Tysiące Chińczyków zgromadziło się w górach gdzie usłyszano „ryk smoka”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tysiące mieszkańców Chin zmierza w kierunku prowincji Guizhou aby usłyszeć tajemnicze stworzenie, które ich zdaniem wydaje przerażające dźwięki przypominające ryk smoka.  

 

„Warczenie smoka” pochodzi z góry Xuishui, położonej w południowo - zachodniej części prowincji. Ludzie niezależnie stworzyli oddziały i kierowali się w góry. Lokalne władze chciały nawet ustanowić zapory na drodze, aby blokować tłumy krewkich ochotników. Urzędnicy szukali także pomocy ekspertów, aby uspokoić obywateli.

 

Według wersji zoologów, takie przerażające dźwięki może wydawać przepiórka żółtoogoniasta (Turnix tanki). To prawda, że eksperci nie potrafią wyjaśnić, jak krzyki tego małego ptaka mogą rozprzestrzeniać się na duże odległości. Ponadto na podstawie naocznych świadków ryk jest trochę inny niż zaśpiew przepiórnika żółtonogiego. Stworzenie wielkości wróbla śpiewa tylko w okresie godowym, a dźwięk rozciąga się na maksymalnie sto metrów.

 

Wiele osób całe życie żyło u podnóża góry Xuyshui, więc prawdopodobnie wie, jakie dźwięki wydaje  Turnix tanki. Najwyraźniej w górach pojawiła się tajemnicza bestia, o której nikt wcześniej nie słyszał. Tymczasem policja walczy z organizatorami oddziałów myśliwskich. Zatrzymała już czterech mieszkańców za rozpowszechnianie w Internecie plotek na temat głośno zachowującego się i groźnego smoka. Jeśli władze powiedziały, że jakiś „wróbel” wydaje przenikliwy dźwięk, to tak ma być i tak jest.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

A potem się okaże, że to

A potem się okaże, że to chińska armia po tajniaku coś tam kombinuje i... znowu będą histerie, że "diabeł z UFO ludzi porywa", jak się zaczną "zniknięcia". A się zaczną, bo każdy ciekawski nos, co będzie zaglądał do tajnych baz wojskowych w tych górach zostanie odstrzelony, tam się nie szczypią.

 

Portret użytkownika wzorowy

podobne do tych "dziwnych

podobne do tych "dziwnych dzwiekow" co od jakiegos czasu sie pojawiaja na calym swiecie.. i jak juz pisano moze to efekt zmian magnetyzmu, ruchy plyt tektonicznych albo budzi sie jakis stwor przed ktorym dawniej te podzieme miasta m.in w Turcji budowano..

Portret użytkownika Homo sapiens

Naród chiński wierzy, że

Naród chiński wierzy, że pochodzi, został w starożytności zmutowany i połączony z obcymi smokami ! Chińczycy są jakoby hybrydami smoków i ludzi... Chińskie smoki były niekiedy przedstawiane ze skrzydłami podobnymi do skrzydeł nietoperza wyrastającymi z przodu ich ramion, przeważnie jednak nie miały skrzydeł. Pod koniec swego panowania legendarny władca Huang Di ogłosił, iż zdobył nieśmiertelność jako smok uwieczniony na jego emblemacie, i panujący w niebie. Odkąd Chińczycy zaczęli uważać Huang Di za swego protoplastę, czasami nazywali samych siebie „potomkami smoka”. Legenda ta wkrótce znalazła odbicie w używaniu chińskiego smoka jako symbolu siły Imperium Chińskiego. W swej roli władcy wód smok przybiera formę bardziej antropomorficzną, często jest przedstawiany jako człowiekopodobny, odziany w królewskie szaty, lecz z głową smoka ozdobioną insygniami królewskimi. Taka figura Króla Smoków znajduje się w pawilonie na wyspie w nowym Pałacu Letnim w Pekinie. Chiński smok jest tym z filmu "Jupiter"...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kmieciu

Oj tam, oj tam, głupsze mity

Oj tam, oj tam, głupsze mity założycielskie różne nacje miewały, póki nie odkryto prawa ewolucji, a niektóre nie dadzą sobie wytłumaczyć do dziś. Np. im się wydaje, że pomniejszy bożek z panteonu ugaryckiego (jakiś "Jehwe", "Jahowa", "Yhywyhy", czy coś podobnego) ich "wybrał".

 

Skomentuj