Tajemnice Nibiru - niezwykła historia Anunnaki według Sumerów

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Sumerowie, jedna z najstarszych cywilizacji, pozostawili po sobie wiele tajemnic i sekretów. Jedną z najbardziej intrygujących jest wzmianka o jedenastej planecie Układu Słonecznego, którą nazwali Nibiru. Według zapisów sumeryjskich, planeta ta miała bardzo szeroką orbitę eliptyczną z okresem obiegu wynoszącym 3600 lat, poruszając się w przeciwnym kierunku niż inne planety i przemierzając cały Układ Słoneczny.

 

Sumerowie wierzyli, że na Nibiru istniała pozaziemska cywilizacja znana jako Anunnaki. Opisali te stworzenia jako wysokie, dochodzące do czterech metrów wysokości i charakteryzujące się bardzo długą żywotnością. Według Sumerów, Anunnaki zstąpili z nieba i założyli swoją bazę na Ziemi. Co jednak sprowadziło Anunnaki na Ziemię? Naukowcy sugerują, że wyczuli zbliżający się kataklizm klimatyczny, który groził straszliwym ochłodzeniem. Kiedy Nibiru zbliżyło się do Ziemi, Anunnaki przybyli na swoich statkach kosmicznych i założyli bazę w Sumerze, gdzie zbudowali astroport zwany Eridu.

 

Co ciekawe, Anunnaki początkowo nie znaleźli złota na Ziemi i musieli go szukać wszędzie. W końcu odkryli go w dolinie w południowo-wschodniej Afryce, w pobliżu wyspy Madagaskar. Robotnicy Anunnaki zaczęli rozwijać kopalnie i wydobywać złoto pod przywództwem Enlila, młodszego brata Enki. Jednak robotnicy wkrótce zbuntowali się, a naukowcy Anunnaki postanowili wykorzystać inżynierię genetyczną do stworzenia własnych sług. Tak więc około 300 tysięcy lat temu pojawił się człowiek, którego przeznaczeniem było służenie obcym istotom. Sumeryjskie teksty mówią, że Anunnaki sprawili, że ludzie szanowali ich dzięki swoim niezwykłym zdolnościom, takim jak „oko umieszczone bardzo wysoko, które widzi wszystko, co dzieje się na Ziemi” oraz „ognisty promień, który przenika całą materię”.

 

Według sumeryjskich zapisów Enlil otrzymał rozkaz zniszczenia rasy ludzkiej, aby utrzymać eksperyment genetyczny w tajemnicy i nie zakłócać naturalnego rozwoju planety. Ale Enki, brat Enlila, uratował kilka osób i oświadczył, że człowiek zasłużył na prawo do życia. To rozgniewało Enlila, który zażądał zwołania rady najmądrzejszych, aby zadecydowała o losie ludu. W rezultacie Rada podjęła decyzję o umożliwieniu ludziom dalszego życia na Ziemi. Zatem, według tekstów sumeryjskich, ludzkość otrzymała szansę istnienia.

 

Historia Sumerów i Nibiru pozostaje tajemnicą, a wielu badaczy nadal poszukuje dowodów na istnienie tej zaginionej planety i cywilizacji pozaziemskiej.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj