Prehistoryczna mozaika, która wstrząsnęła naukowcami

Kategorie: 

Źródło: Oklahoman

Według artykułu z amerykańskiej gazety opublikowanego w 1969 roku, tajemnicza mozaika znaleziona przez pracowników budowlanych z Oklahomy miała szansę zmienić całą historię ludzkości. Znalezisko zaszokowało środowiska akademickie i sprowokowało debatę odnośnie tego czy jest ona dziełem ludzi czy natury. Całość sprawy dodatkowo pogorszył fakt, że tajemnicze znalezisko zostało oszacowane na 200 000 lat.

Pierwsze wzmianki o enigmatycznym odkryciu znajdują się w gazecie Oklahoman. Oto kilka szczególnie interesujących fragmentów ze wspomnianego artykułu.

"27 czerwca 1969 r. Robotnicy przekopujący się przez półkę skalną przy Broadway Street na 122. ulicy, pomiędzy Edmond i Oklahoma City, znaleźli coś, co wywołało wiele kontrowersji wśród ekspertów".

"Dla przeciętnych ludzi, miejsce to wygląda jak inkrustowana mozaikowa podłoga. Najwyraźniej wyglądało to równie podobnie zdaniem niektórych ekspertów. "

 

"Jestem pewien, że to [mozaika] zostało wykonane przez człowieka, ponieważ kamienie umieszcza się w idealnych zestawach równoległych linii, które przecinają się, tworząc diamentowy kształt, wszystkie skierowane ku wschodowi" - powiedział Durwood Pate, geolog miasta Oklahoma City, który badał teren.

Według dziennika niejaki Delbert Smith, prezes firmy Oklahoma Seismograph Co. i poprzedni prezes Towarzystwa Geofizycznego Miasta Oklahoma, oraz Durwood Pate, niezależny geolog z branży ropy naftowej, udali się na miejsce, aby zbadać teren i pobrać próbki. W rezultacie, okazało się, że formacja odkryta na głębokości około metra pod powierzchnią ziemi, obejmuje obszar kilku tysięcy kilometrów kwadratowych.

To oczywiście nie wszystko, bo już 1 lipca 1969 r. Oklahoman znowu donosi o "odkryciu drugiego otworu przez warstwy skał". Pomiar ujawnił, że dwa otwory mają dokładnie 16 1/2 stopy lub dokładnie jeden pręt (jednostka miary). Jednakże nawet i to nie było końcem niespodzianek, ponieważ już 3 lipca Oklahoman ogłosił, że archeolodzy natrafili tam na prehistoryczny kamienny młot.

Naturalnie, okoliczni mieszkańcy byli mocno zainteresowani tajemniczym znaleziskiem i udawali się na wycieczki w miejsce wykopalisk a nawet wyrywali fragmenty skały na pamiątkę. Niestety, zgodnie z treścią artykułu, 23 lipca prace budowlane na miejscu znaleziska zostały wznowione co uniemożliwiło dalsze badania tego odkrycia i w rezultacie, pogrzebały szansę na potwierdzenie lub odrzucenie kwestii jego wieku. Czy było to celowe działanie? Czy może raczej objaw ignorancji ze strony ówczesnych ludzi? Trudno to stwierdzić po tylu latach, ale na pewno znajdą się i tacy, którzy będą uważać że była to próba krycia prawdy, o fragmencie naszych dziejów, o którym oficjalna wersja historii wolałaby zapomnieć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika taperecorder

Podobno ludzie żyli na ziemi

Podobno ludzie żyli na ziemi wcześniej tylko sami siebie wykończyli. Potem obcy odtworzyli ludzkość ponownie i znowu się pozabijali. I obecnie jesteśmy kolejną wersją, pewnie też się pozabijamy Smile

0
0
Portret użytkownika Aniam

Jeśli wezmę kamienie mające

Jeśli wezmę kamienie mające kilka milionów lat temu i zrobię mozaikę to znaczy że zrobiłam ją miliony lat temu? A może mają nowe metody datowania robocizny? Ta mozaika nie jest aż taka duża i równie dobrze może być to skamiałe drzewo przedpotopowe tu jest film o tym  

https://www.youtube.com/watch?v=6Xdws6m5I9U

1
-1
Portret użytkownika taki_ja

"W rezultacie, okazało się,

"W rezultacie, okazało się, że formacja odkryta na głębokości około metra pod powierzchnią ziemi, obejmuje obszar kilku tysięcy kilometrów kwadratowych."

Czyżby?
W podlinkowanym artykule jest mowa o zaledwie kilku tysiącach stóp kwadratowych, czyli kilkuset METRACH kwadratowych.
Pomnożyć powierzchnię milion razy to przesada, nawet jak na ten portal.
(Od razu wyjaśniam: kilometr kwadratowy = 1000x1000m, czyli milion m2)
Pozdrawiam przepisywacza Wink ...bezmyślnego

0
0
Portret użytkownika Kmieciu

I tacy właśnie bezmyślni

I tacy właśnie bezmyślni przepisywacze stworzyli znaną nam dziś Biblię - np. nie widzieli różnicy między "żyj w celi, bracie", a "żyj w celibacie" Blum 3
 

0
-1

 

Portret użytkownika aabeen

Kmieciu, ty wogóle czytałeś

Kmieciu, ty wogóle czytałeś Biblię? Czy po prostu masz takie skrzywienie? 

0
0

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika xxxx

No to jeśli formacja ta

No to jeśli formacja ta zajmuje obszar kilku tyś km2 to równie dobrze można zacząć kopać gdzie indziej, prawda?

0
0

Skomentuj