Czy purpurowe światła nad USA są dziełem pojazdów UFO?

Kategorie: 

Źródło: MUFON

Mieszkaniec Greensboro w Północnej Karolinie wykonał niesamowite fotografie zjawiska które sam opisuje jako UFO w kształcie koła, które emitowało trójkątne purpurowe światło. Czy jest to więc możliwe wyjaśnienie dla obserwowanych w Stanach Zjednoczonych fenomenów świetlnych?

Jak donosił świadek, samo zdarzenie miało miejsce jeszcze 10 października 2018 roku, ale zostało zgłoszone nieco ponad tydzień temu. Podczas powrotu z zajęć na uczelni, mężczyzna zauważył grupkę studentów obserwujących niebo. Wówczas z ciekawości sam podniósł wzrok i zauważył trójkątne purpurowe światło, a potem okrągły kształt, który zdawał się je emitować. 

Jak wspomniał sam świadek:

Najpierw pomyślałem: "Nie widzę tego. Czy naprawdę widzę UFO? I zdecydowałem się zadzwonić do mojego współlokatora, który na szczęście kazał mi robić zdjęcia, bo byłem przerażony.

Zdaniem świadka, obiekt zdawał się być nieruchomy, ale zajmował sporą część nieba. Ponadto, światło migało w około dwusekundowych interwała od widocznego fioletu aż do zupełnego zniknięcia. Mężczyzna twierdzi, że z chwilą gdy wszedł do swojego mieszkania, obiekt zdążył już zniknąć. Cała sprawa została zgłoszona organizacji MUFON, gdzie otrzymała numer seryjny 96374.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż jest to kolejne z długiej serii zgłoszeń zjawisk tego typu w przeciągu ostatnich 2 miesięcy. Do tej pory wiadomo nam było o 6 osobnych obserwacjach tego fenomenu rozciągniętych na ostatnie kilka tygodni. Z czego pierwsza miała mieć miejsce 13 października w okolicach rzeki Cuyahoga w stanie Ohio a najnowsza 4 listopada. Wygląda jednak na to, że świadek z Greensboro widział je jeszcze wcześniej, choć w odróżnieniu do obserwacji z ostatnich kilku tygodni, nie zdołał on uwiecznić tego zdarzenia na nagraniu.

W poprzednim tekście na ten temat, opowiadaliśmy o licznych wyjaśnieniach dla tego fenomenu zaproponowanych przez internautów. Dlatego też chciałbym przytoczyć je po raz kolejny. Pierwszym które nasuwa się na myśl jest to, że bardzo podobne anomalie bywają kojarzone z oddziaływaniem Słońca pod postacią zorzy polarnej. Problem polega na tym, że ostatnio jest ono jednak dość spokojne. Nieco bardziej kontrowersyjne teorie na temat tej zagadki, zakładały natomiast uznanie tego zjawiska za nieznany dotąd naturalny fenomen lub obserwację jakiegoś wojskowego pojazdu powietrznego, a może nawet pojazdu obcej cywilizacji. 

Ostatnie dwa z wyjaśnień, zdają się szczególnie ważne biorąc pod uwagę zeznania świadka z Greensboro, który na własne oczy widział okrągły obiekt chowający się za chmurami. Czy zatem możemy mieć pewność, że purpurowe światła są efektem działania jakiejś technologii? Bazowanie takich wniosków na pojedynczym zgłoszeniu, które mimo iż daje nam nowy wgląd w całą te sprawę jest wsparte wyłącznie jedną fotografią, zdecydowanie nie daje nam możliwości do snucia takich tez. A biorąc pod uwagę iż purpurowe światła nie były widziane w ciągu ostatnich tygodni, nie wykluczone że nigdy nie poznamy już odpowiedzi na to pytanie.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj