Nietypowe samoloty, albo niezidentyfikowane obiekty latające nad Francją

Kategorie: 

Niektórzy ludzie do tego stopnia interesują się lotnictwem, że zaczynają śledzić przelatujące nad ich głowami samoloty odrzutowe. Taniejąca optyka i kolejne przełomy technologiczne powodują, że tak zwany spotting jest zajęciem dla każdego. Obserwatorom lotnictwa udaje się czasami uchwycić pojazdy latające, których kształt nie przypomina dobrze znanych i popularnych konstrukcji.

 

Powyższe nagranie zawiera dokumentację dwóch przypadków obserwacji poczynionych 3 i 5 sierpnia we Francji. Już pierwszy przypadek jest dosyć dziwny. Obiekt wydaje się nie poruszać linearnie, czego spodziewalibyśmy się od lecącego samolotu, tylko, o ile nie jest to złudzenie optyczne, przemierza niebo po skosie. Można by było wręcz powiedzieć, że obiekt przelatuje jakby był satelitą na niskiej orbicie.

[ibimage==18686==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

W dalszej części nagrania widzimy przypadki dziwnych kształtów wyłapanych podczas przypadkowych sesji spottingu. Widzimy przykłady normalnych samolotów i kilka dziwnych obiektów, które mimo, że zostawiają za sobą zwykłe smugi wydają się być czymś innym niż pospolite Boeingi i Airbusy.

[ibimage==18687==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Kształty tych obiektów latających tylko na pierwszy rzut oka przypominają zwykłe samoloty. Niektórzy dostrzegają tam też zmianę kształtu obiektu, ale są to raczej jakiegoś rodzaju problemy optyki a nie zmiennokształtność obiektu.

 

Bardzo możliwe, ze owe tajemnicze kształty to jakieś nietypowe samolot o niezbyt opływowych kształtach. Być może uchwycono przeloty jakichś samolotów specjalnych, rządowych czy wojskowych. Z drugiej jednak strony, udawanie samolotu to doskonały sposób na zamaskowanie obecności UFO. Niektórzy łączą te incydenty z hologramami i osławionym Projektem Blue Beam, ale w tym konkretnym przypadku wydaje się to być zbyt naciąganą teorią.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kacperu

Kilka tygodni temu koło 4-5

Kilka tygodni temu koło 4-5 rano widziałem bardzo podobny objekt jak ten pierwszy z filmiku. Nawet próbowałem go sfilmować ale jak po wszystkim zacząłem oglądać na telefonie to co nakręciłem stwierdziłem, że nic tam nie widać oprócz nieba.. Nie wiem czy to wina kiepskiego aparatu w telefonie (lumia 800) czy po prostu to był samolot-widmo Smile

Krew, daje znak by przerwać pęd,
bezsensownej walki słów,
która toczy się od lat!
Spójrz, ginie dzisiaj polskość twa
obcy prąd zagarnia ją,
więc dlaczego milczysz wciąż?!

Portret użytkownika kolo21

Widzę też dziwne obiekty na

Widzę też dziwne obiekty na niebie które osiągają ogromne prędkości.Albo amerykańce maja super technikę albo oni już tu są.Tylko kiedy my się oficjalnie o tym dowiemy?Chyba na tamtym świecie:)Drony tak szybko nie latają!I nie są tak duże.Kuzwa jak ktoś nawet sfilmuję ufo to ktoś inny zaraz napiszę że to photoshop.Te kształty nie mają właściwości areodynamicznych.Na moje to rządy dawno współpracują z obcymi i powoli nas w tym uświadamiają.A co z tym wielkim odkryciem przez NASA które miało być opublikowane w grudniu zeszłego roku.Coś cisza o tym.Tyle hałasu i nic.

kolo21

Portret użytkownika SAH

Może to jest to właśnie jeden

Może to jest to właśnie jeden z dronów :
Ochrzczony Hammerhead P.1HH, to UAV jest wynikiem współpracy między Piaggio Aero i Selex ES opartego na P-180 Avanti II, dwusilnikowy turbośmigłowy.Avanti II jest przede wszystkim wykorzystywane jako strumieniem biznesu z zakresu 1400 nm, chociaż "Misja specjalna" pilotowany pochodną jest również dostępna zarówno dla reagowania kryzysowego i operacji wojskowych. W tym ostatnim przypadku, Avanti II może wykonywać w różnych wywiadu, obserwacji i rozpoznania, walki radioelektronicznej, rolami dozorowych.
 
Hammer Head UAV, przy zachowaniu Avanti II w 47-metrową długość kadłuba i 13 stóp wysokości, ma zawierać nieznacznie większe wzmocnione skrzydła o wymiarach 51 metrów średnicy. Zastępuje ono także kokpit i kabinę z powiększonym zbiornikiem paliwa, apartament czujnika i awioniki zatokę.Hammer Head będzie nosić zewnętrznego Radome. W sumie, UAV będzie mógł wystartować o maksymalnej ładowności około 4000 funtów z czujników i urządzeń.Para 950 SHP Pratt & Whitney Canada PT6-66B silniki turbośmigłowe samoloty będą napędzać jego 45.000 stóp operacyjnego sufitu i utrzymywać w tym stanie przez okres do 16 godzin.
 
Mimo, że jest w stanie autonomicznie startu i lądowania, P.1HH może być sterowany zdalnie przez obu linii wzroku (LOS) i Beyond Line of Sight (BLOS), satelitarny system komunikacji, stacji kontroli naziemnej. Co więcej, Hammer Head wyposażony jest w ES rozwiniętego Selex systemu skyISTAR.SkyISTAR integruje i analizuje dane z pakietu na pokładzie czujnik przed przekazaniem zsyntetyzowany obraz do operatora UAV.
http://p1hh.piaggioaero.com/
[ibimage==18695==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Strony