Magia działa, ponieważ myśli mają moc sprawczą?

Kategorie: 

Rytualna maska afrykańska stosowana przez szamanów - źródło: dreamstime.com

Od najmłodszych lat większość z nas pasjonowała się sztuczkami magicznymi, czarodziejkami, czarnoksiężnikami i magią, jako taką. Oczywiście szybko zrozumieliśmy, że nie wystarczy rzucić zaklęcie, aby pewne rzeczy się wykonały. Ponieważ magia nie jest rzeczą prostą i doświadczenie jej nie jest czymś pospolitym zwykło się myśleć, że coś takiego po prostu nie istnieje. Jednak magia jest czymś bardzo realnym a jej moc jest tym większa im większy strach przed nią i wiara w jej skuteczność.

 

Kreślenie znaków w powietrzu, wróżenie z fusów czy tarota kojarzy nam się raczej z operetkowymi postaciami telewizyjnych wróżbitów. Jednak magia to zagadnienie poważne i bywa niebezpieczna. Jak wiemy magia może być biała i czarna. Biała magia to nic innego jak modlitwa lub jej formy. Jej skuteczność objawia się odpowiednim przygotowaniem osoby czyniącej sztuczki magiczne. Tak przynajmniej twierdza założyciele większości światowych religii. Zarówno Jezus jak i Budda wskazywali, że klucz do wszystkiego jest w nas samych i dopiero przełamanie wszelkich ziemskich ograniczeń pozwala dostrzec to, że człowiek ma wpływ na to, co się z nim dzieje.

 

Zrównanie magii do modlitwy może budzić pewien sprzeciw, ale przecież zaklęcie czy talizman też działa wtedy, kiedy jest głębokie przekonanie, że będzie działał przez swoją magiczną moc. Oznacza to, że człowiek potrzebuje niekiedy totemu, czegoś, co go utwierdzi w przekonaniu, że jest coś, co gwarantuje taki a nie inny obrót spraw. Magiczne ozdrowienia po łykaniu homeopatycznych leków wcale nie oznaczają ich skuteczności tylko właściwe zbudowanie przekonania, ze muszą pomóc.

 

Istnieje też niestety coś takiego jak zła, czarna magia. Rzucenie na kogoś uroku nie jest wcale rzeczą rzadką i nie dochodzi do tego wyłącznie przy pośrednictwie kapłana Voodoo. Wystarczy, że ktoś żywi do ciebie urazę na tyle silną, że nie przestaje ci źle życzyć. Gdy ktoś głośno przeklnie druga osobę, zwłaszcza przy świadkach często takie przekleństwo potrafi zaważyć na całym życiu. Negatywne myśli również mają moc sprawczą, ale ładunek emocjonalny, jaki za sobą niosą jest niebezpieczny również dla samego miotającego przekleństwa.

 

Niektórzy twierdzą, że magią można nazwać dowolną technologię nieznaną ludzkości na danym poziomie rozwoju. Jednak, co innego, gdy widzimy magiczne zachowanie obiektów znikających i pojawiających się w powietrzu, wiemy już na tyle dużo, aby nie nazywać tego magią tak jak nasi przodkowie. Co jednak zrobić z tym całym ogromem przypadków, kiedy to zwykłe myśli, negatywne i pozytywne, kierunkowane lub bezmyślnie wysłane, wpływają na otaczający nas świat?

 

Niektórzy rozumieją „magiczny” wpływ jaki można wywrzeć na otoczenie i wiedzą, że jest to broń tak potężna, że może przynosić uzdrowienie, ale i ciężką chorobę a igranie z nią bez świadomości  z czym ma się do czynienia może być zajęciem niebezpiecznym zwłaszcza, gdy chcemy przy tej pomocy kogoś skrzywdzić. Prawdziwą magią parają się obecnie szamani kultywujący tradycje przodków i operujący w miejscach, które może pokazać tylko Ayahuasca. Ludzie zagonieni dniem codziennym nie są w stanie tego pojąć i nawet gdy doświadczają na sobie „magii” nazywają to często szczęściem lub pechem czym dowiodą, że nie rozumieją zupełnie procesów zachodzących dookoła nich.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Matari

Od czasu kiedy Ayahuascą

Od czasu kiedy Ayahuascą zająl się przemysl komercyjny cała ta "magia" stracila moc. Od wieków w świat magii miały dostęp tylko wyselekcjonowane osoby o wysokim poziomie rozwoju duchowego. I nic tego nie zmieni po wsze czasy. 

Portret użytkownika hopsiup

A. Crowley napisał w "Magii w

A. Crowley napisał w "Magii w teorii i praktyce": "Czyń swoją wolę niechaj będzie całym prawem". To jest kwintesencja tego co jest magią. Wyraża się w słowie "ja". Ja czynię. Modlitwa jest zupełnie czym innym. Proszę sobie oszczędzić prześmiewczych komentarzy.

Portret użytkownika Ania

No tak ale on napisał również

No tak ale on napisał również w dziele "Magija w teorii i praktyce." w jego XII rozdziale "O ofierze krwi i sprawach pokrewnych.",  pisał: "Dla najwyższej duchowej pracy trzeba odpowiednio wybrać ofiarę, która zawiera największą i najczystszą moc. Męskie dziecko o doskonałej niewinności i wysokiej inteligencji jest najodpowiedniejszą i najbardziej satysfakcjonującą ofiarą"To przejawia się we wszystkich praktykach kultycznych z wiązanych z magią,Widoczne to jest min w obrządku Voodoo, w kulcie Satanicznym który proklamował Crowley, jak również Las Reglas de Congo( Paolo Mayombe, kult Santa Muerte który w swych praktykach jest okrutny i nie ludzki, przypomnę tylko że licznymi ich ofiarami są właśnie dzieci o czym wspomina Crowley.Jak też chociażby kult Ju-Ju (czyt. dżu-dżu)  skupiony głównie w Afryce Zachodniej, ale teraz i nie tylko wraz z migracją ludności z tych terenów, adaptowane zostają w Europie te właśnie wierzenia, gdzie już dziś w obecnym czasie policja ma do czynienia z rytualnymi mordami dzieci w celu uzyskania talizmanów"Muti",Często to rodzice tych dzieci dopuszczają się tych zbrodni, prowadząc ich do szamana który dokonuje rytualnego mordu(na dziecku), w celu uzyskania doskonałego Muti-talizmanu który to ma dać osobie która np wypije krew.,zje mózg ofiary siłę i dobrobyt.W celu powodzenia(przyrost gotówki) w domu czy intresach zakopuje się pod domem czy też sklepem ręce lub nogi ofiary rytualnego mordu.Drugą sprawa jest mordowanie dzieci przez przemytników i hande na czarnym rynku , talizmanami Muti.No i należy wspomniec przytaczanego Alistera Crowleya, który sugerował i często mówił wprost o Alchemii Krwi , czyli czystości ofiary, zatem.To jest kwintesencja tego co jest magią.Także za takie "Ja".."Ja "czynię to jest prokurator.Bo magia to nie wiara w magiczne różdźki i różowe słonie, ale krew , doskonałą ofiarę w celu nabycia mocy, no i psychologiczne aspekty dominacjinad ofiarą, w tym wypadku bezbronnym dzieckiem uzyskane poprzez rytuał.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Parapsychologia jest

Parapsychologia jest dziedziną, która miedzy innymi zajmuje sie pojęciem "magii słów i mysli" Te czynniki sprawcze  w zalezności od wniknięcia w niematerialne strefy otaczającego kosmosu wywołują wibracje adekwatne do rodzaju tych słów a raczej wyrażanych emocjami treści. Słowa tu nie są istotne, lecz emocjonalnie wyrażane mysli. Im wieksza moc umysłu, tym działnie tych emocji jest silniejsze na otoczenie.
 Wiem, bo sam wywoływalem różne zjawiska i reakcje ludzi i wpływałem na odległość.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dobra opowiem wam moje

Dobra opowiem wam moje wspomnienia jakie miałem z magią. 
Na 3 roku studiów wpadlismy na pomysł żeby kumplowi z akademika wsypać do rozpuszczalnej herbaty laxigen (podobne granulki i bezwonne) no i jego współlokator zrobił laleczkę wodoo (chyba z papieru) i zaczął wbijać w brzuch tej kukiełki szpilki i wkur...go że będzie jego magia na niego działać i dostanie boleści brzucha i sraczki. Mozecie sobie wyobrazić co się zaczeło dziać Smile po tygodniu kumpel blagał swojego współlokatora zeby wyrzucił tą laleczkę, a najlepsze ze uwierzył w magię. Stare dobre czasy studiów Biggrin miało się pomysły.
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika MARGO

Cyt. " Reguły dla Istoty

Cyt. " Reguły dla Istoty ludzkiej1. Otrzymasz ciało.Możesz je kochać albo nienawidzić, ale przez cały ten okres będzie ono twoje.2. Będziesz się uczył.Jesteś zapisany do szkoły zwanej życiem, nieoficjalnej i wypełniającej cały twójczas. Każdego dnia masz w niej okazję do nauki. Możesz polubić te lekcjealbo też uważać, że są głupie i oderwane od tematu.3. Nie ma żadnych pomyłek. Są tylko lekcje.Rozwój jest procesem prób i błędów, eksperymentowaniem."Nieudane" eksperymenty są w takiej samej mierze częścią procesu, jakeksperyment, który kończy się powodzeniem.4. Lekcja powtarzana jest do czasu, aż zostanie wyuczona.Lekcja będzie ci przedstawian w różnych formach, aż zdołasz sie jej nauczyć.Kiedy się jej nauczysz, możesz przejść do następnej lekcji.5. Nauka nie ma końca.Nie istnieje okres życia, w którym nie ma lekcji.Jeśli żyjesz, uczysz się cały czas.6. "Tam" nie jest niczym lepszym, niz "tu"Kiedy "tam" zamienieło się w "tu", otrzymujesz po prostu kolejne "tam", któreznowu będzie wygladało lepiej, niz "tu".7. Inni są odbiciem ciebie.Nie możesz kochać czy nienawidzić czegoś, co wiąże się z inną osobą, aż nie odbijeona czegoś, co kochasz lub nienawidzisz, a co wiąże się z tobą.8. To, co zrobisz z życiem zależy od ciebie.Masz wszelkie narzędzia i źródła, jakich potrzebujesz.To, co z nimi zrobisz, zależy wyłącznie od ciebie. Masz wybór.9. Odpowiedzi są wewnątrz ciebie.Odpowiedzi na pytania o życie są w tobie.Wszystko, co powinieneś zrobić to patrzeć, słuchać i ufać.10. O wszystkim tym zapomnisz.(Anonim)
tytat pochodzi z książki Sukie Miller " Dalej niż życie i śmierć"

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika gus

"Magiczne ozdrowienia po

"Magiczne ozdrowienia po łykaniu homeopatycznych leków wcale nie oznaczają ich skuteczności tylko właściwe zbudowanie przekonania, ze muszą pomóc." ... do teraz nie bardzo rozumiem jak udało się przekonać mojego pieska, żeby był przekonany że podany lek homeopatyczny mu pomoże ... a właśnie homeopatia wyleczyła go z poważnej choroby, chyba że jego weterynarz umie komunikować się ze zwierzętami i je przekonywać, haha.
Wiecie co powiedział weterynarz jak się go zapytałem czemu homeopatia jest tak brutalnie odrzucana? Powiedział że to kwestia świadomości Blum 3

Portret użytkownika shk

Homeopatia i placebo to

Homeopatia i placebo to najdoskonalsze "lekarstwa", bez skutków ubocznych, nie zawieraja (przeważnie) żadnych groźnych substancji, co najwyżej obojętne dla organizmu.
Dzięki przekonaniu, że wyleczyć z choroby może tylko dany lek, firmy farmaceutyczne zbijają fortuję. Więc stają na głowie by przekonać ludzi że leczą tylko i wyłącznie leki.
Każdy sobie musi sam podjąć decyzję, czy zaufa firmie farmaceutycznej czy wybierze leczenie naturalne.

Portret użytkownika Evia

Pamiętam jak byłam na

Pamiętam jak byłam na rekolekcjach ze szkoły kilka lat temu i ksiądz starał się nas przekonać, że homeopatia to dzieło  Szatana. Do tej pory śmiać mi się z tego chce. Blum 3

Portret użytkownika jako

Prawdziwą magią parają się

Prawdziwą magią parają się obecnie Masoni
w swoicj lożach podczas obrzędów rysują na ziemi krąg lewiatana  wchodzą do niego ,
demon staje w trójkącie  i dyskutóją z demonami .i to jest magia .


jeśli chcecie wiedzieć coś więcej polecam podręcznik dla inspektora generalnego 33 stopnia masoneri .
znajdziesz w nim sekrety wolnomularzy.
prawie  wszystkie tajemnice wolnejmasoneri.
http://www6.zippyshare.com/v/59977571/file.html
jeśl i będziecie czytać nie wolno nie wymawić  imion na głos jest to bardzo niebespieczne
 
 

 
 
 

Portret użytkownika 85r

Prawdziwa to znaczy że ma

Prawdziwa to znaczy że ma moc, czy ma moc? Masonów interesuje tylko czarna magia, jak na sadystów przystało. Oni myślą że czym więcej ludzi zabiją, tym moc magiczna większa Smile Prawda wygląda z goła inaczej, czym więcej zabijesz tym więcej masz wrogów. Oni natomiast myślą że jesteście płotki więc im nie zagrażacie, czy tak jest rzeczywiście to się okaże, ale to w dużej mierze od was zależy jacy z was czarodzieje.

Portret użytkownika Wichman

Widziałem na własne oczy i

Widziałem na własne oczy i jak działa zaklęcie na robienie kasiory.
Działa głównie na terenie RP.
Posługuje się nim perfekcyjnie największy mag ITV.
A teraz zdradzę wam treść tego zaklęcia, początek i koniec zaklęcia jest nieistotny najważniejsze jest,
"... Pani wie o czym ja mówię ...", wszyscy poddani zaklęciu odpowiadają TAK , a saldo konta maga powiększa się o 3PLN+VAT. To naprawdę działa . Niech ktoś spróbuje mi powiedzieć że myśli nie kształtują rzeczywistości. Przecież wszyscy  którzy  zetknęli się z tą magią "myślą" że to "rzeczywiście" prawda.
A teraz uwaga. uwaga Ja  próbuję rzucić zaklęcie.
"Pan/Pani wie o czym ja mówię,  proszę o plusik  "
Czekam na rezultaty zaklęcia  , wy też zobaczycie online ile będzie plusików.
Każdy plusik to 3+VAT, minusy są nieistotne nie pomniejszają konta plusów.
Wierzycie w magię ???
Pozdrawiam
Wichman WiZARD
 

Portret użytkownika Znawca

"Zrównanie magii do modlitwy

"Zrównanie magii do modlitwy może budzić pewien sprzeciw, ale przecież zaklęcie czy talizman też działa wtedy, kiedy jest głębokie przekonanie, że będzie działał przez swoją magiczną moc."
 
Niestety ale to zdanie nie odpowiada prawdzie. Modlitwa w procesie Wiary nie oznacza magii ale tylko naprowadzenie umysłu na Ducha świętego, natomiast magia znaczy dokładnie użycie jakichś środków do zmuszenia kogoś/czegoś do wykonania jakiegoś polecenia ! Najlepiej to zdefiniował słynny uczony Derek Prince w jego wykładzie 'Natura Czarów" gdzie znakomicie opisuje czym są czary ! Czary to zmuszanie innych do wykonywania ich poleceń ! Jeżeli ktoś z telewizorów nam opowiada różne kłamstwa i my w ich wyniku zmieniamy nasze myślenie i zachowanie to znaczy że ten ktoś używa czarów !
tu filmy tego naukowca
Natura czarów - Derek Prince
http://www.youtube.com/watch?v=wJKlLlDZUWw
http://www.youtube.com/watch?v=PlWa1Z8jsuI
http://www.youtube.com/watch?v=YbYbc1YaUMc
http://www.youtube.com/watch?v=E-edNcLb5mc
http://www.youtube.com/watch?v=ceNAnTa5hIA
 
w Kodeksie Hammurabiego drugi paragraf przewidywał karę śmierci i ordalia (próbę wody) za czarownictwo,
- Biblia przewidywała ukamieniowanie dla magów, wróżbitów itp.,
- w Egipcie raczej nie ścigano czarowników, choć znany jest przykład kaplana skazanego za próbę zgładzenia faraona przy pomocy czarów,
- w starożytnej Grecji znane jest kilka przykładów osób skazanych na śmierć za czary,
- w starożytnym Rzymie było kilka fal prześladowań wróżbitów i magów, zakazy szkodzenia przy pomocy czarów zawierała ustawa XII tablic; około 80 roku p.n.e. wyszła Lex Cornelia de sicariis et veneficis wymierzona między innymi przeciwko magom przewidujące specjalne trybunały do rozpatrywania spraw o szkodzenie za pomocą magii; za cesarza Septymiusza Sewera poważnie zaostrzono interpretację tej ustawy (m.in. kara śmierci); za Konstancjusza II zakazano w ogóle magii, co potwierdziły kodeksy Teodozjusza i Justyniana, ściganie było zblizone do późniejszej procedury inkwizycyjnej.

Ponieważ, zdaniem starożytnych, paranie się magią mogło przynieść otoczeniu zgubne skutki, czary praktykowano poza obrębem miasta, a magowie, podobnie jak np. metalurdzy, byli w pewnym sensie izolowani społecznie.
 Praktyka kontroli urodzin sięga czasów bardzo odległych. Kobiety w starożytnym Egipcie w celu uniknięcia poczęcia nowego życia ludzkiego stosowały tampony nasączone miodem i żywicami drzew. Praktykowany był stosunek przerywany, który został potępiony w Piśmie świętym (por. Rdz 38,8-10). Stosowano sterylizację, która w świecie starożytnych Żydów uznawana była za czyn niegodny wyznawcy Boga Jahwe, a przez to wyłączający ze społeczności Izraela: „Nikt, kto ma zgniecione jądra […] nie wejdzie do zgromadzenia Pana” (Pwt 23,2). Działanie przeciwpoczęciowe uzyskiwano również za pomocą odpowiednich mieszanek ziół. Praktykowano aborcję, czyli zabicie dziecka poczętego w łonie matki. Soranus z Efezu (II w.), lekarz-ginekolog, w swoich pismach przedstawia cały szereg sposobów zapobiegania ciąży.
 
Te różne sposoby zapobiegania poczęcia nowego życia ludzkiego wiązały się często z instytucją prostytucji sakralnej, która była związana z kultem bóstw miłości i płodności. Praktykowanie prostytucji sakralnej występowało u ludów starożytnego Wschodu i było łączone z kultem ku czci Isztar (Babilonia i Asyria), Anahity (dzisiejszy Iran, Azja Mniejsza, Armenia), Kybele (Frygia) i Afrodyty (Grecja, a szczególnie Korynt).
 
Prostytucji sakralnej towarzyszyły różnego rodzaju „miłosne” i „uzdrawiające” czary. Znane były magiczne zaklęcia, które wraz z odpowiednim wywarem z ziół miały zapobiegać poczęciu nowego życia ludzkiego. Jeżeli zawiodły czary, praktykowano aborcję. Dlatego między innymi Hipokrates (zm. 370 r. przed Chr.) zobowiązywał przysięgą adeptów sztuki lekarskiej, że nie będą uprawiali praktyk aborcyjnych, gdyż są to czyny niegodne lekarza. Praktykę aborcji, jak również „czarowanie” w celu zapobieżenia powstania nowego życia ludzkiego pozostawiano wszelkiego rodzaju magom.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika jaa

wielu ludzi używa modlitwy do

wielu ludzi używa modlitwy do osiągnięcia jakiegoś zamierzenia bądź celu - dla siebie lub kogoś innego. I bywają to różne cele. Jeżeli ktoś modli się o zdrowie dla kogoś albo o dobre małżeństwo albo o pracę to jest to jakby nie patrzeć próba wpłynięcia na bieg wydarzeń a tym smym stosowanie jakiegoś rodzaju magii bądź uzależnienia wyniku od pragnień modlącego się. modlitwa o deszcz to to samo. Magia jako sposób oddzialywania na rzeczywistość była zakazywana ze względu na to, że tworzyła się konkurencja dla elity przy wladzy i ze względu na to, że taka niekontrolowana "działalność" mogła mieszać w szykach władzy. Zawsze moglo się zdarzyć, że jakiś zdolny osobnik mógł mieć wieksze "możliwości" od tych na etacie. To, że takich ludzi gnębiono i eliminowano jest najlepszym dowodem na to, że takie "zdolności" mógł rozwinąć każdy lub prawie każdy człowiek. Modlitwa była promowana nie dlatego, że była lepszą formą lecz dlatego, że była tak skonstruowana jak chcieli rządzący - chodziło o to żeby wszyscy tańczyli tak jak im władza zagra.  

Portret użytkownika Funky Koval

Jeżeli gdzieś w kosmosie jest

Jeżeli gdzieś w kosmosie jest wyższa cywilizacja to na pewno nie zabija poczętych dzieci, nie kłami, nie używa czarów ! jest dobra dla rodziców, jest kochająca, opiekuje się słabymi i wiele innych dobrych rzeczy robi dla siebie nawzajem ! No bo jak inaczej nazwać ją wyższą ? A my tu na Ziemi ? Co my wszyscy tu na Ziemi robimy byśmy byli lepszą cywilizacją ?

Portret użytkownika zielonawyspa

Masoneria to są czarownicy

Masoneria to są czarownicy !
Doniesienia prasowe, audycje rozgłośni  przepełniły w ostatnim czasie liczne informacje o masonerii. Coraz więcej jest książek i artykułów, w których utytułowani autorzy – stawiając na szali cały swój autorytet – skupiają się na skrupulatnym wyliczaniu osób życia publicznego świeckiego i kościelnego, które rzekomo należą do tej organizacji. W całym stworzonym z tego powodu zamęcie nie powinniśmy zapominać, że masoneria to organizacja tajna. Jak to się więc dzieje, że pewne osoby twierdzą, iż dobrze znają jej członków? Pada wiele nazwisk, publikuje się listy rzekomych masonów, rzuca oskarżenia na konkretne osoby. W każdym zamęcie wskazówką dla rozeznania ducha, który kimś kieruje, pozostają słowa Chrystusa: "Po owocach ich poznacie" (por. Mt 7,16). Nie skupiajmy się więc na nazwiskach, lecz na owocach działania różnych osób, ruchów, organizacji. Masoneria wnika bowiem obecnie w każde środowisko i nie tyle stara się zwerbować nowych członków do przynależności, lecz oddziaływać na ludzkie poglądy, a przede wszystkim na to, co najistotniejsze: na wiarę i moralność.
 
Jeśli my ludzie "dajemy życie" czemukolwiek nowemu, zawsze się staramy aby wykazywało to wobec nas określony poziom "posłuszeństwa". Przykładowo, budując nowy samochód, chcemy aby był on "posłuszny" na nakazy sterujące swego kierowcy. Nowy komputer musi być posłuszny swemu użytkownikowi i programiście, itd., itp. Jeśli zaś coś odmawia "posłuszeństwa" - tak jak to czasami ma miejsce np. z prototypami źle zaprojektowanych samolotów wojskowych nowego typu, wynikiem zawsze jest katastrofa jaka czyni wiele zła, zaś w następstwie której ów "nieposłuszny" produkt musi być zniszczony a jego szansa na "otrzymanie życia" musi mu być odebrana. Jeśli dokładnie rozważyć powyższą regularność, wówczas się okazuje, że ów "wymóg posłuszeństwa" wobec swego "stwórcy", jest rodzajem uniwersalnego "prawa natury". Faktycznie bowiem rozciąga on swoją ważność na wszystko co tylko otrzymuje "życie" od jakiegoś stwórcy. I tak przykładowo mamy już filmy typu "Terminator" ujawniające ogrom zła jakie mogą sprowadzić na ludzkość "nieposłuszne roboty". Z bogatych krajów Zachodnich wiemy już jak się kończą niemoralne zapędy niedyscyplinowanych dzieci które typowo są symbolem braku "posłuszeństwa" wobec swoich rodziców - po więcej szczegółów patrz punkt #J2
http://www.totalizm.pl/pajak_jan.htm
 
Jeśli więc ów wymóg "posłuszeństwa" wobec swego "stwórcy" jest manifestacją działania uniwersalnego "prawa natury", wówczas oczywiście prawo to musiało wcześniej ludziom dać się poznać, a stąd już dawno tremu zapewne otrzymało jakąś dobrze nam znaną nazwę. Jeśli więc poszukamy owej nazwy pod jaką wszyscy od dawna znamy to uniwersalne prawo, wówczas się okazuje że nazwa ta brzmi "moralność". To dlatego tzw. "totaliztyczna nauka" badająca naszą rzeczywistość z filozoficznego podejścia zwanego "a priori" definiuje "moralność" m.in. w następujący sposób: "moralność jest to poziom 'posłuszeństwa' z jakim podrzędne 'intelekty' wypełniają wymagania i nakazy nadrzędnych wobec nich intelektów które dały im jakąś formę nowego życia".
 
Pamiętać wszakże musimy, że np. religie powtarzają swym wiernym tylko małą cząstkę z tego to Bóg objawił jej założycielom, świętym i wyznawcom. A przecież Bóg trzyma się zasady aby samemu ujawniać ludziom tylko najważniejsze "zaczątki wiedzy" które potem będą ludzi inspirować do właśnych poszukiwań wiedzy i prawdy, a NIE popierać leniwców i nieuków poprzez bezwysiłkowe rozdawanie im gotowych rozwiązań na wszystko

Portret użytkownika Zenek

Eliminują zbędne "podnóżki"

Eliminują zbędne "podnóżki" by kryjąc się za plecami wystawionych do wiatru dalej w medialnym spokoju czcić tego swojego szatana aż on ich wystawi do wiatru? Przeciez to klasyczna "UCIECZKA DO PRZODU" jakie satanistyczne jelity od lat stosują. Takie pozbywanie sie już niepotrzebnych im pomagierów jacy byli święcie przekonani iż dostapili wiekuistego raju. Wink
 
99% pomagierów czekają stosy. To będzie ten (pseudo) SĄD BOŻY by tłumy poddały się władzy Bestii. Tak więc IGRZYSKA czas zacząć. W kwietniu zaczną się "samosądy" z podpuszczania mendiów. Przymiarki do nich. Cieszcie się więc "wybrańcy" bo was towarzysze złożą w ofierze waszemu ukochanemu bóstwu. Acute

Portret użytkownika Zenobiusz Solecki

u nas w Polsce się niszczy

u nas w Polsce się niszczy naszą cywilizację pozbawiając nas pracy i możliwości życia ! zamykają zakłady pracy i ludzie muszą emigrować niszcząc sobie życie gdzieś tam w odległych krajach !

Portret użytkownika jaa

czyli że kiedyś jakiś pan z

czyli że kiedyś jakiś pan z brodą mógł opanować na tyle zdolność kreacji, że wymyślił sobie na Ziemi raj, dwójkę ludzi, albo i więcej w różnych miejscach. A może nawet wymyslił Ziemię, Księżyc, Słońce i tym podobne? Bo niby czemu mialby nie wymyślić skoro można. Nie na darmo jest już któryś artykuł o tym, że świat jest iluzją. No, może brodę miał do czasu gdy wymyślił maszynkę do golenia. Mogło też być tak, że w jakimś zupełnie innym świecie jakiś tamtejszy człowiek wymyślił sobie, że na pracę doktorską albo dla zabawy albo dla innych powodow, zrobi program komputerowy, który będzie symulował jego świat. No i wymyślił.  

Portret użytkownika Zenek

Magia to jedno a iluzja to

Magia to jedno a iluzja to drugie. Magia oddziaływuje na otoczenie, iluzja tylko na percepcje jego odbioru. Słowem BÓG tworzy Wszechswiat a / ... / z białego bractwa wydaję sie iż mają (chcieli by mieć) władzę nad własnym zwieraczem.
 
 

prawda jest bolesna dla milujacych
wiedza jest zbawieniem dla glupich
strach jest smiercia dla slabych

Portret użytkownika Zenek

"gdy przyjdzie antychryst" -

"gdy przyjdzie antychryst" - chyba już nie przyjdzie, zdechło mu się z niestrawności. ;p
 
I cóż poczną jego czciciele? Nadstawią żwawo / ... / by kolejny astralny włóczega mógł dać im (poobiecywać danie) władzę nad światem? Tylko się nie zajarajcie od tej rozkoszy. Biggrin 
 
 
PS Do moderatora - /.../ jest bez sensu bo nie wiadomo co miało być (jakie przekleństwo) zastąpione. Jak już coś jest do kropkowania to przynajmniej pierwszą i ostatnia literę zostawiaj bo tak wypowiedzi "świetlistych" tracą swój sens..
 
Wystarczy nie używać wulgarnych i obraźliwych słów.
/ moderator /

Portret użytkownika Zenek

Przecież to nie było

Przecież to nie było OBRAŹLIWE SŁOWO. A niszczenie osobistej godności dla zdobycia /.../ (wstawić to czego sie pożąda) jest występkiem przeciwko Boskiemu Prawu. Podobnie jak struganie świetszego niz się jest w istocie panie /    / ksywkowy.
 
 
Admin kazał usuwać komentarze z obraźliwymi i wulgarnymi wyrazami. Ja wolę moderować niż usuwać. Ale jak wolisz to pierwsze, to nie widzę problemu.
 
/ moderator /
 

Portret użytkownika Zenek

Z mojego punktu widzenia

Z mojego punktu widzenia ważne jest nacisnięcie przycisku ZACHOWAJ. W tym momencie MYŚL została WYRAŻONA i DOSTARCZONA innym. To czy się pokaże i ktoś ją przeczyta nie ma znaczenia dla jej funkcjonalności. Tu tylko moderatorzy zbierają punkty ale ok. Rozumiem punkt widzenia tylko, że obrzydzając pewne słowa sprawimy iz ludzie sami będą stronić od pewnych niegodnych Dzieci Devów (Aniołów) zachowań. Chyba lepiej żyć w świecie gdzie portki w parkach są zapiete paskami na biodrach?
 
W podobny sposób tylko umilając obrzydliwość działa promocja sodomizmów w gazetach, tv czy innej szeroko pojętej "kulturze". Na zasadzie "spróbuj bo to fajne", "spróbuj bo on/ona/oni to już robią i sobie to chwalą", "bo poczujesz się WYJĄTKOWO/ WYJĄTKOWY/WYJĄTKOWA JAK TO ZROBISZ"  ..etc. Tak, to klasyczna taktyka szatana na która ludzi trza nieustajaco uodparniać poprzez jej obrzydzanie właśnie. Zwłaszcza, iż w planach są kolejne "kampanie reklamowe" których już dzis widać jaskółki w stylu "zabijanie jest fajne" -> patrz dzieciobójczynie tak nachalnie promowane na gwiazdy w mediach. Dzieci, starcy, kaleki - czyż to nie pachnie programem syjonistów Hitlera?
 
 
 
 
 

Portret użytkownika leo

Codziennie tu zaglądam ale

Codziennie tu zaglądam ale rzadko się wypowiadam wolę poczytać. Jeśli chodzi o tych mnichów co potrafią tyle różnych rzeczy to coś w tym jest, wierzę że jeśli ktoś ma w sobie wielką siłę do samodyscypliny i nauki i jest pogodzony duchowo to jest wstanie osiągnąć wiele. Dynamo może i jest iluzjonistą jak wielu twierdzi ale czy lewitacje można nazwać iluzją. Wydaje mi się że jego poziom świadomości na którym się on znajduje przekracza poza wyobrażnie wielu ludzi. Moim zdanim Dynamo chce coś pokazać ludziom co potrafi człowiek bądz ludzki umysł.

Portret użytkownika K

Zadam Ci jedno zajebiście

Zadam Ci jedno zajebiście ważne pytanie. Czy widziałeś pokaz Dynamo na żywo ? czy w telewizji bo jak w tv, to masz niskie pojęcie co można w dzisiejszych czasach zrobić dla oglądalności ludzi można kupić efekty można zrobić a wszystko sprawia wrażenie przypadku i realizmu a TY misiu siedzisz po drugiej stronie ekranu i karmisz się tym jak dziecko David Copperfield tez sprawiał że całe wagony pociągowe, samoloty na lotnisku znikały i nawet ze statuła wolnosci znikła i jak bylem mały to tez myslalem ze magia istnieje

Portret użytkownika Laura

To myśli kształtują nasze

To myśli kształtują nasze życie. Myśl wywołuje uczucie, a uczucie działanie, więc można powiedzieć, że myśl jest najważniejsza, od niej się wszystko zaczyna. Jesteśmy przyzwyczajeni do dbania o nasze ciało fizyczne, myjemy je, ubieramy, karmimy i dostarczamy mu przyjemności. Można powiedzieć, że głównie się tym zajmujemy. Zapominamy niestety o higienie mentalnej, więc pozwalamy naszym myślom panować nad nami. Przechodzą przez nas jak zwiastuny filmów, a my je często podchwytujemy tworząc z nich całe seriale. Rozpamiętujemy przeszłość, albo spekulujemy na temat przyszłości. W ten sposób rodzą się myślokształty, które nami rządzą. Każdy z nas wie, jak trudno uwolnić sie od natrętnych myśli. A wystarczy zadbać o swoje myśli i myśleć tak, jakby każda nasza myśl była zapisana na niebie złotymi literami. Może wtedy mniej byłoby nienawiści.

Portret użytkownika baca

mój magiczny talizman to

mój magiczny talizman to swastyka - słowiański symbol szczęścia i pomyślności - odkąd mam ją na pulpicie do kompa nawet sie nie zbliża złośliwe oprogramowanie microsoftu albo hebrajsko-Kasperskie wirusy.
poza tym psy przestały ujadać i srać koło mojego domu  - to też cieszy.
odrobinkę jeszcze hałasują ptaki ale... wiatrówka jest już w drodze, kurier wiezie...
na dziś mogę zatem zarekomendować słowiańską swastykę z czystym sumieniem każdemu Słowianinowi... ta magia działa...

Portret użytkownika 85r

Swastyka nie może przynosić

Swastyka nie może przynosić szczęścia z prostego względu, bo ludziom kojarzy się ona nie tylko ze słowiańszczyzną ale przede wszystkim też z hitleryzmem. Hitler niestety zniszczył symbolikę swastyki jako pozytywnej.

Portret użytkownika Pozityw Vibration

Sam chyba cos

Sam chyba cos przypierdzielasz(pewno to co Baca),poparz na to co napisales cwaniaczku...A z ta swastyka sprawdzilem i macie racje,zwracam honor!

Portret użytkownika damian.michalewicz

Przeprowadzam od tej chwili

Przeprowadzam od tej chwili empiryczne badanie tego zjawiska. Jak się nie sprawdzi to mam pod chałupą złośliwą żyłę wodną i się przeprowadzam, by znowu to sprawdzić i Cię nie lubię! Biggrin
Serio sprawdzę tak coś. Będę miał na uwadze kontakt z Tobą kiedy uznam za stosowne zdanie relacji - być może we wdzięczny sposób.

Portret użytkownika baca

żyła wodna to żadne

żyła wodna to żadne utrapienie tylko znak że opatrzność nad Tobą czuwa - był niedawno na necie artykuł że syjoniści przejmują w Polsce wodociągi (w wiadomym celu) no więc kombinuj brygadę wiertaczy i buduj sobie własne ujęcie zdrowej wody - odwiert to 3-4 kawałki, w zależności od głebokości lustra wody a osprzęt (pompa głębinowa z górnej pólki i kable oraz wodociąg) drugie tyle i już się możesz cieszyć własną mineralną i nielimitowaną wodą. nie ruszają Cię wodomierze, "uzdatnienia" lub opłaty, które wylecą niedługo w kosmos!
nie dość że się kąpać możesz w wodzie prywatnej źródlanej (za którą jełopy płacą od każdej butelki +vat Smile to jeszcze nie ma w niej bromu, chloru, fluoru i reszty tablicy Mendelejewa.
buduj studnię głębinową póki jeszcze tego nie zabroniono!
ja od roku mam własną wodę i tamta z wodociągu nawet nie ma porównania - ta z sieci wali na dekiel i udebilnia
po przejsciu na własną wodę IQ momentalnie Ci podskoczy...
 

Portret użytkownika X

Moim skromnym zdaniem

Moim skromnym zdaniem politycy są specjalistami w dziedzinie magii. Jeśli ktoś chce zajść daleko w tej dziedzinie musi wstąpić do jakiejś partii. Oni posiadają niesamowitą moc naginania rzeczywistości do swojej woli.

Portret użytkownika damian.michalewicz

Okultyzm stosowany przez

Okultyzm stosowany przez tamtych wcale nie jest silniejszy. Wykorzystuje niskie wibracje aby srać nam do głów. Jesteśmy prymitywni w tym jak łatwo się im oddajemy, dlatego nazywają nas bydłem. Jeśli ktoś natomiast rozwija się, ma nie tylko jakąś wiedzę, ale też ufa intuicji, wkłada serce w relacje z ludźmi, to to jest o wiele silniejsze. Ale przez kupę wciskaną podprogowo nam do głów jesteśmy leniwi na rozwój - umysłu i duszy. To cały ich przepis.
 

Portret użytkownika leo

A co sądzicie o tym magiku z

A co sądzicie o tym magiku z Angli DYNAMO którego poczynania i to nie byle jakie są pokazywane przez nie byle jaki kanał telewizyjny Discowery. Dla mnie jest to gość którego poziom rozwoju wewnętrznego jest na bardzo wysokim poziomie i to co robi jest naprawdę czymś. Bo przecież nie każdy może sobie spacerować po wodzie i robić wiele takich rzeczy jak on.

Strony

Skomentuj