Naukowcy twierdzą, że Sodoma i Gomora zostały zniszczone przez eksplozję meteorytu

Kategorie: 

Źródło: Public Domain

Opublikowana niedawno praca naukowa przedstawiona podczas konferencji naukowej w Denver opisuje kulisy niezwykłej eksplozji mającej miejsce niemalże 3700 lat temu na Bliskim Wschodzie, która zniszczyła wszelkie ślady funkcjonującej tam niegdyś cywilizacji. Ślady tego wydarzenia, zostały odkryte w pobliżu ruin biblijnej Sodomy i Gomory, dzięki czemu badacze są niemalże pewni, że znają prawdziwą przyczynę jej unicestwienia.

Multidyscyplinarny zespół naukowców odpowiedzialnych za te nową teorię przedstawił swoje wyniki podczas konferencji American Schools of Oriental Research mającej miejsce w Denver. Zgodnie z wypowiedzią jednego z archeologów, Phillipa Silvia ich badanie polegało na analizie gleby zlokalizowanej na okrągłej równinie położonej na północ od morza Martwego, znanej jako Środkowy Ghor (nie mylić z prowincją Ghor w Afganistanie). Jest to dość szczególne miejsce, ponieważ zgodnie z obecną wiedzą, to właśnie tam znajdowały się miasta Sodoma i Gomora.

Formacja geologiczna nad Morzem Martwym, zwana „Żoną Lota”

Okazało się, że próbki gleby i minerałów pobrane z obszaru 25 kilometrów średnicy od centrum Środkowego Ghoru przejawiały ślady natychmiastowego skrystalizowania. Coś takiego może mieć miejsce jedynie w wypadku nastania ogromnych temperatur takich jak te w przypadku eksplozji meteorytu. Badacze, twierdzą więc, że Sodoma, Gomora i żona Lota padli ofiarą takiej eksplozji, która niemalże natychmiastowo spopieliła wszystko w promieniu kilku kilometrów.

Wykopaliska wykazały, że badany przez nich obszar, należący obecnie do terytorium Jordanii był zamieszkiwany przez blisko 2500 lat zanim doszło do wykrytej anihilacji 65 tysięcy ludzi. Uważa się, że ze względu na zdarzenie, które miało wtedy miejsce, Morze Martwe nagle zatopiło ten obszar i uczyniło go niezdatnym do zamieszkania przez ponad 700 lat. Archeolodzy nie podpierają się oczywiście jedynie wynikami badań gleby, ale również i faktycznymi pozostałościami po tamtej epoce. Na miejscu, natrafili oni liczne pozostałości po glinianych naczyniach stopionych na szkło czy też fragmentach minerałów wbitych w ich powierzchnię przez niezwykle silne podmuchy wiatru.

Oto jak samo badanie podsumował jeden z jego autorów: 

W artykule badamy liczne linie dowodów, które wspólnie sugerują zaistnienie podobnego do katastrofy tunguskiej, kosmicznego zdarzenia, które starło całą te cywilizację z powierzchni Ziemi. Wliczając w to miasto-państwo z okresu środkowej epoki brązu zbudowane przez Tall el-Hammam - w Środkowym Ghorze (okrągłej równinie o średnicy 25 km na północ od Morza Martwego) ca. 1700 pne lub 3 700 lat wcześniej (3,7 kJ). Opierając się na dowodach archeologicznych, potrzeba było co najmniej 600 lat, aby gleba zdołała wystarczająco wyzdrowieć ze zniszczeń i zanieczyszczenia gleby, zanim kolejna cywilizacja mogła ponownie osiedlić się na tym obszarze.

Pojawia się jednak istotny problem. Podczas gdy teraz mamy niejako pewność, że jakiś niespodziewany kataklizm faktycznie unicestwił miasta położone w Środkowym Ghorze, nadal nie możemy mieć pewności czy chodziło tu o wybuch meteorytu. Faktycznie, biorąc pod uwagę opisywany w biblii deszcz siarki, który miał spaść na obydwa te miasta, można chyba uznać, że jest to najbardziej prawdopodobna z tez.

Ale jeśli uznamy że ta część biblii jest zgodna z prawdą to co na temat dwóch aniołów, którzy mieli rzekomo stać za zaistnieniem tego kataklizmu. Nie wspominając już, że miał on mieć miejsce jako objaw gniewu boskiego. Czy zatem, podobnie jak i przy innych przypadkach starożytnych tekstów które okazały się być zgodne z prawą, uznamy że tylko część z zawartych w księdze Rodzaju informacji jest prawdziwa? A co jeśli los Sodomy i Gomory nie był dziełem przypadku tylko jakiegoś faktycznego planu?

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jol

meteoryty mają to do siebie,

meteoryty mają to do siebie, że nap...ją w losowe miejsca na naszej planecie, ale by pójść czosnkowym "tropem" dalej, warto zapytać dlaczego to Jahu nie przyp...ił takim meteorem, czy tam bombą w jakieś zgrupowanie pogan, co go nie znają i nie wychwalają? zaiste, oszczedził by naród "wybrany", a wbił w ziemię wyznających konkurencyjne religie

Portret użytkownika baca

dla dzisiejszych bogobojnych

dla dzisiejszych bogobojnych mieszkańców bliskiego wschodu Putin już dawno przygotował trochę nowych "meteorytów"...

są też w pogotowiu "grzmiące kije", "latające dywany", "wieloryby" do połykania "jonaszów" no i drabiny do nieba...

Skomentuj