Naukowcy proponują wyjaśnienie dla śpiącej wioski w Kazachstanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kazachska wioska Kalaczi była niedawno miejscem niezwykłej epidemii. Mieszkańcy nagle zasypiali bez wyraźnego powodu, a w ekstremalnych wypadkach spali nawet przez 6 dni. Dziwne zjawisko zaobserwowano po raz pierwszy w 2013 roku, ale przypadki nietypowych zaśnieć zdarzały się też praktycznie przez cały ubiegły rok. 

<--break->

 

Ostatni przypadek masowego zasypiania ludzi miał miejsce w styczniu tego roku. Naukowcy postanowili zbadać przyczyny tych tajemniczych wielodniowych zasłabnięć. Zwykle nagłe zasypianie wiąże się z uszkodzeniami neurologicznymi, na przykład po lekkomyślnie przyjętej szczepionce. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że ludzie zasypiają na skutek jakiegoś czynnika zewnętrznego.

 

We wspomnianej wiosce Kalaczi aż 114 osób cierpiało na sutek nagłego zasypiania. Część z nich skarżyło się na bóle głowy i ogólne zniechęcenie. Od razu podejrzewano, że jakiś związek z tym może mieć pobliska kopalnia uranu. Być może, że właśnie tak jest, a za zasypianie ludzi odpowiada wysoki poziom radonu, gazu powstającego w wyniku rozpadu uranu.

 

Gaz ten jest bezwonny i bezbarwny, dlatego można go wdychać nie mając nawet świadomości tego faktu. Badania naukowe dowiodły, że stężenie radonu w Kalaczi jest istotnie większe niż w pozostałej części tego regionu Kazachstanu. Władze nie mają pomysłu jak przeciwdziałać wydarzeniom z tej wioski. Jedyne rozwiązanie, jakie jest proponowane to opuszczenie wioski przez mieszkańców, albo jej przeniesienie przy pomocy rządu.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

      Bingo, to efekt

 
 
 
Bingo, to efekt działania okreslonego pola E-M (smog E-M).
 
Pewnie w okolicy jest baza "miłosników pokoju i demokracji" jacy na żywca bawią się w testowanie na podludziach swoich nowych zabawek.
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika KoFiPL

Jest taki dobry film czasami

Jest taki dobry film czasami puszczany na Planet+ (można ściagnąć go też z chomika itp. serwisów)
 
"Skażony Kazachstan 2009"
 
Z drugiej strony na efekty uboczne popromienne trzeba mniej więcej czekać około 5-10 lat (wiedza zaczerpnięta po Czarnobylu) - może o to właśnie chodzi... + Deszcze i pitna woda i owoce i warzywa wszystko skażone wiadomo czym (uszkodzonymi reaktorami na całej ziemi i tysiącami ton powywalanych tu i tam najczęściej do morza. To wszystko tam jest i będzie truło na wieki i nie zniknie w zasadzie nigdy.)
 
Och jak to się nie spodobało co napisałem lobby atomowemu - a teraz atakujcie mnie wy kłamcy i krwiopijcy nie mający szacunku dla niczego co żyje !

Portret użytkownika El Koto

Dobrze napisałeś. PS Tu nie

Dobrze napisałeś.
PS
Tu nie ma lobby atomowego i nikt na ciebie nie nakrzyczy. Wyluzuj - tu są jeno świry. A jak obawiasz się promieniowania atomowego to zobacz na nowy skafander przeciwatomowy mojej żony ... i zrób sobie lepszy.
Blum 3

Portret użytkownika leming pospolity

Ciekawe ile osób w Polsce

Ciekawe ile osób w Polsce cierpi na tzw."sutek nagłego zasypiania",czy jest on zaraźliwy i przedewszystkim gdzie ten sutek jest zlokalizowany na ciele - pomogłoby to w przypadku osób z syndromem bezsenności !!! Biggrin
Cyt.: "We wspomnianej wiosce Kalaczi aż 114 osób cierpiało na sutek nagłego zasypiania."

Strony

Skomentuj