Trzy piramidy w Gizie są przedstawione na strusim jaju sprzed 5000 lat a wtedy ponoć nie istniały

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Starożytni Egipcjanie polowali na strusie jeszcze w czasach przeddynastycznych. W tym okresie ich jaja były szeroko wykorzystywane do różnych celów, od jedzenia a po opróżnieniu ich również jako pojemników. Jedno z takich jaj znaleziono w grobowcu Nagada I w Nubii sprzed ponad 5000 lat. Znajduje się na nim obraz, który niektórym kojarzy się z piramidami w Gizie, co jest niemożliwe, biorąc pod uwagę oficjalną datę budowy tych zabytków.

Egiptolodzy szacują, że wiek wielkich piramid na płaskowyżu Giza wynosi około 4600 lat. Jednakże, ponieważ są one wykonane z kamienia, tradycyjne metody datowania, takie jak datowanie na podstawie ubytku izotopu węgiela C-14, nie mogą być użyte do określenia ich wieku. Co gorsza, brak znaczących inskrypcji wewnątrz tych struktur i pozorna zgodność architektoniczna, która pojawiła się później, sugeruje, że Egipcjanie z czasów Cheopsa, Chefrena i Menkaure mogli nie być ich budowniczymi - a jeśli byli, otrzymali pomoc od ktoś bardziej zaawansowanego.

Z powodów przedstawionych powyżej wiele z tego, co wiadomo o kompleksie w Gizie, to spekulacje uważane za prawdę historyczną. Na przykład egiptologia sugeruje, że tzw. cmentarz budowniczych, znaleziony w 1990 r. w pobliżu trzech piramid z płaskowyżu, należał do tych, którzy wznieśli te pomniki. I choć wydaje się to logiczne, faktem jest, że w tym miejscu nie ma tylu grobowców, ile powinno było być budowniczych, którzy mogliby je zbudować - podobno - za pomocą narzędzi, które dopiero co wyszły z epoki neolitu.

I nie mówmy nawet o Wielkim Sfinksie, którego twarz nie pasuje do twarzy faraona, któremu nauka go przypisuje. Niepewność wokół płaskowyżu Gizy skłoniła wielu do szukania dowodów wykraczających poza ortodoksyjne pojęcia, z których niektóre były znaczące, aby nawet rozważyć hipotezę o większej starożytności. I do tego ostatniego należy zaskakujące strusie jajo znalezione w grobowcu w pobliżu Asuanu. 

 

Według datowania ludzkie szczątki w tym grobowcu miały 5000 lat. Dlatego rozsądnie jest przyjąć, że znalezione tam pogrzebowe artykuły toaletowe były równie stare. Jajo strusie ozdobione jest wzorem z trzema piramidami i rzeką Nil po jednej stronie. Ale jak to możliwe, skoro zabytki Gizy – według „oficjalnej nauki” – jeszcze pięć tysięcy lat temu nie istniały?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika moon fake

I co warta jest ta śmieszna

I co warta jest ta śmieszna człowiecza nauka? Nie 4600 a 46 000 jeśli już . Potop ma 12 000 a piramidy stały wcześniej. W Egipcie nie bez powodu mówią "Człowiek boi się czasu a czas boi się piramid" Trzeba umieć słuchać ludzi  a nie tylko cyferki i cyferki.

Skomentuj