W 1978 roku 45-metrowa kałamarnica zaatakowała amerykański statek

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W 1978 roku, USS Stein, okręt Marynarki Wojennej USA, doświadczył niezwykłego i tajemniczego ataku, który pozostawia naukowców w szoku i dezorientacji do dziś. Zdarzenie to, ujęte w oficjalnym raporcie „Stworzenia morskie a problem uszkodzeń sprzętu”, wywołuje wiele pytań i teorii na temat tego, co mogło zaatakować statek.

 

Uszkodzenia, odkryte na sonarze przymocowanym do dna USS Stein, były zdumiewające. Gumowa powłoka NOFOUL, przeznaczona do ochrony przed osadzaniem się zanieczyszczeń, została rozdarta ostrymi pazurami. Naukowcy stwierdzili, że uszkodzenia mogły zostać spowodowane przez dużą kałamarnicę, jednakże wielkość pazurów wskazywała na istnienie znacznie większego stworzenia niż znane gatunki kałamarnic.

 

Największe znane kałamarnice olbrzymie osiągają około 8 metrów długości, ale istnieją niepotwierdzone doniesienia o 20-metrowych osobnikach. Kałamarnice posiadają przyssawki, a niektóre gatunki mają ostre, zakrzywione pazury, które mogą spowodować znaczne uszkodzenia. Oceany wciąż kryją wiele tajemnic, w tym potencjalnie nieznane gatunki kałamarnic olbrzymich.

Oficjalne źródła nie ujawniły wszystkich szczegółów incydentu z USS Stein. Informacje o lokalizacji statku, obecności stworzenia na radarze, czy dźwiękach słyszanych przez załogę pozostają nieznane, co może wskazywać na utajnienie tych danych.

 

F. G. Wood z Centrum Systemów Oceanicznych Marynarki Wojennej stwierdza: „Gdyby za atak odpowiadała kałamarnica, musiałaby należeć do nieznanego dotąd nauce gatunku i być niezwykle duża”.

 

Chociaż hipoteza o kałamarnicy olbrzymiej wydaje się być przekonująca, wciąż brakuje ostatecznych dowodów na potwierdzenie tej teorii. Eksperci podkreślają, że ocean wciąż jest pełen tajemnic, a kałamarnica olbrzymia może być jedną z nich. Do czasu, aż uda się rozwikłać tę zagadkę, stworzenia te pozostaną ukryte w głębinach oceanu, owiane tajemnicą.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj