Naukowcy odkryli dowód na stosowanie nanotechnologii w starożytnym Rzymie

Kategorie: 

Źródło:

Według ostatnich badań brytyjskich naukowców, nanotechnologia została po raz pierwszy odkryta w starożytnym Rzymie prawie 1700 lat temu. Dowodem na to, miałby być starożytny kielich wyprodukowany kiedyś między 290 i 325 rokiem n.e. Nie wykluczone, że wspomniane znalezisko może być ostatecznym dowodem potwierdzającym istnienie zaawansowanej technologii stosowanej od tysięcy lat.

 

Nanotechnologia jest prawdopodobnie jednym z największych osiągnieć w ostatnich dziesięcioleciach zaraz po wynalezieniu Internetu. Eksplozja technologiczna umożliwiła współczesnemu człowiekowi pracę z systemami do stu miliardów razy mniejszymi  niż metr. Jednak gdzie są dowody na to, że technologia ta istniała  w przeszłosci? Obiektem który doprowadził do wysunięcia tak śmiałych teorii  był relikt, który sięga do czasów cesarstwa rzymskiego. Tak zwany "kielich Lycurgusa", albo raczej jego konstrukcja, sugeruje że rzymscy rzemieślnicy wiedzieli o nanotechnologii 1700 lat temu.

Eksperci są przekonani, że kielich, został wyprodukowany między 290 a 325 rokiem n.e. Obrazy z małych szklanych rzeźb przedstawionych na kielichu prezentują scenę śmierci króla Lycurgusa z Tracji. Chociaż wydaje się, że scena jest przedstawiona za pomocą nieprzezroczystego koloru zielonego, gdy wewnątrz kielicha umieści się światło staje się on półprzezroczysty oraz czerwony. Efekt osiągnięto poprzez inkrustowanie drobnych cząstek złota i srebra w szkle. Gdy brytyjscy naukowcy zbadali fragmenty za pomocą mikroskopu odkryli, że średnica do której zredukowano cząstki metali  wynosiła 50 nanometrów. Dla porównania, odpowiada to jednej tysięcznej części ziarenka soli.

Obecnie jest to trudne do osiągnięcia, co oznaczałoby że 1700 lat temu otrzymanie takiego efektu powinno być niemożliwe. Ponadto, eksperci wskazują, że "dokładna mieszanina" metali szlachetnych w składzie przedmiotu wskazuje, że starożytni Rzymianie wiedzieli, co robią. Zasada działania efektu widzianego na kielichu jest dziecinnie prosta. Gdy światło pada na kielich, elektrony, które należą do cząstek metali mają tendencję do wibrowania w sposób, który zmienia kolor w zależności od położenia obserwatora. Naturalnie przyjęcie do wiadomości, że Rzymianie posiadali tego typu umiejętności wydaje się niemożliwe i nie da się ukryć, że taka reakcja jest jak najbardziej zrozumiała.

Jednak co jeśli okazałoby się, że sama nanotechnologia jest nawet starsza niż wspomniane 1700 lat. Co jeśli drobinki metali szlachetnych nie zostały koniecznie stworzone przez Rzymian, ale raczej przez dawniejszą i o wiele bardziej rozwiniętą cywilizacje, która podzieliła się częścią swoich technik, bez tłumaczenia ich zasady działania. Rzemieślnik, który posiadałby "tajemniczy pył" zdolny do osiągania takich rezultatów bez wątpienia zbiłby na tym fortunę, a resztki zmielonego złota i srebra byłyby przekazywane z ojca na syna wraz z tajemnicą produkcji. Oczywiście to tylko moja spekulacja i nie sposób udowodnić czy mam rację.

Po więcej na ten temat zapraszam pod poniższy link
http://master-mcn.u-strasbg.fr/wp-content/uploads/2015/09/lycurgus.pdf

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Polsky

Hihi a to odkrycie. Ale to

Hihi a to odkrycie. Ale to rzecz wiary. Mozna tak mozna inaczej. Dla mnie to bylo mgnienie dla was cala wiecznosc. I teraz tak samo dla mnie 1 dzien to 100 lat a dla was 100 lat to 100 lat. Bog jest wielki. Jestem wszystkim alfa i omega, sigma i pi, wilkiem i zajacem tomem i jerym. Wszyscy all lach. Czysciec rozpoczalem. Mozecie juz kupowac jajka zlote z Rumu unii nie musicie sie bac, smacznego. Ci Polacy to de....e szkoda, ze bede musial znowu forum zmienic jak cos nowego znajde to kochani napisze jestem tu i tu. Droga do RAJu otwarta wchodzcie za mna. All laski wszyscy lachy. Oni mowia na mnie psychopata a ja im mowie kocham was. To ich wkurza jeszcze bardziej. Jak tak mozna. Oni mnie dobijaja a ja im prezenty robie. Juz zapomieli jak to u Boga bylo. Boja sie orwell mowia. Je....c orwell. Kazdy inny all lachy. 

Portret użytkownika Michal

Opowidacie bzdury . Albo

Opowidacie bzdury . Albo gonicie za sensacja albo mamy doczynienia z trolami. Na sczęście na trole powstał preparat Trolwit. Dodatek soli złota do płynnego szkła daje taki efekt. Pod wpływem temperatury wytrąca się złoto w postaci drobin nano co daje czerwone zabarwienie. W rzece Ganges tez jest mnóstwo drobin metali wielkości nanometrów. Mądra ta rzeka, dysponuje taką technologię. 

Portret użytkownika eee

pewnie jest tak jak mówisz z

pewnie jest tak jak mówisz z tym mieszaniem soli złota z płynnym szkłem. Kielich jest naprawdę genialnie zrobiony nie tylko artystycznie, ale i właśnie technologicznie. To wiedza wprawdzie nie o nanotechnologi  , ale wcale nie mniej ciekawa, jak na tamte wieki.

Współcześni ( ja też) bez wątpienia bardziej zachwycają się prostotą linii, tych jedno kilówek ze zdjęcia pod spodem:)

Portret użytkownika staryczłowiekimoże

To szczątki wiedzy, która

To szczątki wiedzy, która została po atlantydzie. Podobnie jak mechaniczy komputer obliczający zaćmienia.
Taki kielich nie rodzi się z przypadku. Efekt jest zamierzony a sposób wytworzenia musiał być znany wcześniej. 

Portret użytkownika Szeon

Po prostu "geniusze" mogli

Po prostu "geniusze" mogli coś takiego wymyślić, znaczy to że starożytni używali nanotechnologii. Taką nano technologię sam wymyśliłem w ciągu 13-tu sekund od przeczytania tego artykułu. Efekt uzyskany przez ucieranie krzemionki z dodatkami w złotym moździerzu ot co.

Portret użytkownika baca:)

Rzymianie znali

Rzymianie znali nanotechnologie? Ok, to wiarygodne bo sam widzialem na filmie dokumentalnym Asterix jak rzymskie legiony atakowaly barbarzyncow na zminiaturyzowanych do rozmiaru pryszcza konikach... nawet z bardzo bliska tych koników nie bylo widać - one byly jak znaczki pocztowe i kazdy legionista mogl sobie na dupe nakleic nano konika.... natomiast gladiatorzy scigali sie na konikach polnych... one, jak to konie też swiecily na czerwono przy przekroczeniu mach 3

Skomentuj