Starożytne zatopione miasto odkryte na dnie Morza Północnego

Kategorie: 

Wyobrażenie obszaru, w którym jeszcze kilkanascie tysięcy lat temu był ląd

Wyprawa naukowa Uniwersytetu St. Andrews odkryła na dnie Morza Północnego struktury, które są pozostałością jakichś budowli. Według naukowców ślady musza pochodzić z okresu między 18 tysięcy a 5,5 tysiąca lat temu. To wtedy według nich teren między Szkocją a Danią powoli pochłaniała woda morska.

 

Odkrycie od razu ochrzczono w mediach, jako "Brytyjską Atlantydę". Ślady kamiennych budowli na dnie odkryto przypadkiem podczas prac poszukiwawczych prowadzonych przez jedną z firm specjalizujących się w poszukiwaniu złóż ropy naftowej. Nie wiadomo czy odnaleziono ropę, ale na pewno odnaleziono coś wyjątkowego.

 

Obszar między Szkocją a Danią był zamieszkały, przez co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, przedstawicieli cywilizacji, o której niewiele wiemy. Jak twierdza naukowcy było to wtedy prawdziwe serce Europy. Okres świetności zakończył kataklizm, według uczonych było to "niszczycielskie tsunami".

[ibimage==14181==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Od razu pojawia się pytanie skąd taki przybór wody kilkanaście tysięcy lat temu? Przecież nie było wtedy przemysłu, który mógłby powodować globalne ocieplenie? Według naukowców właśnie około 20 tysięcy lat temu miało miejsce maksimum zlodowacenia i potem dochodziło do redukcji obszaru pokrytego lodem, co w naturalny sposób prowadziło do wzrostu poziomu mórz.

 

W taki sposób nauka tłumaczy to, dlaczego osady te w tak krótkim geologicznie czasie znalazły się na dnie morza. W czasach dzisiejszych próbujemy odtwarzać sposób życia takich utraconych cywilizacji. Jednak sam fakt, że ludzie tysiącami żyli w miejscu gdzie dzisiaj znajduje się morze powoduje, że pojawia się bardzo zasadne pytanie o skalę i cykliczność zjawisk spotykających nasza Ziemię w perspektywie kilkunastu tysięcy lat..

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mądrala

Prawie się zgadza, ale potop

Prawie się zgadza, ale potop był ok. 4,5 tys. lat temu, a ziemia powstała 6-7 tys. lat temu więc piramidy nie mogą mieć kilkanaście tys. lat...

WTF, zmiemia ma 6-7 tyś lat? xDD Homo-Sapiens mają 160 tyś lat, aktualna cywilizacja 6tyś lat potop nie wiem kiedy był ale wiem że jak był to nie objął Afryki i większości Azji, a Afryka była wtedy rzytznym terenem. Więc nie widze przeszkód żeby powstały przed potopem.

Portret użytkownika Ola

Dla oświecenia niektórych:

Dla oświecenia niektórych: Ziemia ma 4,6 mld lat. Ktoś pisze ze Hopo sapies powstało 40 tys. lat temu, tematem tego artykułu jest starożytna bardzo dobrze rozwijająca się CYWYLIZACJA, kótra jakims cudem pzenosiła kilkunastotonowe blok z kamienia i budowalai z tego miasto i kompleksy swiatynne,a  homo sapiens  na początku prowadziło koczowniczy tryb zycia !!!

Portret użytkownika Manju

cytat: Wiele razy czytałem

cytat: Wiele razy czytałem Migalskiego, często się z nim zgadzałem, wiele razy go broniłem przed radyaklnymi pobratymcami, lecz od pewnego czasu uważam, że Migalski najadł się politologicznego szaleju. Mało tego, śmiem twierdzić, że to nie Kaczyński abdykował lecz abdykował zdrowy rozsądek Migalskiego. Panie Marku, Pan już przestanie rąbać w PiS, Pan już przestanie szkodzić tej formacji.Jeżeli to mają być argumenty, to są one na poziomie przedszkola. Argumentacja ma zawierać uzasadnienie. Ma tłumaczyć i wyjaśniać. Ma nie być pusta. Pana argumentacja jest pusta. Migalski,Kluzik-Rostowska, Jakubiak itd. posiadają argumenty o konkretnej wadze. Ich przeciwnicy mają tylko jakieś brednie a la "abdykował zdrowy rozsądek Migalskiego". PiS potrzebuje zmiany. Ziobro i inni powinni zostać odsunięci w cień.PS I radzę nie cenzurować tego komentarza, bo jest on merytoryczny i w przypadku cenzury zamieszczę stosowne info na blogu.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Atlantyda była jakby

Atlantyda była jakby "stolicą", takich mniejszych osad było setki na planecie i Atlantów i zamieszkujących wtedy równie zawaansowanych technologicznie Lemurian.

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Strony

Skomentuj