Zakwestionowano teorie grawitacji Newtona i Einsteina sugerując, że ciemna materia i energia to bzdury

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Odkrycie naukowca z Korei Południowej może zrewolucjonizować nasze zrozumienie grawitacji. Analizując układy podwójnych gwiazd, zaobserwowano, że przy niskich przyspieszeniach gwiazdy poruszają się nawet o 40% szybciej niż przewidywały teorie Newtona i Einsteina. Takie zaskakujące wyniki sugerują, że tradycyjne pojęcia ciemnej materii i energii mogą być zbędne.

 

Kyu-Hyun Che z Uniwersytetu Sejong w Seulu przeprowadził badanie, które skoncentrowało się na analizie ruchów orbitalnych szerokich gwiazd podwójnych. Wykorzystując metodę Monte Carlo, naukowiec dokładnie obliczył przyspieszenia grawitacyjne tych gwiazd. Odkrycie Che stanowi wyzwanie dla współczesnych przekonań dotyczących ciemnej materii i budzi pytania o aktualność teorii Newtona i Einsteina w określonych warunkach.

 

Profesor Che podkreślił, że jego podejście do badania grawitacji opierało się na obliczeniach przyspieszeń, ponieważ pole grawitacyjne samo w sobie jest przyspieszeniem. To podejście zainspirowało doświadczenie Che w badaniu krzywych rotacji galaktyk.

 

Wyniki badań ukazały, że gwiazdy podwójne zaczynają odbiegać od przewidywań klasycznych teorii grawitacji przy przyspieszeniach poniżej jednego nanometra na sekundę do kwadratu. W szczególności, przy przyspieszeniach poniżej 0,1 nanometra na sekundę do kwadratu, obserwowane przyspieszenie jest od 30 do 40 procent większe niż te zaproponowane przez Newtona i Einsteina.

 

Wpływ tych odkryć jest potężny. Dr John Smith, uznany astrofizyk, podkreślił, że badanie to potwierdza zmodyfikowaną teorię MOND i stawia pod znakiem zapytania istnienie ciemnej materii. Jego zdaniem, odkrycie to może prowadzić do rewolucji w naszym rozumieniu podstawowych praw natury.

 

Jedno jest pewne: te odkrycia wywracają do góry nogami nasze dotychczasowe rozumienie wszechświata i wymagają dogłębnej rewizji aktualnych teorii grawitacji. Otwierają one drzwi do nowego, ekscytującego rozumienia natury wszechświata i prowadzą do zastanawiania się, jakie inne zakorzenione przekonania naukowe mogą zostać wkrótce zakwestionowane.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj