Pentagon ogłasza konkurs aby stworzyć technologię do eksploracji wnętrza Ziemi!

Kategorie: 

Źródło: internet

Zgodnie z ogłoszonym niedawno projektem amerykańskiej agencji badawczej DARPA, USA planuje stworzenie technologii, która umożliwi łatwiejszą eksplorację wnętrza naszej planety. Oficjalnie, ma się to wiązać z potrzebą stworzenia nowych miejsc zamieszkania dla ludzi, ale czy może się w tym kryć coś więcej?

“Underground Challenge of the Advanced Defense Research Projects Agency of the USA” bo tak nazywa się ten projekt, ma zajmować się odkrywaniem nowych metod śledzenia, nawigacji i eksploracji po sieciach podziemnych tuneli. Inicjatywa ma zachęcać ekspertów z całego świata do zaproponowania rozmaitych metod dzięki którym naukowcy będą w stanie odnajdywać zdatne do zamieszkania podziemne kompleksy powstałe na przestrzeni milionów lat istnienia naszej planety.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Space.com, finałem projektu będą zawody w nawigacji, które zostaną zorganizowane w 2021 roku. Konkurencje mają dzielić się na 4 etapy, z których każdy będzie odbywał się w różnych środowiskach. Pierwszy etap ma mieć miejsce w sieci tunelów zbudowanej przez ludzi, drugi w podziemnym tunelu transportowym, a trzeci w naturalnie powstałej jaskini. Ostatni etap będzie stanowił kombinację poprzednich oraz podsumowanie całego konkursu. Zwycięzcy mają otrzymać w nagrodę 2 miliony dolarów.

O ile oficjalny motyw tego przedsięwzięcia wydaje się bardzo logiczny, o tyle trudno nie odnieść wrażenia, że kryje się w nim drugie dno. Nie wykluczone, że prawdziwym celem agencji DARPA jest nie tylko odkrycie podziemnych tuneli zdatnych do zamieszkania przez ludzi, co samo w sobie wydaje się nieco abstrakcyjne, a raczej odnalezienie tunelu, które mógłby poprowadzić ich do wnętrza naszej planety. Oczywiście nie chodzi tutaj o ciekłe metaliczne jądro Ziemi (co byłoby całkiem interesujące) a hipotetyczną pustą przestrzeń umiejscowioną pod litosferą, która zdaniem części badaczy tego tematu jest zamieszkała przez inną inteligentną rasę, być może nawet słynnych Ariów.

Koncept istnienia pustej Ziemi nie jest niczym nowym i proponował już Platon wraz z innymi starożytnymi filozofami. Za jego czasów wiarę w istnienie podziemnego świata wiązano jednak z tak zwanymi zaświatami. Nie jest to zresztą wyłączność Greków, ponieważ praktycznie każdy ze starożytnych ludów żyjących na naszej planecie posiada legendy o znajdujących się wewnątrz Ziemi światach. Wierzyli w nie Celtowie, Grecy, Irlandzycy czy Indianie Hopi, którzy twierdzą, że żyjąca pod Ziemią rasa "Ludzi-Mrówek" uratowała ich przed Wielkim Potopem i że ich przodkowie razem z nimi ukryli się pod powierzchnią Ziemi.

Wracając jednak do kwestii amerykańskiego projektu, warto nadmienić, że niebyłby to pierwszy przypadek kiedy rząd Stanów Zjednoczonych interesuje się wnętrzem naszej planety. Zgodnie z  powielanymi plotkami, słynna operacja "Highjump", przeprowadzona przez admirała Richarda Byrda miała za zadanie odnalezienie wejść do wnętrza Ziemi, które zdaniem części badaczy miały znajdować się na biegunach. O tym ile prawdy kryło się w tej teorii przekonaliśmy się dzięki erze zdjęć satelitarnych. Ale czy to oznacza że tego typu wejścia nie istnieją?

Jest to jedynie dalekoidąca spekulacja, ale jeśli Stany Zjednoczone lub jakikolwiek inny rząd na świecie planowałby odnaleźć legendarne podziemne krainy pokroju Shangri-la to czy istniałaby lepsza metoda na pozyskanie  koniecznej do tego technologii niż zaangażowanie w cały projekt nieświadomych niczego geniuszy z różnych dziedzin nauki?

Podczas gdy taka wizja wydaje się bardzo intrygująca motywy działań agencji DARPA mogą być o wiele bardziej przyziemne. Najprawdopodobniej, chodzi im głównie o militaryzacje tej technologii i wykorzystywanie jej w działaniach zbrojnych. Nie byłby to z pewnością pierwszy ani ostatni przykład na tego typu działania. Najważniejsze w tym wszystkim jest chyba jednak to, że o ile ta domniemana technologia rzeczywiście powstanie to najprawdopodobniej przyczyni się ona do odpowiedzi na wiele pytań odnośnie głębin naszej planety. Jednym z nich będzie między innymi istnienie tej domniemanej cywilizacji, która zaprząta umysły ludzi już od tysięcy lat. Nie wykluczone, że najbliższe lata ostatecznie wyjaśnią tę tajemnicę.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

"...ten projekt, ma zajmować

"...ten projekt, ma zajmować się odkrywaniem nowych metod śledzenia, nawigacji i eksploracji po sieciach podziemnych tuneli..." No tak nabudowali setki km tuneli i teraz szukają metody na zapanowanie nad tym całym podziemiem. Może jaki ważniak zgubił się i do dziś nie mogą go odnaleźć.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika zibi1973

Z takim kopaniem to nic nie

Z takim kopaniem to nic nie wyjdzie,moje zdanie to zrobić maszynę taką jak w filmie Jądro Ziemi i wpuścić w wulkan,oczywiście czynny  przy wybuchu,gorzej by było gdyby przekopali się do słoni i żółwia,lub przechwycić obiekt ufoncznym (dysk) i tak samo w lawę w wulkan,takim sposobem oni wlatują, myślę że to jedyny sposób jak się tam dostać,jako żywy,bo po śmierci nie jest problem jako dusza

Portret użytkownika baca

no cóż skoro w Ameryce

no cóż skoro w Ameryce powymierali już niemieccy naukowcy od podziemnych kompleksów nie pozostaje nic tylko mi zgłosić genialny plan drążenia tuneli i zgłosić się po te dwa miliony, bo mój plan jest najlepszy i mówię to bez... kompleksów

otóż najlepiej będzie jak każdy pracownik Nasa, darpa i fbi okroi swój budżet tylko do czterdziestu pączków dziennie i zamówi w Bangladeszu każdemu Afrolatynosowi porządną, niedrogą łopatę. Dla Afroamerykanów mogą to być łopaty śniegowe bowiem oni mają zwiększoną ładowność...

i w ten sposób można za niecałe 117 dolarów wybudować podziemne miasto... urobek można opchnąć na wall street jakimś rzytem i opłacić karmę dla kolorowych więc tylko te przemoknięte dzieci z Bangladeszu trzeba opłacić jakimś dolarem na miesiąc...

i lepszego sposobu nikt nie wymysli

Skomentuj