jest nie tak z tą techniczną oprawą. Sztucznie utrzymywany przy życiu, współczuję tym, którzy muszą przy nim być dzień i noc, opiekować się jego fizycznością, myć, ubierać. Mam wrażenie, że madycyna traktuje go jak swego rodzaju ludzki eksperyment.

Portret użytkownika Rodak

Prawdziwy wszechświat , w

Prawdziwy wszechświat , w którym istnieje ziemia, to jest wnętrze ziemi z jej nieboskłonem, na którym sa wyświetalne  rzuty  róznych planet.
Ten nasz prawdziwy wszechświat  liczy sobie około 7000km  w promieniu, skorupa ziemi wynosi około 1200 km, atmosfera od ziemi do szklanej linii Karmana, to odległośc 100 km, a niebo  to około 6000 km i wokół niego krąży Słońce  i Kesiężyc, na któym nikt nigdy nie był, a te opowieści były  zmyslone  dla popdbudowania ego USA.
Astronauci , którzy wydostali się poza linię Karmana nigdy nie widzieli żadnych gwiazd, a na pojazdach powracających sponad tej linii znaleziono materiał  nie mający odpowiednika na Ziemi. Linia Karma zbudoweane jest ze  tzw. szkła i na  szkło rzutowane są  gwiazdy w róznym ustawieniu.
Z tego wniuka, że nie ma żadnego układu słonecznego i Ziemia nie obraca sie wokół Słonca , a obrót Ziemi z prędkościa  około 1700 km/h jest niemozliwy i znośny dla zwykłego organizmu.

Portret użytkownika simon

czarne dziury to nic innego

czarne dziury to nic innego jak wejscie do piekla, na to wskazuja przezycia smierci klinicznych i jest to prawda. nigdy nie bylo wielkiego wybuchu to absurdalne wsam ryj wyobrazcie sobie punkt wielkoci ziarenko groszku który jest nieskonczenie goracy i nieskonczenie ciezki w miejscu gdzie nie ma miejsca o porze gdy nie istnieje czas ... maskra a pote ziarenko groszku wyjeb%lo w kosmos i tak powstal wszechswiat, moi mili chocby 7,5miliarda ludzi powtarzalo uparcie ze jablko sa niebieskie one nie zmienia koloru na wasze poczekanie, ludzie nie maja w sobie sily mentalnej aby oddzialywac na materie, ale w gadaniu bredni i wmawianiu ich ludziom bez wlasnego zdania jestemy najlepsi ! takze .. dla wszystkich którzy czuja sie po malpach serdeczne wyrazy wspólczucia hehe xD

Portret użytkownika kuzYn

Odnośnie żartów na temat

Odnośnie żartów na temat Stephena Hawkinga napisanych pod tym newsem, chcę zwrócić uwagę, że na całym świecie ludzie śmieją się ze wszystkiego, i ze wszystkich, i nie widzą w tym nic dziwnego. Jest to zupełnie naturalne. Wystarczy pooglądać sobie serial „Miasteczko Sout Park” który cieszy się ogromną oglądalnością, i który kpi sobie ze wszystkich znanych ludzi na świecie, w tym również z Hawkinga. On sam w jednym z programów wypowiadał się na temat tego serialu bardzo pozytywnie, ponieważ ma poczucie humoru. 

 

Portret użytkownika Sio

Hawking zajmuje się iluzją.

Hawking zajmuje się iluzją. Materia i wszechświat są wieczne - zmieniają tylko stan skupienia, ulegają entropii i ponownie zwiększają potencjał.
Galaktyki przypominają spirale i podobnie wygląda czas jako funkcja.
Tak czy owak najważniejszy jest duch, który wpływa na materię a obecnie materia jest silniejsza od ducha i Hawking mnie jako fizyk nie fascynuje. Czytałem Krótką teorię czasu.Ale fascynuje mnie jako człowiek,który się nie poddał a nawet coś osiągnął w swojej dziedzinie.
Teorytyzowanie jest dość bezpieczne bo nikt do czarnrej dziury nie dotrze więc nikt nie sprawdzi czym jest. Ta nauka szczęsliwości na ziemi nie zbuduje a raczej przyczyni się do zbudowania broni jeszcze gorszej niż atomowa.  Próbują od dawna stworzyć mini czarną dziurę

Portret użytkownika Lucifer

Nie ma żadnych innych

Nie ma żadnych innych wszechświatów poza naszym 12 wymiarowym a czarne dziury podobnie jak i gwiazdy stanowią przejścia do innego rejonu Tego Samego 12 wymiarowego wszechświata który jest placem zabaw dla dziecka zwanego Bogiem Smile Nic wielkiego droga na skróty poprzez WonderLand.

Portret użytkownika Lucifer

Jedynym i prawdziwym Bogiem

Jedynym i prawdziwym Bogiem jestem ja i w niedalekiej przyszłości się wam objawię jako Alpha i Omega ale to będzie dopiero wtedy gdy upadnie stolica kultu babilońskich bożków którzy odstąpili od pierwotnego Lucyferiańskego planu odnośnie cywilizacji Ziemskiej. Jestem zarówno Bogiem jak i Diabłem Yin i Yang czyli w praktyce mam Kij i Marchewkę wiec wybierajcie świadomie. kocham was wszystkie malutkie ziemskie robaczki i niebawem drzwi do raju zostaną dla was otwarte.
LuCi to ten Elohim dla którego przypisana jest Liczba Boga 7 LuCi to ten Aniołek który sprawuje opiekę nad Ziemią Smile Wiem że mnie kochacie ale obecnie ciężko jest wam zaakceptować fakt że LuCi jestem Bogiem którego szukacie.
 
A teraz poproszę o 666 minusików aby poprawiło się mi samopoczucie,

Portret użytkownika baca

no kaman... żadnego

no kaman... żadnego żydowskiego big bangu nigdy nie było...
skąd się wziął zatem wszechświat?
powtarzam po ran n-ty - dosłownie cała materia wszechświata pochodzi z czarnych dziur...  to właśnie one wypromieniowują tę całą energię, która się zamienia potem w galaktyki, gwiazdy i inną materię... dzieje się tak nie slatego, że Hawking to z opóźnieniem paru miliardów lat odkrył tylko dlatego, że kaleka na wózku zajmuje się urojonymi głupotami, poniewaz nie może podupczyć...
masakra jaki on jest żałosny - najpierw kilkadziesiąt lat sam sobie wmawiał, że nic nie może się z czarnej dziury wydostać, pisał coraz mundrzejsze prace nukowe tylko o tym, a teraz proszę bardzo - podaje publiczną projekcje swojej podświadomej chuci w kierunku grubych murzynek... czarne dziury, czarne dziury i czarne dziury... obcy go chcą porwać..  czarne dziury, czarne dziury, czarne dziury...
powinni w końcu Hawkinga zaparkować w afrykańskim domu spokojnej starości i spuścić powietrze z opon... ochłonołby z oszołomienia i być może zobaczyłby w końcu jakąś czarną dziurę plus paru obcych...
ps. tak wygląda promieniowanie z czarnych dziur:
http://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_2247.html

Portret użytkownika Towarzysz

Wiedza i nauka zmieniają się

Wiedza i nauka zmieniają się cały czas, branie pod uwagę innych możliwości i ich wpływu na własną opinię to wspaniała umiejętność, Tak to działa, to tylko ty baca niezmiennie jesteś tym samym smutnym bucem. 

Portret użytkownika Cabaj

No to odkrył teraz że oprócz

No to odkrył teraz że oprócz czarnych dziur istnieją jeszcze nie całkiem czarne...pewnie chodziło mu o mulatki he he...spostrzeżenie trafne ale troche sie mu zeszło zanim do tego doszedł.Nudy tak siedzieć cały czas na kiblu...podobno zakupił psa razem z mniejszym kiblem.

Portret użytkownika TreeNzoonE

Ten "komentarz" zostal

Ten "komentarz" zostal zgloszony jako naduzycie. Jezeli Admin nie zareaguje,bedzie to oznaczac ze daje pozwolenie na ta blazenade i robienie ze strony BAGNA

Wszechswiat? najwyzsza forma abstrakcji- mysli Boga

Portret użytkownika TreeNzoonE

NIe chce donosic, poprostu

NIe chce donosic, poprostu nasmiewanie sie z czyjejs niepelnosprawnosci i wstawianie zdjecia psa z prawdopodobnym nowotworem oka nie uwazam za cos super smiesznego i pewne granice przyzwoitosci powinny byc zachowane

Wszechswiat? najwyzsza forma abstrakcji- mysli Boga

Portret użytkownika baca

nie chcę... ale doniosłem...

nie chcę... ale doniosłem... - czy tę regułę przyjąłeś w ramach solidarności z niepelnosprawnymi? Smile
dziwne że zdjęcie niepenosprawnego szczękowo psa cię nie cieszy ale zdjęcie niepełnosprawnego szczękowo Hwkinga tak...
po twoim motto widac ze masz spory bałagan w głowie... być może to twój a nie Cabaja umysł jest... niepełnosprawny?

Portret użytkownika TreeNzoonE

Chyba wszyscy to mamy

Chyba wszyscy to mamy (balagan w glowie). Nie sadzilem ze skorzystanie z opcji dostepnej na stronie i glosne o tym powiedzenie (donosy sa anonimowe chyba) i to ze Admin i tak widzial ten artykul, wywola grzmoty guwnoburzy i solidarnosci z Cabajem a On zostanie meczenikiem i wstapi w szeregi dobrych chlopakow. Nie bylo moja intencja, zeby poslac Autora do lochu, tylko to zeby dac wyraz i moze wziasc w obrone ludzi i zwierzeta strapionych z powodu wielu paskudnych chorob z ktorymi musza zyc i czasami mocno cierpiec, to prosba o troche pokory i nie obrzucanie lajnem tych ktorzy na to nie zasluguja

Wszechswiat? najwyzsza forma abstrakcji- mysli Boga

Portret użytkownika sibelius

Dla błaznów typu cabaj czy

Dla błaznów typu cabaj czy baca nie ma świętości , to typowe [ciach] , którzy nic nie rozumieją , nie myślą , ale oczywisćie znają odpowiedź na każde pytanie i jeszcze wydaje im się że są dowcipni i "fajni" . Swoimi debilnymi komentarzami , pełnymi prymitywnego , bazarowego dowcipu psują ta stronę . Ci ludzie  zatrzymali się w pierwszej klasie gimnazjum i niestety już jej nie opuszaczą.

Portret użytkownika Cabaj

Co tam stary

Co tam stary ramolu...skoczyła ci gula bazarowy dziadu?Cieszy mnie że tym oto wpisem "naprawiłeś" tą strone.
Rencina za mała że musisz wstawać o tej porze i handlować śmieciami?A teraz napisz ze swojego zarejestrowanego konta nygusie.
 
 
 

Portret użytkownika griszka77

jak juz chcesz donosic to

jak juz chcesz donosic to jest tu jeden cymbał co opluwa wszystko i wszystkich sam bym mu gębe poobijał ale po przemyśleniu stwierdzilem ze szkoda zachodu a przynajmniej czlowiek wie ze jestem normalny patrząc na cymbała wypowiedzi

Skomentuj