Dziwne światła na niebie

Kategorie: 

własne

Od pewnego czasu nad Małopolską obserwuję jasne łuny na niebie, występują one bez względu na pogodę i intensywność zachmurzenia.Najczęściej zjawisko to widuje się na północnym wschodzie, czasem na południu.

 

W tamtym roku, zimą, był przypadek, że łuna rozlała się praktycznie na całe niebo i była na tyle intensywna iż śnieg który leżał na ziemi nabrał koloru pomarańczowego.

 

Odbicie świateł miasta muszę wykluczyć, gdyż w tamtym kierunku ciągnie się las, poza tym łuna czasem przemieszcza się i widać ją w ciągu nocy, w coraz to innym miejscu, jak również nie widać ją całą noc, pojawia się w różnych porach nocy i trwa godzinę czasem dwie.

 

Jakość zdjęcia jest nie najlepsza, bo wykonałem go telefonem, jednak widać na nim o co chodzi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Lucifer

W artykule Admin nic nie

W artykule Admin nic nie pisze o wykluczeniu Księżyca, zjawisko pomarańczowych oświetlonych chmur obserwuję bardzo często i zawsze występuje ono gdy Księżyc znajduje się nad horyzontem. Zjawisko to występuje najczęściej podczas wschodu i zachodu Księżyca i tak jak jest zapisane zwykle trwa godzinę lub dwie. Oczywiście nikt nie musi w to wierzyć, jednak polecam następnym razem podczas obserwacji pomarańczowych chmur sprawdzić położenie Księżyca na Niebie w programie astronomicznym.  

Portret użytkownika b@ron

Lucifer...już jest

Lucifer...już jest poprawione, to ja jestem autorem tej obserwacji, dlatego wykluczam wschód księżyca, zdjęcie robiłem koło 22-giej 29-go grudnia, możesz sprawdzić jak chcesz o której wtedy wschodził księżyc.
Lubię obserwować niebo i zwracam uwagę na takie szczegóły.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika solar

U siebie widzę codziennie

U siebie widzę codziennie taką zorzę polarną i jakos nie zwracam tak na to uwagi ponieważ to zwyklą zorza polarna u mnie jest czerowna lub pomarańczowa. nigdy nie widzieliscie zorzy polarnej lub światła dobitego od słonca?

Portret użytkownika solar

A co w tym dziwnego że jest

A co w tym dziwnego że jest zorza polarna na małopolsce przeiceż zorza polarna może występować w każdym miejscu. Ja Miszkam co prawda zupełnie gdzie indziej co prawda w mieszkam Polsce (nie bedę ci mówił gdzie bo to moja tajemnica) ale widuje codziennie, czerwone lub ciemnopomarańczowe neibo, tylko ze nie biorę sobie tego tak jak ludize ponieważ wiem że to jest na 100% zorza polarna - chociaż co ci bedę tłumaczył przecież zorza polarna moze występowac w każdym miejscu. Zapamietaj miejsce gdzie mogą występować zorze polarne nie mają znaczenia, świecące chmury zawsze powinno sie traktować jako zorzę polarną, ponieważ swiecące chmury są spowodowane aktywnoscią Słońca.  nie chcę sie z tobą kłócić ale zapewniam cie ze to nie może być nic innego niż zorza polarna.

Portret użytkownika b@ron

solar...to powiadasz że

solar...to powiadasz że mieszkasz w Polsce i u ciebie zorza polarna występuje codziennie? Biggrin ...do zorzy nad małopolską potrzeba ideksu Kp 8 lub więcej a do tego potrzeba silnej burzy geomagnetycznej, 29-tego takowej nie było , na dodatek sam fakt częstego widowiska wyklucza zorzę ...pominę drobnostkę iż w arcie wyraźnie napisałem że czasem widać to na południu też ...jeśli widzisz to samo i twierdzisz że to zorza, to gwarantuje ci że się mylisz Smile pozdrówka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika solar

Zapewniam cie że jest to na

Zapewniam cie że jest to na 100% zorza polarna, zorza polarna może występować w każdym kolorze, widziałem na południu, wschodzie, zachodzie różnie z tym jest czasem też ejst na północy. nie wierzysz? chmury pomarańczowe, lub takie bardziej czerwone, lub trochę różowe. zorza polarna występuje w kazdym kolorze, co prawda najbardziej widać ja na północnych państwach ale w w innych miejscach też sie zdarza. Jeśli zobaczysz świecące chmury to zapewniam cię że to nie ejst nic paranormalnego.  Szczególnie jak chmury są nabardziej przypominające kolor czerwony to mozna być pewnym w 100% że jest to zorza polarna.

Portret użytkownika solar

U mnie też są takie łuny ale

U mnie też są takie łuny ale one nie są przez UFO ale najprawdopodopodobniej zorza polarna. w nocy sie pojawiaja czasem u mnie. moze i sie mylę ale na pewno takie chmury to nie jest UFO ponieważ w jaki sposób UFo miało by wyglądać jak chmura. myślę że takie światła to normalne zjawisko, ja będę dalej przy swoim.

Portret użytkownika pako1205

@solar, kurczę,mylisz

@solar, kurczę,mylisz niestety się.Zorza polarna,to zjawisko powstające z zupełnie innych oddziaływań Słońca na atmosferę,to naturalna "jarzeniówka",a nie rozczepione światło słoneczne,widoczne na chmurach. Fotka dzisiejsza,i nie jest to zorza. ;)

Portret użytkownika Tarnowianin

Dokładnie kolego, i to nie

Dokładnie kolego, i to nie tylko wczoraj ja obserowałem juz kilka razy to zjawisko wracajac pozna pora do Tarnowa z kierunku Ryglic/Tuchowa. Na poczatku myślałem że to łuna świateł miasta ale gdy dojechałem bliżej łuna inaczej wygladała a to światło znajdywało sie z innej strony niz miasto.

Portret użytkownika barra barra

nad Dolnym Sląskiem, w nocy

nad Dolnym Sląskiem, w nocy niebo często błyska, jakby kto flashem sie bawił. Trwa to od mniej więcej 2-3 lat. Od roku można usłyszeć w nocy dziwne burczenie. W ubiegłym roku słychać było więcej metalicznych dźwięków niż teraz, które przypominają oddaloną burzę, tyte tylko, że burczenie potrafi trwać nawet minutę.

Portret użytkownika John papieros

Drogi adminie, czy

Drogi adminie, czy przypadkiem nie jest to wschód księżyca ? zjawisko z newsa obserwowałem także u siebie i to dość często. Po paru obserwacjach znalazłem winowajcę - księżyc.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Brawo Baron cywilizacja do

Brawo Baron cywilizacja do małopolski zawitała i już macie elektrycznosć :D. Poważnie to od jakiegoś czasu powietrze nad małopolską jest tak zapylone że ilość odbijanego światła cholernie się zwiekszyła i stąd może te "dziwne" łuny. 
ps. Jak będziesz obserwował następnym razem taką łunę sprawdź czy 2...5....8 km dalej też widać tą łunę. Moim zdaniem to jakieś sztuczne oświetlenie: miasto, nowy zakład przemysłowy, nowy market....sam sobie dopisz co pasuje.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

No ja jeszcze krótszy kement

No ja jeszcze krótszy kement napisałem i go nie przeczytałeś --cały-- albo nie zrozumiałeś.
Przemiesczanie się to może być złudzenie w związku przemieszczającymi się chmurami, Słońcem, czy też właśnie z opisanymi przeze mnie pyłami.... Nie wiem nie widziałem nie sprawdzałem nie interesują mnie łuny miast domów... czego tam chcesz czy nawet księżyca. 
Twoja wyobraźnia mówi ci że wcześniej tego nie było bo może nie zwracałeś uwagi. Nie podniecaj sie tak bo zawału dostaniesz i nie bierz wszystkiego do siebie.
ps. Niczego nie sugeruje podsunąłem Ci tylko kilka z możliwych rozwiązań.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

No to poznałeś moja opinię,

No to poznałeś moja opinię, wydaje mi się że to jakieś sztuczne oświetlenie, tak jak wyżej nie wiem miasto fabryka....... 
ps. jak będziesz miał okazje taką poświatę zobaczyć gdzieś nad jeziorem czy morzem (statek) to dopiero jest niesamowity widok.
ps2 a zorza polarna cud miód palce lizać Biggrin

Skomentuj