Kilku irlandzkich pilotów zgłosiło obserwację obiektów UFO! Trwa śledztwo

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Irlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego bada szereg niewyjaśnionych obserwacji, zgłoszonych w zeszłym tygodniu przez pilotów miejscowych linii lotniczych.

Tajemniczy incydent odnotowano 9 listopada, gdy wieża kontrolna w Shannon otrzymała wiadomość od pilota Boeinga 787, należącego do linii British Airways. Około godziny 6:47 czasu lokalnego, pilot zapytał się kontrolerów, czy w okolicy odbywają się jakieś ćwiczenia wojskowe, ponieważ na moment został oślepiony przez niezwykle jasne światło, które następnie oddaliło się na północ z "bardzo dużą prędkością".

W tym samym czasie dwa inne samoloty doniosły o podobnych zdarzeniach w okolicy. Wymiana zdań między pilotami a wieża kontrolną w Shannon została opublikowana w sieci w formie audio. Jeden z pilotów zasugerował, że obiekty mogły być meteorami, wchodzącymi w atmosferę ziemską. Narazie nie potwierdzono jeszcze tej teorii, ale w pewnym sensie mogłaby ona tłumaczyć zaistniałą sytuację.

Irlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał oświadczenie, w którym poinformował, że raport pilotów o niezwykłej aktywności lotniczej zostanie zbadany w ramach normalnego procesu dochodzenia w przypadku takich zdarzeń. Do sieci nie trafiły żadne dowody potwierdzające zeznania pilotów, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć im na słowo. Mimo wszystko, nagranie audio, na którym zarejestrowano dyskusję w kabinie, jednoznacznie wskazuje, że faktycznie musiało dojść do jakiejś niecodziennej obserwacji. Trudno przecież zakładać scenariusz, w którym piloci z trzech różnych samolotów mieliby identyczne halucynacje, ale historia zna dziwniejsze przypadki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj