Magia działa, ponieważ myśli mają moc sprawczą?

Kategorie: 

Rytualna maska afrykańska stosowana przez szamanów - źródło: dreamstime.com

Od najmłodszych lat większość z nas pasjonowała się sztuczkami magicznymi, czarodziejkami, czarnoksiężnikami i magią, jako taką. Oczywiście szybko zrozumieliśmy, że nie wystarczy rzucić zaklęcie, aby pewne rzeczy się wykonały. Ponieważ magia nie jest rzeczą prostą i doświadczenie jej nie jest czymś pospolitym zwykło się myśleć, że coś takiego po prostu nie istnieje. Jednak magia jest czymś bardzo realnym a jej moc jest tym większa im większy strach przed nią i wiara w jej skuteczność.

 

Kreślenie znaków w powietrzu, wróżenie z fusów czy tarota kojarzy nam się raczej z operetkowymi postaciami telewizyjnych wróżbitów. Jednak magia to zagadnienie poważne i bywa niebezpieczna. Jak wiemy magia może być biała i czarna. Biała magia to nic innego jak modlitwa lub jej formy. Jej skuteczność objawia się odpowiednim przygotowaniem osoby czyniącej sztuczki magiczne. Tak przynajmniej twierdza założyciele większości światowych religii. Zarówno Jezus jak i Budda wskazywali, że klucz do wszystkiego jest w nas samych i dopiero przełamanie wszelkich ziemskich ograniczeń pozwala dostrzec to, że człowiek ma wpływ na to, co się z nim dzieje.

 

Zrównanie magii do modlitwy może budzić pewien sprzeciw, ale przecież zaklęcie czy talizman też działa wtedy, kiedy jest głębokie przekonanie, że będzie działał przez swoją magiczną moc. Oznacza to, że człowiek potrzebuje niekiedy totemu, czegoś, co go utwierdzi w przekonaniu, że jest coś, co gwarantuje taki a nie inny obrót spraw. Magiczne ozdrowienia po łykaniu homeopatycznych leków wcale nie oznaczają ich skuteczności tylko właściwe zbudowanie przekonania, ze muszą pomóc.

 

Istnieje też niestety coś takiego jak zła, czarna magia. Rzucenie na kogoś uroku nie jest wcale rzeczą rzadką i nie dochodzi do tego wyłącznie przy pośrednictwie kapłana Voodoo. Wystarczy, że ktoś żywi do ciebie urazę na tyle silną, że nie przestaje ci źle życzyć. Gdy ktoś głośno przeklnie druga osobę, zwłaszcza przy świadkach często takie przekleństwo potrafi zaważyć na całym życiu. Negatywne myśli również mają moc sprawczą, ale ładunek emocjonalny, jaki za sobą niosą jest niebezpieczny również dla samego miotającego przekleństwa.

 

Niektórzy twierdzą, że magią można nazwać dowolną technologię nieznaną ludzkości na danym poziomie rozwoju. Jednak, co innego, gdy widzimy magiczne zachowanie obiektów znikających i pojawiających się w powietrzu, wiemy już na tyle dużo, aby nie nazywać tego magią tak jak nasi przodkowie. Co jednak zrobić z tym całym ogromem przypadków, kiedy to zwykłe myśli, negatywne i pozytywne, kierunkowane lub bezmyślnie wysłane, wpływają na otaczający nas świat?

 

Niektórzy rozumieją „magiczny” wpływ jaki można wywrzeć na otoczenie i wiedzą, że jest to broń tak potężna, że może przynosić uzdrowienie, ale i ciężką chorobę a igranie z nią bez świadomości  z czym ma się do czynienia może być zajęciem niebezpiecznym zwłaszcza, gdy chcemy przy tej pomocy kogoś skrzywdzić. Prawdziwą magią parają się obecnie szamani kultywujący tradycje przodków i operujący w miejscach, które może pokazać tylko Ayahuasca. Ludzie zagonieni dniem codziennym nie są w stanie tego pojąć i nawet gdy doświadczają na sobie „magii” nazywają to często szczęściem lub pechem czym dowiodą, że nie rozumieją zupełnie procesów zachodzących dookoła nich.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alastor

Rytuały miłosne wykonywane

Rytuały miłosne wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie predyspozycje, wiedzę i doświadczenie, są bardzo skutecznym sposobem na uzdrowienie przerwanych związków czy wejście w nowe związki z osobami, ku którym pałamy miłością czy choćby początkową fascynacją https://wrozby-czary-uroki-klatwy.pl/

W rzeczywistości rytuały miłosne bardzo wielu osobom pomogły uzdrowić związki, czy znaleźć miłość. Coraz więcej zresztą osób poszukuje skutecznych rytualistów, ponieważ dowiadują się z różnych źródeł, przede wszystkim jednak od znajomych, że za pomocą rytuałów mogą mieć to, czego chcą https://www.rytualymagiczne.com.pl/

Portret użytkownika Matari

Od czasu kiedy Ayahuascą

Od czasu kiedy Ayahuascą zająl się przemysl komercyjny cała ta "magia" stracila moc. Od wieków w świat magii miały dostęp tylko wyselekcjonowane osoby o wysokim poziomie rozwoju duchowego. I nic tego nie zmieni po wsze czasy. 

Portret użytkownika hopsiup

A. Crowley napisał w "Magii w

A. Crowley napisał w "Magii w teorii i praktyce": "Czyń swoją wolę niechaj będzie całym prawem". To jest kwintesencja tego co jest magią. Wyraża się w słowie "ja". Ja czynię. Modlitwa jest zupełnie czym innym. Proszę sobie oszczędzić prześmiewczych komentarzy.

Portret użytkownika Ania

No tak ale on napisał również

No tak ale on napisał również w dziele "Magija w teorii i praktyce." w jego XII rozdziale "O ofierze krwi i sprawach pokrewnych.",  pisał: "Dla najwyższej duchowej pracy trzeba odpowiednio wybrać ofiarę, która zawiera największą i najczystszą moc. Męskie dziecko o doskonałej niewinności i wysokiej inteligencji jest najodpowiedniejszą i najbardziej satysfakcjonującą ofiarą"To przejawia się we wszystkich praktykach kultycznych z wiązanych z magią,Widoczne to jest min w obrządku Voodoo, w kulcie Satanicznym który proklamował Crowley, jak również Las Reglas de Congo( Paolo Mayombe, kult Santa Muerte który w swych praktykach jest okrutny i nie ludzki, przypomnę tylko że licznymi ich ofiarami są właśnie dzieci o czym wspomina Crowley.Jak też chociażby kult Ju-Ju (czyt. dżu-dżu)  skupiony głównie w Afryce Zachodniej, ale teraz i nie tylko wraz z migracją ludności z tych terenów, adaptowane zostają w Europie te właśnie wierzenia, gdzie już dziś w obecnym czasie policja ma do czynienia z rytualnymi mordami dzieci w celu uzyskania talizmanów"Muti",Często to rodzice tych dzieci dopuszczają się tych zbrodni, prowadząc ich do szamana który dokonuje rytualnego mordu(na dziecku), w celu uzyskania doskonałego Muti-talizmanu który to ma dać osobie która np wypije krew.,zje mózg ofiary siłę i dobrobyt.W celu powodzenia(przyrost gotówki) w domu czy intresach zakopuje się pod domem czy też sklepem ręce lub nogi ofiary rytualnego mordu.Drugą sprawa jest mordowanie dzieci przez przemytników i hande na czarnym rynku , talizmanami Muti.No i należy wspomniec przytaczanego Alistera Crowleya, który sugerował i często mówił wprost o Alchemii Krwi , czyli czystości ofiary, zatem.To jest kwintesencja tego co jest magią.Także za takie "Ja".."Ja "czynię to jest prokurator.Bo magia to nie wiara w magiczne różdźki i różowe słonie, ale krew , doskonałą ofiarę w celu nabycia mocy, no i psychologiczne aspekty dominacjinad ofiarą, w tym wypadku bezbronnym dzieckiem uzyskane poprzez rytuał.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Parapsychologia jest

Parapsychologia jest dziedziną, która miedzy innymi zajmuje sie pojęciem "magii słów i mysli" Te czynniki sprawcze  w zalezności od wniknięcia w niematerialne strefy otaczającego kosmosu wywołują wibracje adekwatne do rodzaju tych słów a raczej wyrażanych emocjami treści. Słowa tu nie są istotne, lecz emocjonalnie wyrażane mysli. Im wieksza moc umysłu, tym działnie tych emocji jest silniejsze na otoczenie.
 Wiem, bo sam wywoływalem różne zjawiska i reakcje ludzi i wpływałem na odległość.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dobra opowiem wam moje

Dobra opowiem wam moje wspomnienia jakie miałem z magią. 
Na 3 roku studiów wpadlismy na pomysł żeby kumplowi z akademika wsypać do rozpuszczalnej herbaty laxigen (podobne granulki i bezwonne) no i jego współlokator zrobił laleczkę wodoo (chyba z papieru) i zaczął wbijać w brzuch tej kukiełki szpilki i wkur...go że będzie jego magia na niego działać i dostanie boleści brzucha i sraczki. Mozecie sobie wyobrazić co się zaczeło dziać Smile po tygodniu kumpel blagał swojego współlokatora zeby wyrzucił tą laleczkę, a najlepsze ze uwierzył w magię. Stare dobre czasy studiów Biggrin miało się pomysły.
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika MARGO

Cyt. " Reguły dla Istoty

Cyt. " Reguły dla Istoty ludzkiej1. Otrzymasz ciało.Możesz je kochać albo nienawidzić, ale przez cały ten okres będzie ono twoje.2. Będziesz się uczył.Jesteś zapisany do szkoły zwanej życiem, nieoficjalnej i wypełniającej cały twójczas. Każdego dnia masz w niej okazję do nauki. Możesz polubić te lekcjealbo też uważać, że są głupie i oderwane od tematu.3. Nie ma żadnych pomyłek. Są tylko lekcje.Rozwój jest procesem prób i błędów, eksperymentowaniem."Nieudane" eksperymenty są w takiej samej mierze częścią procesu, jakeksperyment, który kończy się powodzeniem.4. Lekcja powtarzana jest do czasu, aż zostanie wyuczona.Lekcja będzie ci przedstawian w różnych formach, aż zdołasz sie jej nauczyć.Kiedy się jej nauczysz, możesz przejść do następnej lekcji.5. Nauka nie ma końca.Nie istnieje okres życia, w którym nie ma lekcji.Jeśli żyjesz, uczysz się cały czas.6. "Tam" nie jest niczym lepszym, niz "tu"Kiedy "tam" zamienieło się w "tu", otrzymujesz po prostu kolejne "tam", któreznowu będzie wygladało lepiej, niz "tu".7. Inni są odbiciem ciebie.Nie możesz kochać czy nienawidzić czegoś, co wiąże się z inną osobą, aż nie odbijeona czegoś, co kochasz lub nienawidzisz, a co wiąże się z tobą.8. To, co zrobisz z życiem zależy od ciebie.Masz wszelkie narzędzia i źródła, jakich potrzebujesz.To, co z nimi zrobisz, zależy wyłącznie od ciebie. Masz wybór.9. Odpowiedzi są wewnątrz ciebie.Odpowiedzi na pytania o życie są w tobie.Wszystko, co powinieneś zrobić to patrzeć, słuchać i ufać.10. O wszystkim tym zapomnisz.(Anonim)
tytat pochodzi z książki Sukie Miller " Dalej niż życie i śmierć"

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Strony

Skomentuj